| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Sadowa
4
6
6
6a
6A
51A

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Sadowa

Dawniej: Rzeczna, Bohaterów ORMO
Ulica Sadowa - jedna ze starszych ulic w Zamościu. Ulica ta powstała w latach 20. XIX wieku w ramach drogi obwodowej wokół Twierdzy Zamość i była przedłużeniem tzw. "Obwodówki" (ul. Peowiaków) na zachodnią stronę Starego Miasta. Z początku ulica ta biegła dzisiejszą ul. Sadową, jednakże skręcała zaraz za rzeką Łabuńką (częściowo biegnąc dzisiejszą ul. Dzieci Zamojszczyzny) i przebiegając równolegle do rzeki przechodziła przez dzisiejszy Ogród Zoologiczny wpadając na dzisiejszą ul. Szczebrzeską. Dawniej przy ulicy tej mieścił się "sad inżynierski" płk. Roberta Nolte. W 1897 roku powstał projekt linii kolejowej łączącej miasto z innymi miastami w Polsce, która miała przebiegać w pobliżu ul. Sadowej, gdzie planowane było utworzenie dworca kolejowego.
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ewo, co to za budynek w głębi, po lewej?. Nie ma go już. To koniec ulicy Ciepłej nad Łabuńką. Czy tam stał jakiś młyn ?
2014-02-08 14:08:16 (12 lat temu)
2014-02-08 14:38:19 (12 lat temu)
do EwaMariaD: Z perspektywy na tym zdjęcie wyglądało to na znacznie większy budynek.
2014-02-08 14:52:05 (12 lat temu)
Stacja paliw wyburzona.
2014-04-19 15:52:00 (12 lat temu)
Po wyburzeniu stacji został odsłonięty blok nr 6 przy ul. Ciepłej, a budynek obok to przychodnia z apteką przy ul. Ciepłej 10.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2014-04-19 16:50:00 (12 lat temu)
EwaMariaD
 
+2 głosów:2
Kto nic nie robi, nie popełnia błędów. Wesołych Świąt!
2014-04-20 20:20:18 (12 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do EwaMariaD: Wybacz Ewo, powstrzymywałem się długo by nie być posądzanym o czepialstwo, ale nie wytrzymałem. Chodzi o permanentne nadużywanie przez Ciebie dużej litery w skrócie "Nr". To nie jest nazwa własna, więc piszmy ją zgodnie z zasadami j. polskiego, czyli z małej litery, no chyba że jest to początek zdania. Przepraszam, ale musiałem ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-04-19 18:00:02 (12 lat temu)
Budynek już wyburzony. Z dawnego PKS pozostał jeszcze budynek biurowy, portiernia i stacja trafo.
2014-04-19 15:53:01 (12 lat temu)
EwaMariaD
 
+1 głosów:1
Dla potomnych - tylna ściana tego budynku i blok nr 6 za nim przy ulicy Ciepłej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2014-04-19 16:42:40 (12 lat temu)
Na tym zdjęciu widoczna zabudowa posiadłości R.Nolte z ogrodem .
2014-02-08 10:38:01 (12 lat temu)
Szczegóły o posiadłości, rysunki poszczególnych budynków w artykule Pani Ewy Lorentz w Archiwariuszu Zamojskim 2005, do którego można zajrzeć ze strony Archiwum zamosc.ap.gov.pl
2014-02-08 10:49:55 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Pani Ewo piękny awatar, cała historia :) Pozdrawiam - Zosia.
2014-02-08 12:11:39 (12 lat temu)
Ja po prostu kocham swoje miasto. Pozdrawiam - Ewa
2014-02-08 12:13:36 (12 lat temu)
Budynek już wyburzony w całości.
2014-04-19 15:51:31 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: No to do kompletu trzeba będzie zrobić fotkę pustki nim ta pustka znów zapełni się "czymś".
2014-04-19 20:47:20 (12 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+2 głosów:2
Zgodnie z poleceniem Głównego Szeryfa sfotografowałem wielkie "NIC" gdzie za chwilę powstanie wielkie "CÓŚ" .
2014-04-21 18:58:01 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Pięknie! To "nic" zwykle nie jest fotografowane a potem żałujemy, że już jest "coś" a chcemy wiedzieć jak to było kiedy było "nic" :)
2014-04-21 20:23:12 (12 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: To "nic" jest przeważnie zakrzyczane słowem... "nic tu nie ma, same chaszcze" "żadnej architektury!"... itp
2014-04-21 21:11:32 (12 lat temu)
do esski : A no właśnie dlatego mało kto wrzuca takie zdjęcia - wiadomo, że nie ma sensu wrzucać zdjęć pustego pola ale jeżeli działka jest pod zabudowę i wiadomo, że na niej coś powstanie w ciągu kilku lat to już warto to robić.
2014-04-21 21:17:31 (12 lat temu)
Ziemia jest jednak okrągła.
2015-06-28 22:57:44 (10 lat temu)
Ufff!! Kawaleria przybywa. Czuję solidne wsparcie w Zamościu i okolicach.
2016-01-25 15:37:27 (10 lat temu)
wojniz
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Kawaleria może wspierać jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba, ale nie sądzę by o wsparcie tu chodziło, bo jako takie, jak sądzę raczej nie potrzebne ;)
2016-01-25 16:09:29 (10 lat temu)
pyszard
 
+1 głosów:1
A w tle nieistniejąca już wieża spadochronowa.
2016-03-03 09:19:13 (10 lat temu)
Czy po samochodach precyzyjniej datowanie się da ustalić ?
2026-01-27 12:44:59 (4 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Wiesław Smyk:
To raczej pierwsza połowa lat 80-tych.
Sztuczna pseudointeligencja bardzo zniekształciła to zdjęcie. Lepiej wrzucać oryginały, niż na siłę powiększać i wyostrzać.

2026-01-27 13:19:20 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Ulica Sadowa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: mamik mamik kolsko fryzjerski warszawa warszawa jelenia góra jelenia góra Paulin Paulin Meller polsport Piaseczyńska Mietków jelenia góra leśna kielce jagiellońska 42 kielce jagiellońska 42 jelenia góra łabska 7 jelenia góra łabska sopot grunwaldzka sopot grunwaldzka cieplice łabska sopot sopot sopot sopot radomski czerwiec 76 jelenia góra jelenia góra jelenia góra jelenia góra jelenia gra Mietków rurki z kremem zaręba