| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat oświęcimski

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Grunwaldzka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
momocik
 
+1 głosów:1
Obiekt najprawdopodobniej wybudowano przed I wojną światową
2022-01-22 15:19:12 (4 lata temu)
momocik
 
Podobno była to linia wąskotorówki do stacji w Zatorze- woziła żwir z pobliskich żwirowni.
2022-09-24 19:39:09 (3 lata temu)
momocik
 
Ale żwirownie były chyba w okolicy Smolic, Podolsza. Niedawno Skawa wypłukała tory kolejowe w Podolszu w okolicach boiska LKS.
2022-10-03 18:09:23 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do momocik: Co tam górą biegnie? Ul. Grunwaldzka właśnie?
2022-01-22 22:15:37 (4 lata temu)
momocik
 
+3 głosów:3
do Jarosław Dubowski: 10 metrów dalej biegnie linia kolejowa w kierunku Krakowa i Oświęcimia. Podobno mieszkańcy przed budową linie kolejowej chcieli sobie zapewnić przejście na drugą stronę torowiska ponieważ pierwotnie ta linia była planowana w tym miejscu. Dlatego sami własnoręcznie w latach 20-30 XX wieku wybudowali te wąskie przejście.
2022-07-29 12:11:25 (3 lata temu)
do momocik: Lidar pokazuje że faktycznie istnieje nasyp o odmiennym w stosunku do obecnego przebiegu linii - we wschodniej części nasypu biegnie po nim ul. Wałowa. Pytanie czy ten nasyp kiedykolwiek był użytkowany przez kolej, no i pytanie drugie - jaka była przyczyna budowy tego nasypu - obecny przebieg linii wydaje się być bardziej oczywisty?
2022-07-29 12:27:49 (3 lata temu)
momocik
 
do Jarosław Dubowski: Nigdzie nie znalazłem spisanej historii tego nasypu- wydaj mi się że pociągi tamtędy nigdy nie jeździły. Wiem że linia kolejowa była budowana w 1935 roku. Także bezpośredni świadkowie już pewnie nie żyją. Wydaje mi się że to przejście miało im ułatwić życie- nie musieli się spinać na wysoki nasyp żeby przejść na drugą stronę torów.
2022-07-29 13:00:48 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do momocik: 1935? Linia kolejowa Skawina - Oświęcim została uruchomiona w 1884 za nieboszczki CK Monarchii Austro-Węgierskiej. Może data 1935 odnosi się właśnie do jakiejś przebudowy w ramach której wyprostowano przebieg linii w tym miejscu?
2022-07-29 13:18:24 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do momocik: Trochę mało prawdopodobne - to jest po drugiej stronie Wisły, musiałby istnieć jakiś most przez rzekę dla tej wąskotorówki.
2022-09-24 20:21:11 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: palmiry komenda główna Łekno końskie koleg 3 maja pszczyna ulica paderewskiego bydgoszcz bruska bydgoszcz bruska bydgoszcz bruska bydgoszcz bruska trzebnica trzebnica kpgo Szczecin Narutowicza 10 rzeszów rzeszów jeżyce siemianowice dag fabrik krochmalna 46 XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki krochmalna 46 jastarnia św. floriana świeradowska bydgoszcz bydgoszcz rondo titowa boleslawiec kubika ogonow ogonow poznań poznań opole plac kopernika Żyrardów