26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.)

Widoki z Wysokiego Kamienia

OBIEKTY - Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.)
Obiekty w okolicy
Schronisko górskie "Wysoki Kamień"...
38
m
Wieża widokowa
48
m
Schronisko górskie "Wysoki Kamień"...
63
m
Szklarska Poręba
Widoki z Wysokiego Kamienia
70
m
Szklarska Poręba
Izerska nr (d. nr 210)
597
m
Szklarska Poręba

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wysoki Kamień (niem. Hochstein, 1058 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach położony w Wysokim Grzbiecie (Góry Izerskie) tuż nad Szklarską Porębą. Ze szczytu rozciąga się panorama na Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie.
Zbudowany z odpornych na wietrzenie hornfelsów, które tworzą skałki na szczycie.
Ciekawostką jest, że właścicielem szczytu Wysoki Kamień jest osoba prywatna, Paweł Gołba. Jest to przypadek bezprecedensowy, żeby właścicielem szczytu została osoba prywatna. W tej chwili pan Gołba kończy budowę schroniska Na Wysokim Kamieniu.

Info za: [http://pl.wikipedia.org/wiki/Wysoki_Kamie%C5%84 Wikipedia]

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Podmiana. Dolna granica znacznie późniejsza. Około roku 1930. Górna to 1938
2018-12-25 20:01:22 (7 lat temu)
TW40
 
do Desperado: OK.
2018-12-26 21:57:12 (7 lat temu)
mniszek
 
Było ich co najmniej pięć wersji w sepii i kolorze, i z różnymi opisami. Grafika też nieznacznie się różniła. Na pierwszych wydaniach nie ma podanego wydawcy, na późniejszych widnieje Alfred Herzig z Darmstadt.
2015-07-29 21:32:36 (10 lat temu)
mniszek
 
2015-12-30 16:51:47 (10 lat temu)
TW40
 
Podmianka na lepsze.
2022-02-02 20:37:43 (4 lata temu)
mniszek
 
Wysoki Kamień należy do gminy Stara Kamienica, więc może dobrze byłoby to poprawić.
2017-05-06 22:49:22 (9 lat temu)
TW40
 
do mniszek: O nie - nie przyłożę ręki by pozbyć się Wysokiego Kamienia ze Szklarskiej;-) Jak "bei" to...
2017-05-06 23:28:56 (9 lat temu)
mniszek
 
do TW40: Dla mnie też może zostać:) ..w końcu to moja ulubiona góra, no i pierwszą starą pocztówkę do nieplanowanego wówczas zbioru, (bo trudno to nazwać kolekcją), też kupiłem właśnie z Wysokim Kamieniem:), ale faktem jest, że administracyjnie Wysoki Kamień do Szklarskiej Poręby nie należy:(
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2017-05-06 23:53:58 (9 lat temu)
TW40
 
Podmianka na lepsze.
2022-04-28 22:39:10 (4 lata temu)
TW40
 
+2 głosów:2
Podmiana na wyraźniejsze + zmiana źródła.
2024-10-03 00:14:29 (rok temu)
ZPKSoft
 
Fotopiesek ;-)
2021-06-05 22:24:05 (5 lat temu)
aleter
 
budowa jeszcze trwa
2022-10-07 01:45:19 (3 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
do aleter: Ona się chyli, czy podnosi ?
2022-10-07 11:25:03 (3 lata temu)
Tomiko
 
do Mariusz Brzeziński: Uroki szerokich kątów.
2022-10-09 14:05:22 (3 lata temu)
Otwarta? Jak byłem rok temu to wykańczali ale pogodę miałem lepszą - piździało i było ze 13 stopni ale przynajmniej było ładnie widać okolicę :)
2025-12-30 23:59:34 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Wiem, że mgła, warunki kiepskie, etc., ale skoro mamy np takie:

to powyższe jest potrzebne?...
2025-12-31 06:34:52 (5 miesięcy temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: W wakacje była otwarta.
2025-12-31 00:27:11 (5 miesięcy temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Nie wiem :-) Wkoło poogradzane, więc nie mogłem nawet na górę wejść. Inna sprawa, że czasu też zbytnio nie było – PLK do spółki z KD mi taką niespodziankę zafundowały, że miałem coś 3 godziny opóźnienia i musiałem ostatnim pociągiem ze Szklarskiej wracać, dobrze, że nie na styk.
2025-12-31 06:09:12 (5 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
do 4elza: Nie wiem po raz który na FP wraca temat jakości wrzucanych zdjęć, zwłaszcza przez stałych użytkowników, którym chyba szczególnie powinno zależeć na zachowaniu jakichś minimalnych standardów i od których można wymagać więcej w tym zakresie. Mówimy oczywiście o zdjęciach autorskich wykonanych w ostatnich kilku latach, których zawartość nie nosi jeszcze przymiotu niepowtarzalnego. Czy naprawdę trzeba wrzucać wszystko jak leci? Rozumiem, mgła - czasem warto rejestrować obiekt i przy takim zjawisku, ale w tym przypadku to chyba jednak nie o to chodziło, bo obiekt w zasadzie jest widoczny - dwa przypadkowe kadry z wycieczki, dodatkowo mocno zniekształcone. Dodatkowo w tym drugim zdjęciu z serii - brak minimalnej dbałości o kadr i przycięta tablica etc. - znam to miejsce, zrobiłem tam trochę zdjęć i wiem, że lepsze kadry są możliwe.
2026-01-22 02:51:54 (5 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Żeby nie być gołosłownym wrzuciłem dwa podobne kadry do obiektu. i - życzę Wszystkim i sobie więcej staranności i selektywności przy wrzucaniu zdjęć.
2026-01-23 09:44:21 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
26 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) - obiekty i wydarzenia
Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina