Mam oryginał albumu, jest to sentymentalna podróż dwójki Niemców z RFN.
Opis zdjęcia:
"Fosa miejska między Liebigshöhe [Bastion Sakwowy, właśc. Liebichshöhe] a Klosterstraße [ul. Traugutta]. Po przeciwnej stronie widać dawny budynek kierownictwa regionalnego Hitlerjugend. Obecnie mieści się w nim konsulat NRD. Fosa miejska jest zamulona, zapewne dopuszczono do zniszczenia śluz. Przypomina się nam wiele karpi, które poławiano tu co roku."
labeo7 (2026-06-23 17:44:53)
Dopisałem do fosy chociaż wody nie widać.
Neo[EZN] (2026-06-23 21:24:56)
Ciekawy widok - fosa bez wody. Ciekawe czy tymczasowo czy tak wyglądała przez kilkanaście lat?
Dürgoy Marcin (2026-06-23 21:30:19)
Co najmniej kilka miesięcy fosa była bez wody, a Podwale było zabłocone. Ursusy z przyczepami wywoziły błoto. Ciekawe rzeczy w tych osadach znajdowano.
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)