Natrafiłem na taki interesujący fragment prasowy :)
„[...] Kolejnym punktem programu obchodów święta 22 lipca, będzie uroczyste otwarcie dużego amfiteatru w parku kop. „Bobrek”. Ten kulturalny obiekt spełniał będzie role ośrodka w którym odbywać się będą imprezy i występy artystyczne dla ludności największej a jednocześnie bardzo ubogiej w miejsca rozrywek kulturalnych dzielnicy Bobrek.
Po oficjalnym otwarciu odbędzie się festyn w którym wystąpią zespół Związku Zawodowego Górników ze Świętochłowic oraz zespoły orkiestralne i taneczne huty i kopalni „Bobrek”. Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek dla uczestników festynu.” – „Życie Bytomskie”, 1959, nr 29
Schomberg (2026-06-24 01:08:14)
Można zaznaczyć rok budowy 1959.
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)