Prev
Ostatnie komentarze
|
|
Ustroń Most drewniany (stary) |
|
Dana (2026-06-22 20:51:20)
Nie jestem pewna przypisania. Czy góra po prawej to Skalnica? Może też coś o budynku?
|
|
vetinari (2026-06-22 20:56:21)
Poczekajmy na znawców terenu, ale niewątpie źe kolegowie fantom albo Paulus 60 cośnapiszą na ten temat...☺
|
|
|
Cieszyn Drukarnia Cieszyńska |
|
marekantoniusz (2026-06-19 09:39:13)
publikacja w "Światowidzie" z marca 1927-
|
|
|
Cieszyn Głęboka 10 |
|
Stenek (2026-06-11 18:48:50)
Wózek !!! Ale NIE dla Tereski ;-) No, to ten wózek służył wielu w PRL. Dość duży, koła z motoroweru więc mocne. Były do wypożyczenia na mieście, np. w wypożyczalni sprzętu domowego na Głębokiej 48 i na Menniczej też. Poza tym był to chyba atrybut każdego woźnego szkolnego, bo wożono nim różne rzeczy do szkoły, np towary na stołówkę szkolną, mleko dawane uczniom na przerwach, tak tak, tak było ..............
|
|
Jarosław Dubowski (2026-06-11 23:22:18)
I przede wszystkim to wózek każdego mleczarza, jak śpiewała Urszula w piosence "Fatamorgana 82":
"Brudny świt znowu pcham z mlekiem wózek,
Poprzez chłód zimny deszcz i kałuże.
Setna sień i znów schody bez końca,
Końca, bez końca."
|
|
Stenek (2026-06-15 17:40:19)
Racja. W akademiku płaciło się mleczarzowi z góry, i co dziennie rano przed drzwiami stała szklana butelka świeżego mleka! No chyba, że ......................ktoś wracał z nocnej imprezy i zakosił flaszkę jako coś na kaca, a przecie tak tez bywało
|
|
a%3A3%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%224%22%3Bi%3A1%3Bs%3A9%3A%22%C5%9Bl%C4%85skie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22150%22%3Bi%3A1%3Bs%3A7%3A%22Pruchna%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
proszę czekać...
|