| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
2000+ 14 zdjęć z lat 2000+
 
nowsze 1 2 ... 23 24 25 26 27 28 29 ... 98 99 starsze
2025-03-17
● ŁomnaWND
2025
pl. Świętego Mikołaja Biskupa
Figura Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej
● ŁomnaWND
2025
pl. Świętego Mikołaja Biskupa
Figura Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2025
ul. Wyszyńskiego Stefana
Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2025
ul. Młodzieżowa 14
Młodzieżowa 14
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2024
ul. Zachodnia
Biuro sprzedaży mieszkań Warszawska Sky
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2025
ul. Przejazd
Przejazd 2
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2025
ul. Przejazd
Przejazd 2
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2024
ul. Warszawska
Warszawska Sky II
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2025
ul. Warszawska
Warszawska Sky
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2024
ul. Warszawska
Warszawska Sky
● PomiechówekWND
2024
ul. Nasielska
Publiczne Przedszkole "Pod dębami" / Centrum Integracji Społecznej
● PomiechówekWND
2024
ul. Nasielska
Szkoła Podstawowa im. gen. Wiktora Thommée
● PomiechówekWND
2024
ul. Kilińskiego 1
Gminny Ośrodek Kultury
● PomiechówekWND
2024
ul. Kilińskiego 1
Gminny Ośrodek Kultury
● PomiechówekWND
2024
ul. Kilińskiego 3
Ochotnicza Straż Pożarna
● StanisławowoWND
2025
Hotel Astoria Fly
● StanisławowoWND
2025
Cerkiew św. Aleksandry
● StanisławowoWND
2025
Cerkiew św. Aleksandry
2025-03-13
● Cybulice MałeWND
2014
Kampinoski Park Narodowy
Grochalskie Piachy
● Kazuń NowyWND
2014
Cmentarz mennonicki
Prev
Ostatnie komentarze
Nowy Dwór Mazowiecki
Parking
Rado-NDM (2026-06-10 16:31:37)

Palmiry
Muzeum Walki i Męczeństwa
Tomasz123 (2026-03-17 15:44:30)
Nigdy nie widziałem kwadratowych kul. W związku z tym one, te ślady nie wyglądają jak oryginalne przestrzeliny.
Woj11 (2026-03-17 17:16:06)
Blacha z cortenu i laser i cała tajemnica
polskup (2026-03-17 17:51:08)
Na tej stronce to kogoś poniosło: „Nieregularna pepitka przebić symbolizuje ślady pocisków, które przeszywały ciała mordowanej tu ludności cywilnej podczas II wojny światowej”. No i z pinezką nie trafili o jakieś 9 km :)
bonczek_hydroforgroup (2026-03-17 18:03:08)
Tomaszu - napisałem, że wyglądają jak prawdziwe a nie , że są....
Tomasz123 (2026-03-22 17:56:44)
Rozumiem, czepiam się formy tego budynku, który jest byle jaki, szary i pseudonowoczesny. Toporność to jego wada. Nawet nie wykorzystali odpowiednio tej stali kortenowskiej, która dawała nadzieję na ciekawy rezultat.

Palmiry
Muzeum Walki i Męczeństwa
Tomasz123 (2026-03-17 16:07:50)
Brzydka architektura (jestem wielbicielem modernizmu, zwłaszcza z lat 30.), wygląda jak nieudany, toporny sklep spożywczy z czasów Gomułki. Słaba architektura nie odpowiada powadze miejsca pamięci narodowej. Za dużo brzydkiej szarości. Poza tym bardzo inwazyjna architektura w miejscu lasu, samego w sobie wartościowego. Wzorem współczesnych trendów Europy Zachodniej budynek powinien być cały pokryty lustrem.
da signa (2026-03-17 16:15:16)
Jeżeli dobrze widzę, to powoli zarasta
polskup (2026-03-17 16:52:12)
Można podnosić wiele zarzutów wobec tego budynku i jego twórców. Można było blachy przed zamontowaniem wywieźć na poligon i puścić w nie kilka serii. Można było odbudować kilka schronów amunicyjnych i tam urządzić ekspozycję, choć nie wiem, czy ich architektura miała coś wspólnego z modernizmem oprócz czasu budowy. Jedno jest pewne – poprzedni budynek Muzeum był iście szkaradny i pokraczny, z białej cegły cementowej godnej śmietnika albo garażu i dobrze, że zniknął. A z tym lustrem w lesie to chyba żartujesz. Łosie mogłyby dostać szoku :)
polskup (2026-03-17 16:53:27)
Nie, budynek jest odseparowany od możliwości zarastania przez sporą ilość betonu.
Tomasz123 (2026-03-17 17:19:06)
Podobnie jak nowy dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia, który jest budynkiem pretensjonalnym, brzydkim, mało funkcjonalnym i strasznie szarym. Jest też pozbawiony detalu architektonicznego i jakichkolwiek proporcji.
polskup (2026-03-17 17:40:27)
Przyznam, że nie byłem jeszcze na zwiedzaniu ukończonej inwestycji, ale przejeżdżając to żadnego budynku tam nie widzę, jedynie hale peronowe. Poprzednia buda była kompromitacją, ale cały dworzec - czytaj infrastruktura pasażerska - chyba i tak jest w podziemiu. A muszla wejściowa wpisuje sie w zmiksowany klimat dworca Ochota/Powiśle i wejść do metra :)
Tomasz123 (2026-03-19 07:53:17)
Mój opis dotyczy tej hali peronowej i to pełnej błędów w funkcjonalności, ale także przeszklonego budynku z napisem i tej kiczowatej muszli.
marjallo (2026-03-19 12:12:14)
Wewnątrz budynku są patia na których jest zieleń i rosną drzewa oraz jest zielony dach. Mi osobiście budynek się podoba, m.in. ta surowość budynku.
wczytywanie danych...

Błogosławie (14 zdjęć)

województwo mazowieckie
powiat nowodworski
Religia
Budowle
 
proszę czekać...
Dodane od Dodane do
Wykonane od do
Dodane
koniec
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: stare miasto stare miasto Przemyśl Przemyśl rzeka Dunajec rzeka Dunajec dunajec dunajec 6a+ nysa osiedle Zakliczyn Zakliczyn Ruda Kameralna baboszewo most na wisloce most na wisloce most na wisloce Płock Płock most niezide wrocław wrocław plan miasta żary wrocław wrocław bochnia bochnia bochnia bochnia tarnowo pomorskie tarnowo pomorskie tarnowo pomorskie nagodzice międzyrzec kłodzko