Na FB pokazało się też zdjęcie licznych elementów wyposażenia wagonów pasażerskich (stolików itp.) w tym miejscu, łwygląda że PeKaP zrobił sobie tu wysypisko śmieci, podobnie jak w lasku wzdłuż bocznicy Huty Zygmunt wyprowadzonej ze st. Ruda Chebzie.
Stara osada handlowo-rolnicza stała się w roku 1278 siedzibą klasztoru sióstr Benedyktynek, a w roku 1291 otrzymała od księcia Bolka I świdnickiego prawa miejskie.