Wózek !!! Ale NIE dla Tereski ;-) No, to ten wózek służył wielu w PRL. Dość duży, koła z motoroweru więc mocne. Były do wypożyczenia na mieście, np. w wypożyczalni sprzętu domowego na Głębokiej 48 i na Menniczej też. Poza tym był to chyba atrybut każdego woźnego szkolnego, bo wożono nim różne rzeczy do szkoły, np towary na stołówkę szkolną, mleko dawane uczniom na przerwach, tak tak, tak było ..............
Jarosław Dubowski (2026-06-11 23:22:18)
I przede wszystkim to wózek każdego mleczarza, jak śpiewała Urszula w piosence "Fatamorgana 82":
"Brudny świt znowu pcham z mlekiem wózek,
Poprzez chłód zimny deszcz i kałuże.
Setna sień i znów schody bez końca,
Końca, bez końca."
Stenek (2026-06-15 17:40:19)
Racja. W akademiku płaciło się mleczarzowi z góry, i co dziennie rano przed drzwiami stała szklana butelka świeżego mleka! No chyba, że ......................ktoś wracał z nocnej imprezy i zakosił flaszkę jako coś na kaca, a przecie tak tez bywało
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)