|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
1979 , Do rozpoznania dla tych , którzy na codzień tędy jeżdżą. Po gierkówce jechałem ostatnio jakoś będzie 30 lat temu.Skomentuj zdjęcie
|
11 pobrań 3140 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia esski Obiekty widoczne na zdjęciu
Droga ekspresowa S8 (woj. łódzkie) więcej zdjęć (2) Wiadukt więcej zdjęć (2) DK 91 - droga szybkiego ruchu Warszawa - Katowice (Gierkówka) więcej zdjęć (20) Zbudowano: 1976-10-08 Pierwsze plany wybudowania sieci tras szybkiego ruchu i autostrad w PRL powstały 15 marca 1972, gdy prezydium rządu zatwierdziło projekt budowy około 3000 km autostrad. Do budowy sieci nowoczesnych dróg powołany został Zarząd Autostrad. W pierwszym etapie budowy sieci autostrad miał powstać odcinek z Gliwic do Krakowa, a w drugim połączyć go z przedwojenną autostradą z Opola do granicy niemieckiej oraz zbudować trasę Warszawa–Łódź–Katowice. Plany z czasem okrojono. Formalna decyzja o budowie drogi łączącej Warszawę z https://pl.wiki...5%9Bl%C4%85ska" Uroczyste otwarcie gierkówki odbyło się 8 października 1976. Uczestniczyli w nim I sekretarz KC PZPR Edward Gierek, premier https://pl.wiki...tr_Jaroszewicz">Piotr Jaroszewicz, minister obrony narodowej https://pl.wiki...ech_Jaruzelski">Wojciech Jaruzelskihttps://pl.wiki...te-wyborcza2-5">[4] i minister komunikacji https://pl.wiki...i/Tadeusz_Bejm">Tadeusz Bejm. ul. Łódzka więcej zdjęć (13) ul. Trybunalska więcej zdjęć (2) |