starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
To nie jest gierkówka lecz skrzyżowanie biegnącej dołem S8 i DK12 /ul. Łódzka/ na północy Piotrkowa Trybunalskiego.
2017-01-28 11:44:27 (9 lat temu)
Gierkówka w latach 70-tych biegła od Katowic do Janek, więc mimo że od Piotrkowa miała numerację DK-8, dalej zwana była gierkówką. To trasa którą często zjeżdżał na Śląsk ówczesny szef partii.
2017-01-28 12:48:09 (9 lat temu)
WW
Drogowskaz na Radom i Kielce coś nie pasuje.
2017-01-29 11:39:56 (9 lat temu)
do WW: To wstępna informacja o skrzyżowaniu z drogą DW 716 ( gdzie w prawo zjazd na Kielce i Radom a w lewo na Koluszki ).
2017-01-29 13:41:09 (9 lat temu)
do WW: Ale dotyczy tylko tranzytu .
2017-01-29 14:12:28 (9 lat temu)
do Wincenty Miros: Jeśli tak piszesz...pewne jest tylko jedno że owe miejsce już tak nie wygląda.
2017-01-29 14:14:42 (9 lat temu)
do kodens79: Jest całe osłonięte ekranami a nawierzchnia jest betonowa. Również droga na wiadukcie ma inne rozjazdy z obecną S-8.
2017-01-29 14:43:53 (9 lat temu)
WW
do Jorg: To jest przekonujące - przypisałem.
2017-01-29 18:41:26 (9 lat temu)
esski
Na stronie od 2009 październik
16 lat 8 miesięcy 4 dni
Dodane: 28 stycznia 2017, godz. 4:43:34
Rozmiar: 914px x 665px
11 pobrań
3140 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia esski
Obiekty widoczne na zdjęciu
wiadukty i estakady
Wiadukt
więcej zdjęć (2)
Zbudowano: 1976-10-08

Pierwsze plany wybudowania sieci tras szybkiego ruchu i autostrad w PRL powstały 15 marca 1972, gdy prezydium rządu zatwierdziło projekt budowy około 3000 km autostrad. Do budowy sieci nowoczesnych dróg powołany został Zarząd Autostrad. W pierwszym etapie budowy sieci autostrad miał powstać odcinek z Gliwic do Krakowa, a w drugim połączyć go z przedwojenną autostradą z Opola do granicy niemieckiej oraz zbudować trasę Warszawa–Łódź–Katowice. Plany z czasem okrojono.



Formalna decyzja o budowie drogi łączącej Warszawę z 

https://pl.wiki...5%9Bl%C4%85ska"
>konurbacją górnośląską została wydana 26 kwietnia 1973 na posiedzeniu rządu. Mimo rezygnacji ze statusu autostrady droga miała na całej trasie zyskać drugą jezdnię, sieć stacji benzynowych, obiektów gastronomicznych i miejsc obsługi pojazdów. Dodatkowo odcinek z https://pl.wiki...3w_Trybunalski">Piotrkowa Trybunalskiego do Częstochowy zdecydowano poprowadzić w nowym śladzie, gdyż ze względu na dużą ilość terenów zabudowanych na tym odcinku konieczne byłoby wybudowanie licznych obwodnic. Drogę planowano ukończyć do 31 grudnia 1976. W celu przyspieszenia otwarcia wezwano do pomocy wojsko.



Uroczyste otwarcie gierkówki odbyło się 8 października 1976. Uczestniczyli w nim I sekretarz KC PZPR Edward Gierek, premier 

https://pl.wiki...tr_Jaroszewicz">Piotr Jaroszewicz, minister obrony narodowej https://pl.wiki...ech_Jaruzelski">Wojciech Jaruzelskihttps://pl.wiki...te-wyborcza2-5">[4] i minister komunikacji https://pl.wiki...i/Tadeusz_Bejm">Tadeusz Bejm.


ul. Łódzka
więcej zdjęć (13)
ul. Trybunalska
więcej zdjęć (2)