| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Drogi ekspresowe

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1314następna
da signa
 
+1 głosów:1
2025-10-25 07:57:34 (7 miesięcy temu)
roox
 
+2 głosów:2
Gwoli ścisłości - Trasa AK to nazwa tylko części żoliborskiej, na prawym brzegu Wisły to Trasa Toruńska. Poza tym Trasa Toruńska była odcinkiem oddanym wczesniej.
2019-05-19 19:05:36 (7 lat temu)
Balbina
 
+1 głosów:1
Nie miałam i nie mam zamiaru tego negować, ale dzięki za tak obszerne przedstawienie tematu, czuję się całkowicie przekonana. :-) To przykre, że popularne źródła przedstawiają to tak odmiennie. Dokonałam stosownych poprawek.
2019-05-20 16:54:58 (7 lat temu)
maj
 
+1 głosów:1
Ciekawostka dotycząca mostu, zasłyszana wśród mieszkańców Bródna, Zacisza i jako "pantoflowa prawda" głoszona do dziś. Konstrukcja mostu to solidna budowla zbudowana przez Jaruzelskiego i przystosowana do przepraw wojsk rosyjskich (czołgi) , patrz okres budowy.
2019-05-20 17:28:49 (7 lat temu)
Balbina
 
do roox: Być może, nie wnikałam w to dokładnie, ale np. nazwa tej mapki sugeruje, że Trasą AK nazywa się całość tej arterii:
2019-05-19 21:15:09 (7 lat temu)
roox
 
+2 głosów:2
do Balbina: To ta mapka zle sugeruje, a raczej ktos poszedł na łatwizne. Znam ta trase od kiedy powstała i nikt po stronie bródnowskiej nie nazywał jej Trasa AK. Zreszta sugeruje korzystac z serwisu mapowego m. st. Warszawy, bo jest to bardziej wiarygodne żródło
2019-05-19 21:44:40 (7 lat temu)
maj
 
do Balbina: Zdjęcie przedstawia Trasę Toruńską na wysokości estakad na terenami (ówczesnymi) FSO i torami kolejowymi, zdjęcie wykonane nad ulicą Modlińską, po prawej słupy estakady zjazdowej z mostu w ulicę Modlińską kierunek Legionowo, na drugim planie bloki osiedla Bródno , ten z czterema szybami dźwigowymi wystającymi nad dachem to Wysockiego 16-20. Te opis z wiki dodany do obiektu jest niepoprawny, mapka na siskomie (dziwne) też nieprawdziwa ktoś myślał o trasie ??? narysował wszystko. Trasa Toruńska praski odcinek od mostu do Marek rozpoczęta w 1977 r oddana 1881 nigdy w tym stanie nie dokończona, w latach pierwszej dekady XXI w. niedokończone estakady zostały rozebrane w trakcie remontu trasy. Trasa Armii Krajowej, żoliborski odcinek etapowej obwodnicy Warszawy od mostu do alei Prymasa Tysiąclecia oddawana w latach 1990, 1995 i 2001. Trzeci etap tej trasy to aleja Prymasa Tysiąclecia której remont (ówcześnie alei Rewolucji Październikowej) rozpoczęto 1990 po niespełna 2 latach przerwano wznawiając go 1997 ostatecznie oddając do użytku w 2001 r. Dziś Trasa Toruńska (S7, S8) i Trasa Toruńska (S8) stanowi część Ekspresowej Obwodnicy Warszawy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2019-05-19 22:05:45 (7 lat temu)
do maj: Gwoli ścisłości, w 1981 oddano tylko odcinek mostowy trasy, od Wisłostrady do Modlińskiej - przedłużenie do Marek powstało dopiero w 1994.
2025-07-14 15:00:47 (11 miesięcy temu)
maj
 
+1 głosów:1
do Balbina: Nasze uwagi nie dotyczył Ciebie, staraliśmy się jedynie przedstawić rzeczywisty stan.
2019-05-20 17:13:57 (7 lat temu)
Balbina
 
+1 głosów:1
do maj: Jasne! I jeszcze raz dzięki. Twój tekst może przydać się także innym zainteresowanym, ale warto go poprawić, bo chyba jakiś chochlik namieszał w dacie oddania trasy i w ostatnim zdaniu.
2019-05-20 17:37:15 (7 lat temu)
roox
 
do maj: Ale prawda jest taka, ze podczas przebudowy mostu w latach 2013-15 bardzo chwalono solidność i trwałość przęseł i ich łozysk. Pewnie dzieki temu przetrwał tyle lat bez remontu, a trzeba pamietać, że to most o największym natężeniu ruchu w Polsce.
2019-05-20 21:45:31 (7 lat temu)
Bez problemu można było podejść robić zdjęcia?
2026-04-05 22:30:46 (2 miesiące temu)
maj
 
+1 głosów:1
do Adam Nowacki: Można było. Niedziela przed południem.
2026-04-06 08:49:12 (2 miesiące temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
"Dawny wygląd" to jeszcze nieprecyzyjne określenie. Niemiec wybudował tylko łącznice od północy, południowe to chyba efekt przebudowy wyjazdu na Stargard w latach 1973+.
2025-11-06 13:04:00 (7 miesięcy temu)
yani
 
Trasa Toruńska.
2025-08-04 15:08:53 (10 miesięcy temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do yani: Tak jest. Most Grota-Roweckiego, węzeł z Wisłostradą, kierunek wschód - konkretnie.
2025-08-04 16:12:44 (10 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Znacznik.
2025-08-25 13:38:10 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
2026-01-15 18:15:53 (5 miesięcy temu)
2026-01-15 19:25:33 (5 miesięcy temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-16 17:39:14 (5 miesięcy temu)
do Woj11: Jest taki obiekt na Fp w Szczecinie ?
2026-01-15 18:23:07 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Woj11:
Tak właściwie, to nie żaden tor, tylko fragment poniemieckiej autostrady z węzłem drogowym.
2026-01-15 19:24:16 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
do bonczek_hydroforgroup: Szczerze, nie wiem
2026-01-15 18:25:41 (5 miesięcy temu)
do yani: Możesz zdradzić gdzie to było ?
2026-01-15 23:06:27 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński:
Nieistniejący węzeł drogowy Rzęśnica przy autostradzie Berlin - Królewiec.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-01-15 23:20:18 (5 miesięcy temu)
do yani: Dzięki! Brakowało mi takiego miejsca w Szczecinie.
2026-01-16 16:52:28 (5 miesięcy temu)
....no wreście ☺☺☺
2026-03-16 17:54:57 (3 miesiące temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Wpadłam tylko na chwilę, za moment kolejna podróż, tym razem niestety z tych smutnych :(
2026-03-16 18:07:33 (3 miesiące temu)
ZPKSoft
 
2026-05-02 16:23:13 (miesiąc temu)
do ZPKSoft: Chodzi o drogę Wrocław - Kudowa w budowie.
2026-05-02 16:25:56 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin : Czy chodzi Ci o obiekt dotyczący budowy? Takiego nie ma i nie będzie. Przypisz zdjęcie do miejscowości i do drogi S8 w dolnośląskim, i to wystarczy. A dlaczego zdjęcie jest niezidentyfikowane? Chyba pamiętasz, gdzie je robiłeś. Przynajmniej w przybliżeniu.
2026-05-02 17:43:46 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do Dürgoy Marcin : Żeby to zdjęcie miało jakąś wartość, trzeba dodać w podpisie informację, gdzie bliżej zdjęcie zrobiono, z jakiej drogi widok i w którą stronę itp. Znacznik na mapie dodałeś na oko bez związku z miejscem, gdzie byłeś. Właściwszy byłby znacznik miejsca wykonania zdjęcia. Znacznik obiektu budowy nic nie mówi, gdy nie można powiązać tego, co na zdjęciu z konkretnym miejscem (na GSV w pobliżu nie można znaleźć nic takiego). A w ogóle to nie ma obowiązku tworzenia dodatkowego obiektu budowy, zwłaszcza gdy mamy tylko jedno zdjęcie i takie nijakie.
2026-05-02 23:51:27 (miesiąc temu)
do Dürgoy Marcin : Prawdopodobnie zdjęcie było zrobione w Sokolnikach w tym kierunku co tu , tylko z miejsca jeszcze bardziej do przodu, być może z drogi z Sokolnik do Piotrkówka.
2026-05-03 14:06:58 (miesiąc temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Założyłam obiekt wiaduktu, przypisałam do trasy S3 . Nie wiem, jak go oznaczyć, żeby wskoczył na "swoje" miejsce na liście obiektów.
2026-05-26 07:14:28 (27 dni temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do da signa: Nie wiedziałem, że są takie oznaczenia, ale się dowiedziałem. I w ciągu 5 minut z ignoranta stałem się ekspertem :) A piszę to dlatego, że oznaczenia u nas są po części do kitu. Ponieważ symbole te powinny różnić się w zależności od rodzaju budowli inżynieryjnej. I tak:
WS – wiadukt w ciągu drogi ekspresowej
WA – wiadukt w ciągu autostrady
WD – wiadukt drogowy nad daną drogą
MS – most w ciągu drogi ekspresowej
MA – most w ciągu autostrady
WK – wiadukt kolejowy nad daną drogą
ES – estakada w ciągu drogi ekspresowej
EA – estakada w ciągu autostrady
TS – tunel w ciągu drogi ekspresowej

Z przejściami dla zwierząt jeszcze czegoś nie łapię:
PZD – przejście dla zwierząt (dolne)
PZG – przejście dla zwierząt (górne, tzw. ekodukt), ale
PE (Przejście Ekologiczne) – obiekty o charakterze leśnym/naturalnym.
PG (Przejście Górne) – szerokie wiadukty porośnięte roślinnością, tzw. zielone mosty.
PD (Przejście Dolne) – tunele, estakady lub poszerzone przepusty pod drogą

A u nas każdy wiadukt to WD, a przejście dla zwierząt to PE-4, choć moim zdaniem powinno być PG vel PZG.
Liczba to oczywiście kilometr drogi.
Może znajdzie się ktoś, kto wyjaśni te niuanse?
W każdym razie tu będzie WS. Kilometr do ustalenia.
2026-05-26 08:43:30 (27 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: Pięknie wszystko wytłumaczone. Symbol wpisałam, liczę, że kilometry też ktoś mi podpowie.
2026-05-26 09:56:03 (27 dni temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: A skąd brać informacje o numerach tych obiektów dla wszystkich dróg A i S. Czy jest to na tyle dostępne, by każdy mógł zastosować taką nomenklaturę i w związku z tym wpasować się w układ? Bo jeśli nie jest to łatwe, to szkoda upierać się przy tym, bo i tak będzie bałagan.
2026-05-26 20:24:05 (26 dni temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Numer to kilometr bieżący drogi. Ja się nie upieram przy tym systemie. Da signa postawiła problem, więc przewąchałem temat, nie bez wątpliwości. Rzeczywiście nie znalazłem jednoznacznego wytłumaczenia, tylko rozmaite strzępy opisów. Mnie się nie podoba jedno - drogi podobnie jak tory powinny, jeśli w ogóle, mieć uporządkowane obiekty według rosnącego kilometrażu, a nie pogrupowane w obiekty i te dopiero wg kilometrażu (a tak będzie, jeśli na początku będzie symbol literowy).
2026-05-26 20:32:55 (26 dni temu)
Pokaż na mapie
139 Dyskusji (ostatnia 26 dni temu)
Drogi ekspresowe - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 S10
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: podwale jelenia gora podwale jelenia gora łokieć Poznań ul. Obornicka jelenia góra grunwaldzka łokieć Dźwiniacz poznan poznan poznan poznan mamik mamik kolsko fryzjerski warszawa warszawa jelenia góra jelenia góra Paulin Paulin Meller polsport Piaseczyńska Mietków jelenia góra leśna kielce jagiellońska 42 kielce jagiellońska 42 jelenia góra łabska 7 jelenia góra łabska sopot grunwaldzka sopot grunwaldzka cieplice łabska sopot sopot