starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 18 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. dolnośląskie Wrocław Plac Grunwaldzki (osiedle) ul. Reja Mikołaja Reja 23

17 maja 2017 , Narożna kamienica Reja - Sienkiewicza.

Skomentuj zdjęcie
vetinari
+1 głosów:1
Foto Pieski ? :-)
2017-05-20 11:52:57 (9 lat temu)
Teraz Fresh Market, ale przez dziesięciolecia znajdowała się tam filia biblioteki miejskiej. Ludzie przestali czytać, ale żreć i pić muszą ;)
2017-05-20 12:55:32 (9 lat temu)
do pawulon: Biblioteka się ma dobrze, ino w nowej siedzibie.
2017-05-20 13:12:10 (9 lat temu)
do vetinari: Nieźle - wybrałem najbardziej zamaskowane
2017-05-20 13:18:17 (9 lat temu)
do Licho: Ja korzystałem jak jeszcze była tutaj. Po przeprowadzce z Ukrytej na Zachodnią, bibliotekę miałem na Głogowskiej, w łączniku pomiędzy wieżowcami Głogowska 9-11. Po latach 15-stu, gdy wróciłem na Ukrytą, biblioteki przy Reja już nie było, choć pewny na 100% nie jestem.
2017-05-20 17:13:50 (9 lat temu)
vetinari
+2 głosów:2
do vigo: Dostalem od grupy ZPKSoft fajna aplikacije na wyśukywanie piesków :-)
2017-05-20 18:51:07 (9 lat temu)
esski
+1 głosów:1
do pawulon: Wejście od Sienkiewicza było wejściem do księgozbioru dla dorosłych, wejście od ulicy Reja było dla dzieci, młodzieży jak i do czytelni. W czytelni siedziałem dość często, raz gośmi byli już dobrze znani Gucwińscy.. z wężem boa.. sssssssssssssssss
2017-05-20 19:08:58 (9 lat temu)
do pawulon: Dalej jest przy Reja, ino kawał dalej. W sumie bliżej do byłej siedziby drugiej biblioteki, którą w ramach przenosin zamknięto – bo obowiązujący trend jest taki, żeby filie MBP były większe i nowocześniejsze, ale w zamian mniej liczne.
2017-05-20 19:57:17 (9 lat temu)
do Licho: No, ta nowa siedziba przy Reja obok Gimnazjum nr 13 jest imponująca. W środku nie byłem, ale z zewnątrz mi się bardzo podoba ;)
2017-05-20 20:20:45 (9 lat temu)
do pawulon: Można się już zacząć przyzwyczająć do tego, że koło XVI LO :-)
2017-05-20 20:38:25 (9 lat temu)
do Licho: Ciężko będzie, bo moje dzieci chodziły do tego gimnazjum, ale z czasem się pewnie przyzwyczaję do nowej nazwy ;)
2017-05-21 16:17:17 (9 lat temu)
do pawulon: Gimnazjum będzie istnieć jeszcze dwa lata, można powolutku przyzwyczajenie zmieniać :-)
2017-05-21 16:37:33 (9 lat temu)
do Licho: Tak też czynić będę ;)
2017-05-21 16:49:08 (9 lat temu)
vigo
Na stronie od 2014 grudzień
11 lat 5 miesięcy 27 dni
Dodane: 18 maja 2017, godz. 20:21:16
Autor zdjęcia: vigo
Rozmiar: 1700px x 1133px
3 pobrania
640 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vigo
Obiekty widoczne na zdjęciu
Reja 23
więcej zdjęć (13)
ul. Reja Mikołaja
więcej zdjęć (847)
Dawniej: Hedwig Strasse
Ulica powstała za sprawą spółki Cassier & Sohn. Początkowo łączyła ul. Sienkiewicza z ul. Szczytnicką i dopiero na przełomie XIX i XX w. przedłużono ją w obu kierunkach, do nieistniejącej ul. Płowieckiej i do ogródków działkowych za ul. Walecznych. Zabudowę wzniesiono w latach 1889-1893. Patronką ulicy została św. Jadwiga (Hedwig).

Po wojnie patronem został Mikołaj Rej (1505-1569), wybitny polski poeta i prozik.