| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Alumnat
Najbliższe obiekty nieistniejące
Dom Dzwonnika
98
m
Wrocław
Arcybiskupi konwikt dla chłopców
107
m
Wrocław
Pomnik Karla von Holteia
177
m
Wrocław
Most Katedralny
187
m
Wrocław
Wyszyńskiego 2 - Joliot-Curie 6
253
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Alumnat

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: XVIII w.
Zlikwidowano: 1945
Dawniej: Fürstbischöflisches Alumnat
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Opis do uzupełnienia.
2024-09-13 08:12:19 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do da signa: Skromnie ale uzupełniony.
2024-09-13 10:52:25 (rok temu)
Licho
 
A czy ktoś wie co to za twór powstaje między duchem alumnatu, a nabrzeżem? To coś po prawej stronie zdjęcia.
2016-08-25 22:03:53 (9 lat temu)
To w centrum to gipsowa makieta ?
2016-08-25 22:05:48 (9 lat temu)
do Licho: Tor saneczkowy?
2016-08-25 22:35:24 (9 lat temu)
labeo7
 
Na przeniesienie raczej bym nie liczył. Raczej zrobią kopię lub tez będzie nowy projekt. Przecież sam budynek nie jest wierną kopią tego przedwojennego a jedynie jakoś nawiązuje.
2016-10-14 20:00:11 (9 lat temu)
do labeo7: A jednak oryginalny portal zostanie przeniesiony - w tym roku. Pytałem się dzisiaj o to architektów. Z Muzeum Architektury zostaną też przeniesione tablice fundacyjne które pierwotnie znajdowały się przy wejściu a zostaną umieszczone na poziomie -1 - tam gdzie są te oryginalne sklepienia zachowanej, starszej części Alumnatu . Budynek z zewnątrz jest dosyć wiernie odtworzony - według stanu sprzed rozbudowy z końca XIX wieku - wyjątkiem są oczywiście pokrycia dachu i elewacji ale detale, wysokość kondygnacji, układ okien, rzut budynku - to jest jak w "oryginale". Wnętrze już nie.

Co ciekawe - w czasie prac budowlanych i archeologicznych znaleziono fragmenty betonowej posadzki (wyglądają jak trylinka) i te fragmenty są układane na poziomie -1. Znaleziono też sporo detali i co ciekawe - gotyckich cegieł które pochodzą najprawdopodobniej z innych rozbiórek z XVIII wieku (być może z rozbiórki budynku który stał tu wcześniej - murowana piwnica, drewniana część naziemna i studnia obok).
2016-10-14 20:09:36 (9 lat temu)
Czy ktoś wie co się stało z tą budową? Ktoś ją wstrzymał bo nie podobał się wygląd czy nie ma pieniędzy na kontynuację prac?
2017-10-29 13:38:41 (8 lat temu)
Licho
 
do Columba livia: Najnowsza informacja na SSC brzmi „Jak zwykle chodzi o pieniądze (tzn. o ich brak ;-) ), przewidywane zakończenie odbudowy Alumnatu za 12 miesięcy czyli lato/jesień 2018.”
2017-10-29 14:05:44 (8 lat temu)
Licho
 
Jesteś pewien, że to beton?
2016-10-14 23:10:32 (9 lat temu)
do Licho: Na 80%. Nawet panowie architekci mówili żeby obejrzeć i pomacać - obejrzałem, pomacałem, zrobiłem zdjęcie i wygląda jak beton - to jest ten sam materiał co na elewacji (którą też dotykałem).
2016-10-14 23:30:57 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: No właśnie – o ile pamiętam to miał być jakiś wynalazek, niby beton, ale nie taki zwyczajny (z włóknem szklanym chyba).
2016-10-14 23:32:30 (9 lat temu)
Co planują zrobić z tymi detalami?
2016-10-15 20:34:09 (9 lat temu)
do Marek W : Chociażby to co tutaj - co ciekawsze kamienie zostaną w jakiś sposób wyeksponowane a pozostałe pojadą do klasztoru w Henrykowie.
2016-10-15 20:37:27 (9 lat temu)
Licho
 
Trzeba było uwiązać aparat, bez tego o upadek nietrudno.

Inna sprawa, że najczęściej nie takie upadki pozostają bez konsekwencji.
2020-10-03 23:10:42 (5 lat temu)
do Licho: Aparat mam uwiązany - obiektyw był w futerale jak spadł z krzesła w pobliskiej restauracji - położyłem na siedzeniu futerał a chwilę później usiadłem i wtedy futerał z obiektywem spadł na ziemię... :-( W maju ten sam obiektyw wypadł mi z futerału kiedy się schyliłem, zdecentrowały się soczewki, serwis Nikona po prawie dwóch miesiącach czekania przysłał mi "naprawiony" obiektyw który miał tylko trochę lepszą ostrość - po reklamacji poprawili no i całą tą bardzo kosztowną naprawę szlag trafił. Nie chce mi się już tego obiektywu kolejny raz wysłać do kiepskiego serwisu Nikona - albo pójdzie na sprzedaż jako uszkodzony i kupię nowy albo pozbędę się całego sprzętu Nikona i kupię coś mniejszego...
2020-10-03 23:19:38 (5 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Aaaa… Takie niewinne upadki są najgorsze, skądś to niestety znam.
Upadek z kilkudziesięciu centymetrów na beton krzywdy sprzętowi nie robi, a upadek z małej wysokości w torbie…
2020-10-03 23:27:00 (5 lat temu)
do Licho: A no właśnie... 24-120 z większej wysokości spadł i problemów nie było, nawet ten 14-24 kilka lat temu zaliczył "glebę" w Porcie Miejskim po której poprawiła się ostrość bo już z lewej strony zaczynał się robić nieostry no a teraz taki mały upadek i zdjęcia takie jak to - - czyli dziadostwo...
2020-10-03 23:49:41 (5 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: No właśnie. Ja muszę swoją „bestię” posłać do serwisu, bo się zdecentrował po upadku w torbie w mieszkaniu (też jakieś 20 cm). A dla kontrastu kiedyś i 6D+16-25 poleciał z metra na beton (źle przypięty był…) i jedynym efektem są niewielkie rysy na L-brackecie.
2020-10-04 00:00:26 (5 lat temu)
Z białym dachem wygląda jak z klocków LEGO. Czy pojawiła się już dachówka?
2022-05-04 11:16:02 (4 lata temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Pasuje bardziej do Disneylandu :(
2022-05-04 12:02:34 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do Mariusz Brzeziński: Dach jest w pełni wykończony i zostanie już taki kolor. Budynek nazywany jest pałacem królowej śniegu ;-)
2022-05-04 11:39:23 (4 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Brawo architekci miejscy i konserwatorzy zabytków. Dostali z kurii po 10 lat odpustu całkowitego.
2022-05-04 12:15:32 (4 lata temu)
Co można tu jeszcze poprawić ? :)
2023-04-11 14:02:53 (3 lata temu)
Anneob
 
Jeśli pytanie ’’na poważnie’’… Wyeliminować winietowanie i przechył . Przyciemnić ekspozycję i dodać kontrastu.
2023-04-11 14:18:13 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: Po prawej a po lewej alumnat .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2023-04-11 14:08:11 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Anneob: Jeśli wyeliminuje przechył to kadr będzie węższy, chyba że brakujące boki dorobi program graficzny.
2023-04-11 17:01:51 (3 lata temu)
do Neo[EZN]: A to zdjęcie nie będzie późniejsze ? Widać już poważne prace na katedrze.
2023-04-11 17:44:08 (3 lata temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do Desperado: Datowanie powinno być w porządku, katedrę zaczęto szybko odbudowywać ~ 1948 r.
2023-04-11 19:15:13 (3 lata temu)
atom
 
Budowa chyba już zakończona?
2025-01-24 21:20:49 (rok temu)
do atom: A portal już wstawili i ogród jest otwarty?
2025-01-24 21:43:37 (rok temu)
atom
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Biblioteka działa, więc chyba wszystko już jest. Adres to Plac Katedralny 5a. W ogrodzie byłem już rok temu.
2025-01-24 21:50:32 (rok temu)
Pokaż na mapie
21 Dyskusji (ostatnia rok temu)
1905
-
1920
1905
-
1930
1910
-
1930
1928
-
1935
1928
-
1935
1930
-
1944
1930
-
1945
1945
-
1950
1945
-
2005
1960
-
2005
2005
-
2008
2005
-
2008
2008
-
2010
2010
-
2012
2010
-
2012
2012
-
2014
2012
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2021
2014
-
2021
Alumnat na innych zdjęciach
1734
-
1809
1734
-
1870
1839
-
1875
1870
-
1931
1885
-
1931
1930
-
2005
1930
-
2005
2005
-
2009
2005
-
2014
2014
-
2014
Alumnat na archiwalnych mapach i planach
Alumnat - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Gnadenfeld bydgoszcz bydgoszcz kasprzaka Brenna Plac Grunwaldzki Wrocław lipa lipa lipa lipa katowice borki gozdawa gozdawa katowice dom prasy śląskiej klimkówka Błatnia Glogow Glogow ulica 4 budynek szkoły wiadukt trzebnica hilgi pałac tyszkiewiczów rymanów-zdrój SUPRAŚL chemia pawiilon Zmigrod Zmigrod Legnicka 24 Hel poręby kupieńskie Hel GRAJCAREK GRAJCAREK Borowskiego 21, Gorzów Strumykowy zakątek