26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Wrocławska
1
1a
3
4
5
6
6a
7
8
9
10a
11
12
13
14
16
18
20
24
34
34
38
40
41
42
44
46
48
58
60
60a
62
Więcej (23)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Wrocławska

Dawniej: Miechowitzerstraße / Hindenburgstraße / Tarnowitzerstraße / Bieruta
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789101112następna
MiłośnikBytomia
 
+2 głosów:2
Oddawanie można zawęzić do lat 1933-36 na zdjęciu nie ma jeszcze kościoła Podwyższenia krzyża Świętego a jego budowa rozpoczęła się w 1936
2026-06-24 16:38:59 (dzień temu)
do MiłośnikBytomia: Poprawiłem
2026-06-25 07:05:47 (dzień temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Rafale, czy jesteś pewien, źe to niejest kolorowanka troche na sile...ten kolor nocnego nieba jest troche zamocny..i na inych zdjięciach, naprz niewidacz źadnego nocnego podświetlenia...
2026-01-25 18:08:43 (5 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do vetinari: Kolor był nałożony,podmieniłem na normalne
2026-01-25 18:33:32 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ok, dziękuję. Myśle źe niepowinienś w ten zposób podmnieniać. Jeźeli masz wątplywości, dodaj zdjięcie jako nowo dodane i zwróc uwage w komentarzu. Wisz źe nowoczesne kolorowanky tu raczej nie są mile widziane.
2026-01-25 19:13:00 (5 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+4 głosów:4
do vetinari: Chyba skończę z tym, no chyba że będzie warta koloryzacji, to napiszę w komentarzu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-01-25 19:43:10 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Dziękuję za zrozumienie ☺☺☺
2026-01-25 22:04:24 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
Czy prezydent Rzeszy? Można się spierać.
2021-11-14 15:06:06 (4 lata temu)
max
 
Raczej Republiki Weimarskiej a nie Rzeszy.
2021-11-14 15:35:17 (4 lata temu)
Czy tak szybka likwidacja pomnika związana jest z dojściem do władzy Adolfa Hitlera? Ebert wszak był socjaldemokratą
2021-11-15 00:28:08 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Ktoś podmnienil, i wątpie źe to są naturalne kolory.....czy osoba która podmnienila moźe dodać ten pierwotny skan ponownie ? Jako następne zdjięcie tego obiektu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2026-01-10 19:42:21 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Jeszcze raz zwracam swoją uwage do osoby która podmnienila to pierwotne zdjięcie. Brakuje nam teraz porównania. Mojim zdaniem to co dodaleś jest wspolwczesna kolorowanka stworzona za pomocy AI....
2026-01-11 10:16:57 (5 miesięcy temu)
2021-11-14 15:50:11 (4 lata temu)
ritterswalder
 
+3 głosów:3
do max: Nie istniało państwo o nazwie Republika Weimarska to był cały czas Deutsches Reich (do roku 1945).
2021-11-14 20:09:07 (4 lata temu)
max
 
do ritterswalder: Formalnie masz oczywiście rację, jednak skoro przyjmuje się, że II Rzesza skończyła się 1918 roku a III Rzesza zaczęła w 1933 to określenie, może i potoczne, "Republika Weimarska" sytuuje prezydenta Eberta dość precyzyjnie na osi czasu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2021-11-14 20:27:35 (4 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Poprawiłem też opis obiektu i są teraz dwie nazwy.
2021-11-15 06:24:42 (4 lata temu)
WW
 
+2 głosów:2
do max: Określenie "Prezydent Rzeszy" w ogóle nie powinno budzić wątpliwości, bo właśnie tak nazywał się ten urząd (Reichspräsident).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Błąd gramatyczny
2026-01-11 02:27:46 (5 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do Milena Sontowska: Z tego co ktoś napisał to tak ,była też krótko ulica Eberta obecnie Strzelców Bytomskich.
2021-11-15 06:27:14 (4 lata temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+2 głosów:2
do vetinari: Podmienił nie ktoś, tylko ja, niestety biblioteki cyfrowe parę lat temu niestety udostępniały pliki w formacie DJVU, a i wydawnictwo wtedy drukowało w jakości gazetowej, aby wszyscy byli zadowoleni dodałem obie wersje "aby wilk był syty, i owca cała"
2026-01-13 20:16:51 (5 miesięcy temu)
Najwcześniej 1927 wtedy rozpoczęto budowę szubu Krystyna a ty już jest cały postawiony
2025-08-05 21:49:51 (10 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Wózki dla Tereski.
2019-11-16 13:55:59 (6 lat temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Podmiana
2026-02-25 11:42:46 (4 miesiące temu)
TW40
 
do da signa: Piękne, 20-letnie ;-)
2019-11-16 19:14:56 (6 lat temu)
Dana
 
do Rafał Eckiert (Beuther) : Podziękowanie :)
2026-02-25 12:08:06 (4 miesiące temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Co tam już za linie nie jeździły od linii 31 po teraz linia 7, już sam się gubię.
2025-09-10 09:17:37 (9 miesięcy temu)
elot360
 
+2 głosów:2
do Rafał Eckiert (Beuther) : W sierpniu tego roku była jeszcze linia 9, kilka lat temu podczas przebudowy trasy na Stroszek linia 39, okresowo zaglądała tu także linia 19 a w wybrane dni na czas drobnych prac remontowych także linia 49. Nie zapominajmy też o tymczasowej 56 która czasami się objawiała :P No i na deser linia 8, zlikwidowana w 2006 roku.

No było tego trochę :P
2025-09-10 13:17:24 (9 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do elot360: Jeszcze była linia 41
2025-09-10 15:41:41 (9 miesięcy temu)
Danon
 
+2 głosów:2
Źle dopisane.
To Mikulczuce nie Bytom.
2025-11-15 10:15:26 (7 miesięcy temu)
Danon
 
do Danon: Mikulczyce. Zabrze
2025-11-15 10:16:01 (7 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+4 głosów:4
Takiej zmyłki to dawno nie było. Nie dość, że całkiem inna cześć kraju, to do tego jeszcze brak jakiegokolwiek związku z uzdrowiskami. To Urząd Miasta w Bytomiu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2025-12-29 02:29:37 (5 miesięcy temu)
do Krzyś_: Zmieniłem przypisanie.
2025-12-29 08:52:34 (5 miesięcy temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Zmieniłem zdjęcie. To jest nieco jaśniejsze od poprzedniego.
2026-01-13 12:39:24 (5 miesięcy temu)
yani
 
+3 głosów:3
Prześledziłem trasę cieszyńskiego tramwaju włącznie z trasą do zajezdni i moim zdaniem to nie Cieszyn.
2026-01-13 18:35:30 (5 miesięcy temu)
No i jeścze troche informacji na temat :
VI etap, (6 maja 1951), Ostrawa - Katowice (179 km)Szósty etap, rozgrywany po dniu przerwy, przypieczętował triumf Kaja Allana Olsena w klasyfikacji generalnej 4. edycji Wyścigu Pokoju. Duńczyk zdecydował się na atak, a jego tempo wytrzymali początkowo tylko Lothar Meister z NRD i Ch. Lobre z Francji. Ostatecznie Olsen wygrał etap z przewagą dziesięciu sekund nad Niemcem. Francuz przyjechał trzeci tracąc blisko dwie i pół minuty. Kolejne miejsce zajęło czterech reprezentantów Czechosłowacji, którzy pomimo podejmowanych prób kontrataku stracili do Olsena ponad sześć minut. Razem z nimi w grupie przyjechało jeszcze siedmiu kolarzy, a wśród nich Polak Henryk Hadasik. W klasyfikacji drużynowej prowadzenie utrzymała Czechosłowacja.
2026-01-13 19:23:24 (5 miesięcy temu)
Katowice, ul. Kościuszki, przy skrzyżowaniu z Powstańców?
2026-01-13 19:54:08 (5 miesięcy temu)
Ohm54
 
+7 głosów:7
W tle widoczna jest bytomska pływalnia.
2026-01-14 00:10:57 (5 miesięcy temu)
do Desperado: Nic mi to narazie niemluwi, ale juź zadalem pytanie ☺
2026-01-13 16:20:23 (5 miesięcy temu)
do yani: Ach moje biedne oczy, przeoczyly to torowisko....skupilem się na te domy i dla lasu niezauwaźylem drzewa ☺☺☺
2026-01-13 18:39:16 (5 miesięcy temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do vetinari: To nie będzie Cieszyn. Zdjęcia w folderze są tak poukładane, że najpierw jest most, potem ulica 3 Maja - czyli wjazd do Polski a potem pojedyncze zdjęcia z chałupą, drzewami itd. Czyli najwyraźniej już za Cieszynem. To zdjęcie jest ostatnie. Trzeba znaleźć miasto z tramwajami pomiędzy Cieszynem a Katowicami :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2026-01-13 19:11:09 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Desperado: No to albo Bielsko Biala, albo same Katowice ☺
2026-01-13 19:22:35 (5 miesięcy temu)
ulec
 
do Jarosław Dubowski: Na zdjęciu jest pas zieleni przy ulicy, a na Kościuszki w tym miejscu nie ma tyle miejsca. Ja myślałam o skrzyżowaniu z Poniatowskiego, koło WUG-u. ale też chyba nie pasuje.
2026-01-13 20:25:22 (5 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
2026-04-28 11:46:20 (miesiąc temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Faktycznie, dziękuję za zwrócenie na to uwagi.

Jednak tam fragment zdjęcia po lewej stronie jest ucięty, dlatego uważam, że powinniśmy zachować oba. Zauważyłem też, że inne dodane przeze mnie zdjęcie, przedstawiające mieszczan w strojach rozbarskich, znajduje się w podlinkowanym zdjęciu, i to w lepszej jakości.

Czy mógłbyś przypisać podlinkowane zdjęcie do strony dotyczącej poświęcenia pomnika? :)
2026-04-29 01:00:27 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do Schomberg: Przypisałem
2026-04-29 08:30:15 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
114 Dyskusji (ostatnia dzień temu)
1951
-
1959
1951
-
1980
1969
-
2000
1975
-
2015
2000
-
2015
2018
-
2021
2018
-
2023
2022
-
2023
2023
-
2026
2026
-
2026
Ulica Wrocławska - obiekty i wydarzenia
5 6-6a
104
106
134
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: biedronka biedronka Gliwice Czechowice Gliwice Gliwice twarda Krasne żarki Lipowiec Lipowiec Wyszków Warszawa, ul. Ciepła 1 zamek Toszek sikornik gliwice rzeszów rzeszów Aleja Wyzwolenia Szczecin Szczecin sieniawka emilii plater noteć śluzy noteć park zdrojowy duszniki-zdrój duszniki-zdrój postepowa Opoczno łomża łomża Rynek starego miasta 2 zary zamek Zary mapy Opolska Opolska Zary Mapy