| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół Wniebowzięcia NMP i klasztor oo. Bonifratrów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
Ale chyba ta gablota nie zawsze jest otwarta? Byłem tam wielokrotnie, ale nigdy nie widziałem tej gabloty otwartej ....
2017-07-10 22:36:47 (8 lat temu)
Podejrzewam, że otwarto niszę w związku z wycieczkami w trakcie Nocy Muzeów. Zresztą żeby ją zobaczyć trzeba wejść za balaski. Zwykle, to nie jest możliwe. Chyba, że pełni się jakąś posługę, funkcję. Te ławki przy niszy zajmują zaś pensjonariusze, tak mi się wydaje.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: powód
2017-07-11 17:13:13 (8 lat temu)
Stenek
 
do grzegorzem: Żeby wejść za balaski nie trzeba nic poza tym, aby wejść. Wszak można, jak w każdym kościele, przed Mszą lub po, podejść do księdza do zakrystii. Natomiast gablota chyba faktycznie jest na co dzień zamknięta
2017-07-11 19:04:29 (8 lat temu)
do Stenek: Do zakrystii jest wejście też z innej strony... Podejrzewam, że jeśli ktoś wejdzie za balaski, to osoby pilnujące kościoła zaraz przywołają ciekawskiego do porządku. Ale prawdę mówiąc nie próbowałem ;-) Zresztą mam tu bardziej na myśli kościół parafialny, tam jest taka "straż" i często byłem bardzo uważnie obserwowany.
2017-07-11 19:15:21 (8 lat temu)
Stenek
 
do grzegorzem: Spokojnie, chodzi tylko o czas tuż przed lub po Mszy, wtedy można wejść do zakrystii, nie zaś poza godzinami Mszy, o czym Ty myślisz.
Poza tym nie każdy zna to inne wejście od ulicy, a potem korytarza; a jak pamiętam, było ono zamykane, i trzeba było dzwonić, żeby wejść
2017-07-11 19:20:11 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Ten kabel przedluźajacy s gniazdkami....no powiedzme źe nastepna tajemnica zniknela. Stojac przed oltarzem by mnie w źyczu nieprzyślo do glowy źe tam jest ukryty "skarb" z Castoramy :-)
2017-11-14 07:01:35 (8 lat temu)
Słabo widać płytkę firmową. Są one też w innych miejscach. Pierwszy wypatrzył to Czesiek. Trzeba to jeszcze utrwalić.
2017-11-13 18:31:29 (8 lat temu)
czesil
 
do grzegorzem: I to koniecznie!
2017-11-13 21:36:35 (8 lat temu)
Stenek
 
+3 głosów:3
Wygląda na to, że odnalazłem moje negatywy z przełomu lat 70/80, gdy robiłem zdjęcia wnętrz klasztoru.
2019-09-28 17:28:06 (6 lat temu)
do Stenek: Czekamy zatem ;-)
2019-09-28 19:57:22 (6 lat temu)
czesil
 
Ludvík Uhlíř z miejscowości Velim. Super!
2018-01-03 22:04:04 (8 lat temu)
pawulon
 
Proponuję powtórkę ujęcia bez użycia lampy ;-)
2018-01-04 05:14:11 (8 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Cenny dokument!
2019-09-30 19:42:19 (6 lat temu)
do czesil: Jest tam ponad 20 zdjęć. Chociaż fotki są małe i cały zbiór mieści się na jednej tablicy, to warto zobaczyć.
2019-09-30 22:03:19 (6 lat temu)
Stenek
 
My tu w Cieszynie mówimy na to: waserlajtung
Było takich umywalek po bramach Cieszyna dość dużo, nie tak ozdobnych, ale podobnych. Przydawały sie w PRL na Śmigusa Dyngusa, wówczas całe miasto się oblewało wodą, dziś to już nie ma miejsca
2019-12-29 23:02:36 (6 lat temu)
Takie coś to przeżytek z dawnych czasów, kiedy na piętrze było tylko jedno ujęcie wody. To można było zaobserwować w dawnych kamienicach czynszowych.
2019-12-29 23:45:07 (6 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
Prześliczny.
2019-12-30 10:44:02 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Stenek: wasserleitung, to instalacja wody użytkowej :) więc nazwa adekwatna do funkcji
2019-12-29 23:03:43 (6 lat temu)
7 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Ołtarz w kościele o.o. Bonifatrów.
Czaszki fundatorów. Znajdują się w już za balaskami. Nisza z gablotkami widoczna na tym zdjęciu - http://cieszyn.fotopolska.eu/1071543,foto.html
1940
-
1976
1940
-
2013
2013
-
2016
2016
-
2016
2016
-
2016
1
2016
2016
-
2017
2016
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2018
2018
-
2018
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: falkowska Gnadenfeld Gnadenfeld bydgoszcz bydgoszcz kasprzaka Brenna Plac Grunwaldzki Wrocław lipa lipa lipa lipa katowice borki gozdawa gozdawa katowice dom prasy śląskiej klimkówka Błatnia Glogow Glogow ulica 4 budynek szkoły wiadukt trzebnica hilgi pałac tyszkiewiczów rymanów-zdrój SUPRAŚL chemia pawiilon Zmigrod Zmigrod Legnicka 24 Hel poręby kupieńskie Hel GRAJCAREK GRAJCAREK