| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wieczernik

Plenerowe Szopki Bożonarodzeniowe

OBIEKTY - Wieczernik
Obiekty w okolicy
Kaplica św. Jana Pawła ll
17
m
Częstochowa
Kaplica Najświętszego Sakramentu
22
m
Częstochowa
Kaplica Pamięci Narodu im. Ojca Au...
22
m
Częstochowa
Posąg Chrystusa Króla
24
m
Częstochowa
Kaplica Sybiraków
33
m
Częstochowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wieczernik został zbudowany w latach 1921-1927 na miejscu dawnego cmentarza. Projektantem wieczernika był krakowski architekt Adolf Szyszko-Bohusz.

Wieczernik zamknięty jest trzema bramami od strony zachodniej, środkowa z nich zdobiona jest herbem fundatorów (tj. Potockich herbu Pilawa). W środku znajduje się dość duży plac, a na ścianach południowej, wschodniej, północnej wąskie przejścia o charakterze krużganków. W wieczerniku znajduje się także – zajmująca dwie kondygnacje, kaplica. W ostatnim okresie w wieczerniku zamontowano windę umożliwiającą wjazd i zjazd z wałów niepełnosprawnym.

Wieczernik jest miejscem, gdzie udzielana jest komunia św. i spowiedź św., szczególnie w czasie znacznego napływu pielgrzymów. Rokrocznie w grudniu paulini prezentują w wieczerniku inną szopkę bożonarodzeniową. W 2008 roku została ona przeniesiona do ogrodu klasztornego gdzie zajmuje pow. 2500 m².
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jasna_G%C3%B3ra

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Czarny posąg Chrystusa Króla postawiony w 2000 r. Figura jest darem archidiecezji wrocławskiej oraz kardynała seniora Henryka Gulbinowicza. Pomnik jest kopią figury Chrystusa Króla znajdującej się w transepcie wrocławskiego kościoła św. Maurycego.
2016-10-28 10:01:26 (9 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
Tylko 3 korony jak w Pieninach? Ja bym dołożył jeszcze parę.
2016-10-30 14:43:19 (9 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Poprawiłem opis zgodnie z Waszym opisem.
2016-10-28 14:30:04 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Ja widziałem posąg na kolumnie za katedrą. Są trzy kopie?
2016-10-30 00:29:13 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do Mariusz Brzeziński: Oryginał jest z przełomu XIX/XX w. w kościele św. Maurycego, a kopii jest znacznie więcej vide -> .
2016-10-30 08:55:55 (9 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dzięki za wyczerpującą podpowiedż. Inspiracją jest starsza rzeźba u Maurycego. Współczesna rekonstrukcja jest dość dowolnie na niej oparta. Jak jest forma na współczesne odlewy, to mogą się pojawiać w dowolnym miejscu i ilości.
2016-10-30 13:56:54 (9 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Nasi napewno jeszcze coś dorzucą.
2016-10-30 15:09:20 (9 lat temu)
Krzyś_
 
Tak, Jasna Góra - Wieczernik.
2016-12-06 14:03:12 (9 lat temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Wołyński - do 1928.
2025-10-14 11:29:36 (8 miesięcy temu)
Prawdopodobnie na Jasnej Górze
2021-03-13 09:14:50 (5 lat temu)
fantom
 
2021-03-13 09:18:28 (5 lat temu)
do fantom: Dzięki !
2021-03-13 09:21:38 (5 lat temu)
Wejście do Wieczernika,
2022-06-23 15:06:59 (3 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
To wieczernik a nie dziedziniec główny
2022-10-12 08:40:12 (3 lata temu)
4elza
 
do fantom: Ok.
2022-10-12 08:43:07 (3 lata temu)
4elza
 
Takie pytanko: mam ukryte dane exif, a jednak (niekiedy) są widoczne, od czego to zależy?
2022-10-14 06:28:37 (3 lata temu)
do 4elza: Ja to też mam i zwaliłem to na aparat
2022-10-14 06:56:54 (3 lata temu)
4elza
 
do piotr brzezina : Chyba nie, raczej kwestia programu do obróbki, dzięki za odp.
2022-10-14 06:58:45 (3 lata temu)
do 4elza: Mam pytanie, używasz KORFORT do prostowania, jeżeli tak to jaki nr ?
2022-10-14 21:09:36 (3 lata temu)
4elza
 
do piotr brzezina : Nie, nie używam tego programu.
2022-10-15 06:33:22 (3 lata temu)
do 4elza: Jak dodaje sklejone zdjęcie do prostowania, wtedy znika EXIF
2022-10-15 06:50:35 (3 lata temu)
4elza
 
do piotr brzezina : Korzystam z kilku programów, oczywiście nie przy tym samym zdjęciu, jednak zawsze robię tak samo, tzn zaznaczam opcę "nie zachowuj danych exif", a i tak jest różnie. Raz się pojawia inyym razem nie. Ale nie ma co analizować, bo i tak nie ogarniemy ;-)
2022-10-15 06:57:45 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do 4elza: Dzięki. Ja mam jeszcze tak że mi znika EXIF w całym Folderze i wtedy musze wyłączyć laptop i po ponownym włączeniu mam EXIF , na godzinę lub dwie i odnowa.
2022-10-15 07:26:17 (3 lata temu)
4elza
 
do piotr brzezina : Za elektroniką nie nadążysz, żyje własnym życiem ;-)
2022-10-15 07:32:17 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do 4elza: No i super , tak trzymać .
2022-10-15 07:52:01 (3 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+6 głosów:6
Życzenia zdrowych i pogodnych Świąt dla wszystkich Fotopolan.
2022-12-24 14:10:41 (3 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Niech się spełnią świąteczne życzenia, te łatwe i trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i małe, te mówione głośno lub wcale
2022-12-24 18:39:01 (3 lata temu)
do Mariusz Brzeziński: Tobie też życzę pogodnych Świąt
2022-12-24 14:58:13 (3 lata temu)
do Mariusz Brzeziński: Przyłączam się do świątecznych życzeń!
2022-12-24 15:13:08 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Wiele zdrowia, ciepła i radości wszystkim Koleżankom i Kolegom.
2022-12-24 17:04:22 (3 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do Mariusz Brzeziński: Dziękuję i również życzę samych radosnych chwil zarówno w te święta, jak i na co dzień - Tobie i wszystkim fotopolanom:)
2022-12-24 17:17:35 (3 lata temu)
do Desperado: Mam nadzieję, że Putina nie ma na Fotopolsce.
2022-12-24 18:45:13 (3 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
To jest brama do Wieczernika. Fotograf miał boczną bramę za plecami.
2025-05-20 00:51:30 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Mariusz Brzeziński: Przypisane.
2025-05-20 20:07:02 (rok temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Warto wspomnieć, że uroczystość jasnogórska nie zamykała obchodów milenijnych w kraju, które napotykając większe lub mniejsze przeszkody ze strony władz, trw...
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, na zdjęciu dziedziniec przy Wieczerniku.
1900
-
1928
1900
-
1930
1927
-
1931
1927-1939
1927
-
1939
1927
-
1939
1934
-
1936
1934
-
1936
1936
-
1936
1936
-
1936
1936
-
1936
Wieczernik - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Gronowice kamień leski słonecznik mchy bednary RZEPIN sucha góra dworzec chojny goczałkowice bytom plac sikorskiego sobotka browar bytom bytom Gliwice hłaski sępolno Gliwice Dolnej Wsi Górczewska 146 hutki konstatntynó lodzki Górczewska 162 Ciechanowskie Ciechanowskie 73 pułk Dwór Fischera Gogolin kluczbork kluczbork nowy dwór mazowiecki paderewskiego 7 nowy dwór mazowiecki apteka Kluczbork Kluczbork wyry nowy dwór mazowiecki apteka nowy dwór mazowiecki Amfiteatr