26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Zespół Szkół nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza ("Radiobuda")
Obiekty w okolicy
Świdnicka 31a
53
m
Dzierżoniów
Świdnicka 29a
55
m
Dzierżoniów
Model radioodbiornika Sonatina
70
m
Dzierżoniów
Świdnicka 31
78
m
Dzierżoniów
Mickiewicza 4
78
m
Dzierżoniów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Świdnicka 29

Zbudowano: 1859
Dawniej: Klasztor; Instytut Dobroczynności i Sierociniec; Internat "A"
Zabytek: GEZ
Do 2009 roku Internat "A" Zespołu Szkół nr 1 im. Wilhelma Rotkiewicza przy ul. Mickiewicza 8, wcześniejszego Technikum Radiotechnicznego i Z.S.Z (zwanych "Radiobuda").
Obecnie (2011 rok) w rękach prywatnych, remontowany i adoptowany prawdopodobnie na hotel.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Mieszkałem w tym internacie w latach 1967-70. Mieszkali w nim uczniowie klas II-V. Na parterze przy wejściu obowiązkowe biurko dyżurnego. Poza tym na parterze było mieszkanie wychowawcy p.Józefa Reczka, sala TV i sale mieszkalne. Sala TV służyła również do nauki wychowania muzycznego, który to przedmiot mieliśmy przez pierwsze 3 lata (!). Sale były wieloosobowe (do 16osób), na szczęście łóżka były już pojedyncze, typu hotelowego. W każdej sali obowiązkowo tzw. "kołchożnik", umieszczony nad drzwiami głośnik zasilany ze szkolnego radiowęzła, mieszczącego się w budynku przy Mickiewicza 8. Nie można go było ściszyć ani wyłączyć, "wydzierał" się więc najczęściej pomiędzy tzw.nauka własną a ciszą nocną. Na każdym piętrze były tzw. wojskowe ubikacje, w postaci dziur w podłodze, przedzielonych drewnianymi ściankami. W piwnicy były zbiorowe umywalnie, w postaci 2 rzędów metalowych umywalek, umieszczonych na środku pomieszczenia. Woda ciepła była tylko wczesnym rankiem, gdy
większość jeszcze spała, ale wtedy można było się spotkać ze szczurami. Okna parteru były okratowane i tylko w oknie jednej sali kraty dały się na tyle rozsunąć, że można było przez nie wejść lub wyjść (ale o tym mało kto wiedział). Sprzątaczek, oczywiście, nie było i sprzątanie sal, korytarzy, ubikacji i terenu wokół internatu należało do uczniów. Wyjazdy do domu na niedzielę (wolne soboty to jeszcze nie te czasy) tylko za zezwoleniem wychowawcy (tzw. przepustki), jeśli się wcześniej nie podpadło.
Jednym słowem - jak w wojsku.
2016-05-16 03:13:58 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 10 lat temu)
2011
-
2020
2011
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2022
2022
-
2022
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina