| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat karkonoski
Obiekty w okolicy
Willa "Szarotka"
52
m
Karpacz
Gimnazjalna 19
71
m
Karpacz
Dom "Magdalena"
76
m
Karpacz
Wolna 2a
84
m
Karpacz
Pensjonat "Królowa śniegu"
98
m
Karpacz

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Hellrid
 
Czy wie ktoś do czego to służyło? Czy to wyciskarka do winogron? W internecie można znaleźć podobne jako "Kelterpresse".
2014-03-27 19:35:16 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
Oczywiście to prasa do produkcji moszczu winnego :) współczesne np. .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2014-03-27 19:38:12 (12 lat temu)
fantom
 
Winnice w Karpaczu? Chyba pod folią.
2014-03-27 19:42:31 (12 lat temu)
siggi
 
masz racje , pozdrawim :-)


2014-03-27 19:43:07 (12 lat temu)
do Hellrid: Pamiętam mieliśmy taką wyciskarkę ( presa) ale dużo mniejszą ale identyczna budowa . Służyło to do różnych owoców
(winogron , wiśnie itp.)
2014-03-27 19:41:52 (12 lat temu)
Hellrid
 
do ZPKSoft: Dzięki, doczytałem w końcu tabliczkę znamionową. Tu jest o tym zakładzie:
2014-03-27 19:41:47 (12 lat temu)
Hellrid
 
do fantom: A ja wiem ;) nie wyciskałem ;))). Zmieniłem na prasę do owoców, miniaturka jest słabej jakości bo było z pewnej odległości. To fajna odmiana, niż architektura.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2014-03-27 19:43:58 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do fantom: Też mnie to zastanawia :) Na tych terenach można uprawiać winorośl -
2014-03-27 20:02:05 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do Neo[EZN]: Są różne rozwiązania tej kwestii. Prasa może pochodzić z innych rejonów albo służyła do tłoczenia soku z innych owoców. Ja mam w domu zabytkowe maszynki - do krojenia szparagów, do rozdrabniania kukurydzy czy w końcu brukiewniak a wszystkie z różnych stron Polski :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-03-27 20:12:14 (12 lat temu)
esski
 
do ZPKSoft: Do kukurydzy to i ja mam, kiedyś Wojszyce , raptem 3 km od dworca , to była wiocha, u mnie na ulicy było kilka krów, baranów, każdy trzymał kury, gęsi, kaczki, świnie. Nutrie pojękiwały w wielu miejscach... zatem kukurydza była dość powszechna, dziś... dziś jest inaczej, moja siostra trzyma kury, ale jak reszta sąsiadów to nie wiem, Kukurydza? to już tylko wydarzenie sezonowe , kupiona gorąca , parująca gdzieś z olbrzymiego gara.
2014-03-27 20:20:21 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 12 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: katowice katowice zagórcze warszawa sejm ustroń ustroń Rabka-Zdrój Na Banię 37b Piotrków Piotrków szklarska poręba skatepark plac wolnośći szklarska poręba Żuromin szklarska poręba boby Śrem Dąbrowskiego Śrem Śrem ul. Polna boby Śrem ul. Polna boby mostowa boby tczw mieścin dworzec dworzec łagiewniki Drzewica łagiewniki łagiewniki kurkowa 23 łagiewniki łagiewniki przemysłowa 1 łagiewniki przemysłowa 1