| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - al. Róż
Najbliższe obiekty nieistniejące
Przystanek kolejowy Mogiła
1422
m
Kraków
Stacja kolejowa Kraków Czyżyny
2308
m
Kraków
Wiadukt tramwajowy
2414
m
Kraków
Wiadukt tramwajowy
2575
m
Kraków
Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów...
3154
m
Kraków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pomnik Lenina

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekt: Marian Konieczny (11 realizacji)
Zbudowano: 1973
Zlikwidowano: 1989
W latach 1973-1989 w południowej części alei Róż stał pomnik Włodzimierza I. Lenina, wykonany z brązu przez Mariana Koniecznego. W 1979 r. monument został uszkodzony po podłożeniu ładunku wybuchowego, a następnie naprawiony. Ostatecznie pomnik usunięto w roku 1989. Źródło br /> Interesująca historia pomnika na br />
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
†Janowice Wielkie
 
+2 głosów:2
paszoł won :)
2019-05-29 12:00:07 (7 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+4 głosów:4
Z większym hukiem niż Jankowskiego....
2019-05-29 12:34:26 (7 lat temu)
esski
 
+4 głosów:4
do bonczek_hydroforgroup: Acz z mniejszym wstydem jak Jankowskiego :)
2019-05-29 17:04:33 (7 lat temu)
Widowisko z tej okazji reżyserował Krzysztof Jasiński.
2019-06-14 09:44:12 (7 lat temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
Lenin spętany.
2019-01-21 22:46:00 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Kolejny wózek :)
2019-02-24 14:50:52 (7 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Zosiu dzięki za info!
2019-02-24 20:25:15 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski :)
2019-02-24 14:50:26 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Czerwiec ? Ciepła odzież i brak liści raczej to wykluczają.
2020-03-01 10:16:47 (6 lat temu)
esski
 
do ZPKSoft: Taki był opis na rewersie. Teraz jadę do domu, nie będę wcześniej jak 5...6 godzin...zerknę.
2020-03-01 10:47:41 (6 lat temu)
esski
 
+4 głosów:4
do ZPKSoft: To była rocznica urodzin tego zbrodniarza, zatem 22 kwietnia.
2020-03-01 19:57:13 (6 lat temu)
do esski : No teraz to się zgadza :) Tego dnia w Krakowie była temperatura maksymalna +8,8 st.C. więc ubiory pasują do takiej aury, spadło też 0,2 mm deszczu stąd wilgoć na chodnikach która przy tej temperaturze i prawie całkowitym zachmurzeniu tego dnia 7,6 okt czyli ok. 94% znikała bardzo wolno, wiatru prawie w ogóle nie było więc flagi zwisały pionowo siłą grawitacji a nie smagane siłami wiatru na lewo i prawo.
2020-03-01 20:04:48 (6 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
Bogdan, dawaj jakieś normalne opisy, to nie wiec wyborczy.
2020-07-05 08:33:53 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
esski jak byś był w tych czasach na takim stanowisku jak Ci na zdjęciu też byś się tak zachowywał, nie odważył byś się inaczej, (teraz jest inaczej ? dla zachowania dobrego stanowiska to i sól jest słodka) Twoje opisy w nazewnictwie tych ludzi są śmieszne ale Ty i tak nic innego nie wymyślisz (popisywacz)
2020-07-05 09:02:40 (5 lat temu)
Dana
 
+7 głosów:7
Info dla początkujących: umówiliśmy się, że opisy pod zdjęciem powinny zawierać jedynie sprawdzone, rzeczowe informacje dotyczące achitektury, wydarzenia, historii, natomiast wszelkie wątpliwości, refleksje, skojarzenia, poglądy, dowcipy, popisy elokwencją itp. wyrażamy w komentarzach.
2020-07-05 09:36:45 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Dana : Miałam odwagę zadrzeć z esskim i zmieniłam treść.
2020-07-05 10:32:24 (5 lat temu)
Dana
 
do ZPKSoft: On tego pewnie nawet nie zauważy ;)
2020-07-05 10:39:09 (5 lat temu)
4elza
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-07-02 07:42:49 (5 lat temu)
Czy to mnie padł wzrok czy to zdjęcie jest takiej cudnej jakości, że nie widać Lenina ? :)
2020-07-02 08:04:28 (5 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
2020-07-02 08:00:21 (5 lat temu)
4elza
 
do Desperado: Zdjęcie jest fatalnej jakości, niemniej zasługuje na uwagę. Jeżeli uznacie za słuszne usunąć je to oczywiście to zrobię.
2020-07-02 08:13:12 (5 lat temu)
do 4elza: Podejrzewam że jest to wycinek z dużego zdjęcia.
2020-07-02 08:17:30 (5 lat temu)
4elza
 
do cracusiac: Też tak przypuszczam, fotograf chyba nie podszedłby wówczas tak blisko.
2020-07-05 08:01:23 (5 lat temu)
do 4elza: Albo robił zdjęcie aparatem ukrytym pod płaszczem.
2020-07-05 09:15:55 (5 lat temu)
4elza
 
do da signa: Pewnie się nie dowiemy jak było, chociaż kto wie...;-)
2020-07-05 17:32:56 (5 lat temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
III Zlot Przodowników Pracy, Nauki i Wyszkolenia Bojowego... ufff, co za nazwa. Zdjęcie z 20 lipca 1973 roku.
2021-12-10 07:05:30 (4 lata temu)
4elza
 
do Woj11: Dzięki. Taka nazwa, jakie czasy...
2021-12-10 07:08:47 (4 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2

Ten dźwig nie pasuje do okoliczności z opisu.
2025-03-27 11:06:07 (rok temu)
yani
 
+4 głosów:4
Podejrzewam załadunek w Gliwicach, gdzie był wykonany.
2025-03-27 12:12:07 (rok temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Dziękuję.
2025-03-28 07:03:09 (rok temu)
Woj11
 
do yani: Grudzień 1989 - upadek wodza
2025-03-27 11:49:32 (rok temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do Woj11: Upadek był wieczorem i dźwig również był inny:
2025-03-27 11:57:16 (rok temu)
Pokaż na mapie
16 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Pomnik Lenina na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: międzyz międzyz radwanice radwanice solina ruhberg wrocławska bytom dzika autobusy w bytomiu mielno Łuczek 14 Nieporęt twarda petersburska aleje jeroz piekna 50 piekna 52 piekna 55 piekna 53 piekna 54 piekna 57 piekna 58 piekna 52 Olszowka 22 a „Fabryka Wyrobów Tytoniowych Sarmatia” „Fabryka Wyrobów Tytoniowych Sarmatia” siedlce warszawska siedlce warsz wieczorka wieczorka okecie wrocław wrocław wrocław wrocław