26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Różana

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Warto utworzyć obiekt z poziomu ul. Słowiańskiej i tam przenieść wszystkie zdjęcia budynku. Potem można jeszcze przypisać je do ul. Różanej. Służymy pomocą, ale namawiam na samodzielną próbę.
2010-03-19 12:47:01 (16 lat temu)
do Danuta B.: Utworzyłem obiekt przy ul. Słowiańskiej ale za nic nie mogę dojść jak przenieść tam te fotki. Czy mam je usunąć z forum i ponownie dodać już pod konkretny obiekt czy też inaczej to wykonać? Jak je przypisać do drugiej ulicy aby pozostały również tu?
2010-03-19 14:40:48 (16 lat temu)
do dzidek1960: Proszę skopiować nr ID obiektu - widać go na pasku adresu oraz na fioletowym pasku menu obiektu. Teraz otwieramy kolejne zdjęcia i wchodzimy w tryb ich edycji (zakładka w prawym, górnym rogu zdjęcia). Wklejamy lub wpisujemy nr ID właściwego obiektu w górnym polu, odhaczając pole ID oraz pole obiekt (w przypadku ulicy oczywiście ulica itd), kolejno - szukaj. W nowym oknie wyświetla się, zakładam, że wybrany obiekt, wtedy należy go podświetlić myszą i kliknąć polecenie dodaj. W oknie edycji zdjęcia należy odhaczyć niepożądane przypisanie, w tym przypadku do ulicy, zostanie wtedy tylko jedno - do obiektu, który i tak do ulicy należy. Powodzenia.
2010-03-19 15:07:04 (16 lat temu)
do Danuta B.: Dziękuję! Bardzo mi pomogłaś. Robiłem wszystko tak jak mi podpowiedziałaś z wyjątkiem podświetlenia na koniec i dlatego nie mogłem sobie poradzić.
2010-03-19 20:57:28 (16 lat temu)
do dzidek1960: Wiele osób się w tym miejscu potknęło, ja też:).
2010-03-19 21:39:07 (16 lat temu)
zuf
 
do Danuta B.: To jest i powinien być jasny sygnał dla Neo, że najwyższy czas uprościć korzystanie ze strony. Trzeba, moim zdaniem, po pierwsze przebudować formularz edycji. A, jeżeli to proste w zrobieniu, a zgaduje, że dla tak wytrawnego speca jak Neo w kodzie strony, jest to rzecz banalna, zrobił bym tak: skoro przed każdym ID jest literka (b dla obiektu, u dla ulicy i m dla miejscowości. To czemu system nie może rozpoznawać tej literki tylko zawsze trzeba ją kasować i zaznaczyć obiekt, ulice albo miejscowość. Nic mnie tak nie wkurza jak podczas przenoszenia zdjęć lub obiektu muszę (po skopiowaniu) usuwać literkę, zaznaczyć, że to ulica i dopiero dawać znajdź. Później jeszcze jest podświetlanie jedynej pozycji z listy znalezionych i klikanie dodaj. Masakra. Klikania od cholery. Mi to tam w sumie ryba - jestem przyzwyczajony. Ale jak chcemy mieć więcej użytkowników to trzeba to uprościć. Zresztą. Co sie tylko da na stronie trzeba uprościć do maxa.
2010-03-20 01:10:58 (16 lat temu)
do zuf: Dwa miesiące temu zacząłem robić tutoriale - takie w formie filmów ale przerwałem prace bo każdy ma ponad 20MB i nie wiem czy ludzie to będą ściągać.

Co do tego o czym piszesz to się oczywiście zgadzam - strona jest skomplikowana. Co do tej literki to fakt - ile razy edytuje przypisanie - tyle razy mówię sobie, żeby zrobić tak, żeby tej literki nie trzeba było usuwać :) Może czas najwyższy się tym zająć.
2010-03-20 09:22:33 (16 lat temu)
zuf
 
do Neo[EZN]: Wszytko zależy od Ciebie. Ja nie chce ponaglać i poganiać bo wiem, że może się nie chce i w ogóle leń :) Ale na początek takie drobne zmiany jak ta literka i już będzie łatwiej. Też się przymierzałem do napisania instrukcji jak przepisywać zdjęcia i obiekty ale myślę sobie: a się narobię a Neo zaraz zmieni formularz edycji i całą robotę diabli wezmą :)))
2010-03-20 10:21:45 (16 lat temu)
do zuf: Wziąłem się w garść i zrobiłem ;) Całe 3 minuty.

Niezależnie od wybranego typu obiektu - jeśli wpiszemy ID z literką na początku to wyszukiwarka przypisań zadziała prawidłowo.
2010-03-20 10:46:11 (16 lat temu)
zuf
 
do Neo[EZN]: Brawo! Jest postęp! Jeszcze usuń to tam gdzie się zaznacza kropką, że to jest obiekt, ulica, miejscowość czy województwo.
2010-03-20 11:03:09 (16 lat temu)
do zuf: Noo ba! Postęp to jest prawie codziennie tylko już przestałem wypisywać w logu każdą drobnostkę :)

Co do kropki to masz na myśli usunięcie tak zwanych \"radio buttonów\"?
2010-03-20 11:06:14 (16 lat temu)
zuf
 
do Neo[EZN]: Bo teraz jest że mogę wpisać np. b3453 zaznaczyć pod spodem obiekt i szukaj. Skoro już nie trzeba usuwać literki to niech system ją wykorzysta do rozpoznania że jak jest \"b\" to niech szuka obiektu jak \"u\" to ulicy itd. Czyli, żeby nie trzeba było jeszcze zamaczać kropką, że np. b3823 tyczy się obiektu. System powinien sam rozpoznać po tym właśnie b. Zlikwidował bym tez możliwość wyszukiwania przez np. wpisanie \"kościół\". Jest i będzie za dużo obiektów na stronie i znalezienie czegokolwiek ma sens tylko przez numer ID. Czyli: zlikwidować możliwość odhaczania przy ID i ustawić na stałe odhaczony.
2010-03-20 11:18:34 (16 lat temu)
do zuf: Co dla Ciebie najwygodniejsze, dla kogoś najwygodniejsze być nie musi. Nigdy nie szukałem przez ID obiektu, zawsze wpisuje jego nazwę i nie widzę potrzeby żeby ograniczać się tylko jedna z tych metod.
2010-03-20 11:22:41 (16 lat temu)
do zuf: Tak teraz jest, że jeśli nawet wpiszesz np. u5412 a wybierzesz \"Obiekt\" a nie \"Ulica\" to i tak skrypt wyszuka ulicę. A resztę Nemo napisał - nie ograniczałbym się do tylko tego jednego systemu :) Obiektów może być sporo ale obecny system nazewnictwa mający związek z nazwami ulic bardzo mocno ogranicza liczbę potencjalnych obiektów pasujących do wpisanej nazwy. Bo ile w Polsce może być obiektów o nazwie Żeromskiego 62? Itd.. :) W dodatku wyszukiwarka słowna jest potrzebna z innego powodu - wyszukuje ulice wg schematu Nazwa_częściowa_ulicy,Nazwa_częściowa_miejscowości - czyli wpisanie Żer,Wroc - powinno nam odnaleźć ulicę Żeromskiego we Wrocławiu (albo na Bielanach Wrocławskich czy w Żernikach Wrocławskich).
2010-03-20 11:37:57 (16 lat temu)
zuf
 
do Neo[EZN]: Ok ok. Myślałem, że nikt się nie bawi w wyszukiwanie przez wpisywanie nazwy tylko za pomocą numeru ID. Tfu, tfu! Nie było nic o likwidowaniu odhaczania. Macie rację.. nie przemyślałem tego co pisze a sam czasem korzystam w ten sposób z wyszukiwarki. Bo np. po wpisaniu \"piasek\" wyskoczy tylko jedna pozycja - Wyspa Piasek.
2010-03-20 12:06:58 (16 lat temu)
do zuf: No więc właśnie Zuf! Nawet google czasem daje jeden wynik wyszukiwania albo dwa na jakieś zapytanie - np. \"order mamika\" tylko do nas kieruje i jesteśmy na pierwszym miejscu! Dobra, lecę robić Street View na Zalesiu razem z FCK ;)
2010-03-20 12:10:36 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Eh... zaczęło padać :( Ale lipa...
2010-03-20 12:34:37 (16 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 16 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: krynica krynica żółkiew żółkiew żółkiew żółkiew brukowa szczecin szczecin ul. Ogrodowa 50 popowice westerplatte westerplatte westerplatte westerplatte westerplatte Sala kazimierzowska Sala kazimierzowska Sala kazimierzowska Sala kazimierzowska getto kIELCE kIELCE dom pogrzebowy dom pogrzebowy zabrze żnin żnin Kłobuck Mereczowszczyzna urodzenia kościuszki górnicza górnicza ziębice plac niepodległości zakopane