24.06.2026 - naprawiono problem z niewczytywaniem zdjęć (pokazywały się dopiero po odświeżeniu strony).
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Getto w Łodzi

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1940
Zlikwidowano: 1944
Dawniej: Litzmannstadt Ghetto; jid. ‏לאדזשער געטא‎; Lodżer geto; ליצמאנשטאטער געטא; Licmansztoter geto
7 subskrypcji
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2526następna
bolo1910
 
+2 głosów:2
2013-11-26 19:09:16 (12 lat temu)
Obóz funkcjonował do stycznia 1942 roku.
2023-05-06 15:32:22 (3 lata temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
Podmiana z Yad Vashem na większe.
2025-11-07 20:03:17 (7 miesięcy temu)
Data zmieniona o jeden rok w dół.
2025-11-07 20:06:27 (7 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+2 głosów:2
Michał. K Na który front w 1940 i 1941 roku (bo takie lata Pan zaproponował) były produkowane buty ze słomy? I kiedy powstał resort butów słomianych?
2025-11-07 22:21:56 (7 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Proponuję datowanie 1942-1944, tak będzie lepiej.
2025-11-08 23:29:51 (7 miesięcy temu)
mar
 
do bolo1910: Uzupełnione :)
2013-11-26 19:20:21 (12 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
Oj chyba nikogo z Łodzi nie ma na stronie...
2014-02-21 19:31:41 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
2014-02-21 22:35:53 (12 lat temu)
Podmiana na lepsze + podanie autora+ poprawa opisu.
2025-11-09 12:34:58 (7 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
Brak blend na reflektorach - najpóźniej 1941.
2025-11-11 19:57:59 (7 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do TW40: Ul. Lutomierska w kierunku pl. Kościelnego.
2014-02-21 20:32:20 (12 lat temu)
TW40
 
do blaggio.: Wielkie podziękowania!
2014-02-21 21:45:54 (12 lat temu)
TW40
 
+3 głosów:3
do Michał. K: Nie pamiętam - moje też było w kolorze? Nie jestem zwolennikiem sztucznego kolorowania bo zdjęcie staje się niewiarygodne...
2025-11-11 19:43:05 (7 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+2 głosów:2
do TW40: Były. Nawet autor zdjęć wysyłał skargi do producenta, chyba Agfy, że mu się kolory nie podobają.
2025-11-11 21:56:38 (7 miesięcy temu)
TW40
 
do yani: OK.
2025-11-11 21:53:38 (7 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Desperado: i to też.
2018-08-15 00:24:13 (7 lat temu)
obok nie widać kamienicy Marynarska 47
2020-03-30 13:07:42 (6 lat temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+2 głosów:2
Zamieściłam zdjęcie w grupie Łódzki Wehikuł Czasu i znam już odpowiedź. To dom przy ulicy Zagajnikowej 32.
2025-12-02 22:42:04 (6 miesięcy temu)
Warto by opis zmienić.
2025-12-03 06:39:18 (6 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Do Desperado: zmieniłam opis pod zdjęciem, była niewłaściwa ulica.
2025-12-03 07:43:10 (6 miesięcy temu)
do DARKO VSKY: Słusznie zauważyłeś. Po dokładnym przyjrzeniu się niemieckiemu zdjęciu lotniczemu potwierdzam, że do domu pod nr 49 stojącego naprzeciwko dawnego wylotu ulicy Tokarzewskiego od południa przylegał wyższy budynek. Zatem odpisuję zdjęcie od tego adresu.
2020-03-30 22:42:05 (6 lat temu)
do Jolanta Mikołajewska: Dziękuję. Przypisane. :-)
2025-12-02 23:01:19 (6 miesięcy temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do 4elza: Dziękuję. Miałem to zrobić, ale było późno, i to były moje ostatnie ruchy. ;-)
2025-12-03 19:54:20 (6 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+2 głosów:2
W tle Brzezińska 82, obecnie ulica Wojska Polskiego 82. Zdjęcie zrobiono z dzisiejszego skweru między ulicami Oblęgorską a Widok, gdzie w czasie getta była sortownia odpadów. Widok w kierunku północnym. Po więcej zapraszam do grupy Łódzki Wehikuł Czasu - Archiwum
2025-12-17 22:07:26 (6 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jolanta Mikołajewska: Dziękuję. Załatwione.
2025-12-17 23:12:20 (6 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+4 głosów:4
To jest ulica Brzezińska 73, obecnie Wojska Polskiego, skwer między ulicami Oblęgorską a Widok. W tle kamienica przy Widok 4 i fragmenty kamieniczek przy Widok 6 i 3. Widok w kierunku południowym. W czasie getta była tu sortownia odpadów. Zidentyfikowano w grupie Łódzki Wehikuł Czasu, do której zapraszam po więcej zdjęć i informacji.
2025-12-17 20:40:10 (6 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+3 głosów:3
Limanowskiego 28 i 30. Zidentyfikowano w grupie Łódzki Wehikuł Czasu, do której zapraszam po porównanie
2025-12-17 16:11:49 (6 miesięcy temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Jolanta Mikołajewska: Dziękuję. Zdjęcie już opracowane.
2025-12-17 18:36:28 (6 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+3 głosów:3
Doprecyzuję. Jest to południowa granica getta i strefy buforowej, w środkowej części zdjęcia budka strażnika przy ulicy Północnej, kamienice po prawej stoją przy ulicy Wolborskiej, która w całości była na terenie getta. Zdjęcie zrobiono z ulicy Solnej.
2025-11-07 12:34:21 (7 miesięcy temu)
Proponuję usunąć zdjęcie. Jest zdublowane ze zdjęciem :
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta linka
2026-05-13 08:52:34 (miesiąc temu)
Dodalem znaczniky na widocznych obiektach, źródlo i przenioslem komentarz. Pozostawie na was jeścze decizjie o tym, czy uzupelnić opis z tego zdublowanego zdjięcia
2026-05-13 10:29:43 (miesiąc temu)
Po dłuższej analizie zdjęcia i przypisania nie mogę się dopatrzeć ulicy Solnej ...Ulica z chodnikiem przylegającym do przyszłego Parku Staromiejskiego to Północna. Idzie po niej kobieta z dziećmi ... Ulica Solna znajduje się za plecami fotografującego ... Solna dochodzi prostopadle do Północnej i miejsca tego nie widać na zdjęciu ... Widać za to Getto, o którym przypisania nic nie mówią (piszą) ... Fotografujący mógł stać na skrzyżowaniu z ulica Solną, ale zdjęcie nie pokazuje samej ulicy Solnej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: fragment
2026-05-13 10:52:50 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
No i Niewidzialna Ręka poprawiła przypisania na poprawne ... :) Może to 4elza ... ? Jeszcze poprawiłbym opis zdjęcia : Park Staromiejski napisałbym z wielkich liter a i nieco skorygował zapis na : Zdjęcie zrobione "Z" ulicy Solnej a nie "Na" ulicy Solnej.
2026-05-13 17:07:56 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
I jeszcze raz dziękuję Niewidzialna Ręko za ta drugą poprawkę. Jestem usatysfakcjonowany. Ale czy trzeba aż całodziennej batalii o wykonanie poprawki której słuszności jestem pewien ? Pozdrawiam
2026-05-13 17:21:13 (miesiąc temu)
4elza
 
do sawickimarcin: Powyższe jest dodane wcześniej, zalinkowane 6 listopada, ale precyzyjniej opisane.
2026-05-13 08:56:25 (miesiąc temu)
do 4elza: Dyskutowałbym ... Tamto jest z wieloma znacznikami, Kolega Michał się napracował ... W porządku, ja tez dodam swoje - niech będą TRZY ...
2026-05-13 09:58:05 (miesiąc temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do sawickimarcin: Marcinie, ja to widze troche inaczej. Michal przedewszystkym swoje zdjięcie wyprostowal, i tym jego zdjięcie jest "poobcinane" Zazwyczaj archiwalne niprostujemy. I pod drógie, Michal mial sam zprawdzić czy zdjięcie juź dodane, zwlaścza jak mamy tylko 12 zdjięć tej ulicy.
2026-05-13 10:11:46 (miesiąc temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do sawickimarcin: Przecież napisałam, że "precyzyjniej przypisane"..., co do usunięcia jednego z nich nie ma wątpliwości. I zmień ton proszę.
2026-05-13 10:21:42 (miesiąc temu)
do 4elza: Jak mam zmienić ton ... ??? Obraziłem Cię, czy co ? Pokaż w którym miejscu mojej wypowiedzi miałem niedobry, obrażliwy ton ... ? Czy nie jesteś przewrażliwiona na swoim punkcie ? Dlaczego ze mną w ogóle negocjujesz które zdjęcie powinno się usunąć ... ? Przecież ja nie jestem Administratorem ... Zgłosiłem fakt zdublowanego zdjęcia i tyle. To Ty powinnaś podjąć decyzję a nie tłumaczysz się mnie ... W historii naszych interakcji mieliśmy "przyjemność" 2 czy 3 razy wejść w polemikę i zawsze udowadniałem Ci ze nie miałaś racji ...
2026-05-13 10:36:37 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do 4elza: Tak "precyzyjniej przypisane" że aż błędniej przypisane ... I znowuż złapałem Cię na robieniu zamieszania mimo Twojej niekompetencji ... Twoja metoda to nakrzyczeć, naprzywoływać do porządku, "huzia na Józia" a merytoryki nie ma ...
2026-05-13 11:34:09 (miesiąc temu)
do vetinari: Jak zwykle potrafisz zażegnać trudne sytuacje. Dziękuję Ci ... :)
2026-05-13 10:43:00 (miesiąc temu)
4elza
 
+3 głosów:3
do sawickimarcin: Wobec tego, po kolei:

1/ Ponieważ napisałeś: "Proponuję usunąć zdjęcie. Jest zdublowane ze zdjęciem...", zwróciłam jedynie uwagę, że to nie ono zostało zdublowane, tylko zalinkowane, nie zgadzasz się z tym?
2/ Ton twoich wypowiedzi jest apodyktyczny, arogancki i napastliwy (m.in. duże litery).
3/ Pochlebiasz sobie, uważając:
"zawsze udowadniałem Ci ze nie miałaś racji", bo akurat jest odwrotnie i że "negocjuję" z Tobą ewentualność usuwania zdjęcia (to też zabawne).
Akurat w tym przypadku sytuacja nie była jednoznaczna. Takie decyzje podejmuje grupa osób.
4/ Co do Twojej uwagi: "to Ty powinnaś podjąć decyzję a nie tłumaczysz się mnie", wyjaśniam - jesteś ostatnią osobą na fp, której miałabym się z czegokolwiek tłumaczyć.
5/ Niczego nie poprawiałam w zakresie przypisania zdjęcia.
2026-05-14 09:11:34 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do 4elza: Zamiast odpowiadać "ci" na tych kilka akapitów odpowiem hurtowo : unikaj mnie - tak jak ja cie unikam. Nie biorę udziału w dyskusjach w których ty jesteś i nie bierz udziału tam gdzie Ja jestem ... Współczuje osobie która jest z tobą w domu. Ja bym z tobą nie wytrzymał. Nie pozdrawiam
2026-05-14 13:03:29 (miesiąc temu)
4elza
 
+3 głosów:3
do sawickimarcin: Takimi właśnie komentarzami sam sobie wystawiasz świadectwo.
2026-05-15 07:18:12 (miesiąc temu)
Znaczniki dodane+poprawa ulicy.
2025-11-07 18:50:42 (7 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+1 głosów:1
Plac Bazarowy, po lewej kamienica przy ulicy Rybnej 2/4, budynki przy Rybnej 6, 8, 10, po prawej domy przy Rybnej 3 i 1.
2025-11-07 19:57:54 (7 miesięcy temu)
do Jolanta Mikołajewska: ... no i sracz też widnieje :-) , przypisuję.
2025-11-07 20:09:57 (7 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+2 głosów:2
Zdjęcie zrobiono na dziedzińcu fabryki przy Bazarowej 6, w tle budynek fabryczny przy Bazarowej 5.
2026-04-06 23:18:53 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
251 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
1940
-
1941
1940
-
1942
1940
-
1942
1940
-
1942
1940
-
1942
1940
-
1941
1940
-
1941
1940
-
1941
1939
-
1944
1939
-
1944
1941-1942
1940
-
1943
1940
-
1943
1940
-
1943
1940
-
1943
1940
-
1943
1940
-
1943
1940
-
1943
1940
-
1943
1940
-
1943
1940
-
1943
Przedmioty związane z Getto w Łodzi
Getto w Łodzi - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: KOSTRZYM MOLKTPLATZ KOSTRZYM MOLKEPLATZ wrocław wrocław mural Branitz dziwnó lutynia lutynia przejazd 11 strzałowa toruń strzałowa służewska 3 most wygoda gądó gądó pasaż wiecha zurawica toruń koszary toruń podgórska toruń podgórska toruń kujawska toruń łódzka gassy Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio ciche zbiczno tarnów, jasna rogów dworzec tarnów tarnów