26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Karolew

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Obszar nr 32 Karolew.
Tory PKP – Al. Waltera-Janke – Al. Bandurskiego – Kusocińskiego – Retkińska – wsch. granica Ogrodu Botanicznego – Krzemieniecka – tory PKP.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...141516171819202122
zeto
 
Budynek po lewej stronie, na końcu peronów, mieścił ustępy:)
2010-06-02 20:31:36 (16 lat temu)
Podejrzewam, że to jest ul Karolewska przy Dworcu Kaliskim.
2010-07-04 21:39:13 (15 lat temu)
WW
 
Zgadzam się z tą diagnozą. Widzimy także skrzyżowanie z ul. Towarową. Przepisuję z dworca (bo go na tym zdjęciu nie ma) do ul. Karolewskiej.
2010-07-04 22:41:29 (15 lat temu)
zeto
 
Też mi się tak wydaje. Tylko co z nasypem? Szosa Karolewska przechodziła pod dwoma wiaduktami kolejowymi. W tej odległości od Karolewskiej już musi być wysoki nasyp...
2010-07-05 00:14:46 (15 lat temu)
do zeto: Nasyp jest, spójrz na płot, widać jego grzbiet, fotograf stoi wysoko.
2010-07-05 00:32:54 (15 lat temu)
zeto
 
Rzeczywiście, cholernie wysoki ten mur...
2010-07-05 18:44:32 (15 lat temu)
Przypisałem do SIM Stare Polesie. : )
2010-07-07 22:55:52 (15 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Podczas okupacji Niemcy wybudowali symetrycznie z obu stron schodów drewniane budy, mieszczące kasy i biura. Tylko w którym roku?
2010-08-17 18:02:54 (15 lat temu)
Kavikvs
 
...okupacji.
2010-08-21 22:31:31 (15 lat temu)
do Kavikvs: No jest \"okupacji\".
2010-08-21 22:34:26 (15 lat temu)
zeto
 
?
2010-08-21 22:40:30 (15 lat temu)
do zeto: Kropki brakuje na końcu zdania :)
2010-08-21 22:41:36 (15 lat temu)
zeto
 
Dla każdego dyskutanta po jednej...
To jest podpis pod zdjęciem. Przeglądając albumy i inne opracowania z ilustracjami można stwierdzić, że różnie to bywa. Na ten przykład encyklopedia sześciotomowa PWN ma podpisy bez kropek.
2010-08-21 23:03:21 (15 lat temu)
Wiadukt wschodni?
2010-10-25 18:52:54 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Tutaj widać oba - jeszcze całe:
2010-10-25 19:07:53 (15 lat temu)
WW
 
Bardzo ładnie, że zadbałeś o ten obiekt. Odpisałem zdjęcie od Łąkowej, a dopisałem do niej sam obiekt, bo jest przecież na rogu.
2011-01-06 19:32:08 (15 lat temu)
zeto
 
do WW: Dzięki.
2011-01-06 20:59:36 (15 lat temu)
zeto
 
2011-01-22 20:57:42 (15 lat temu)
do zeto: Dzięki, przeniosłem do Karolewskiej - zostawcie które chcecie choć to chyba lepsze.
2011-01-22 21:11:48 (15 lat temu)
foxi
 
materiał ziemny użyto do budowy wałów stadionu przy Alei Unii
2011-08-15 13:03:03 (14 lat temu)
wydaje mi się że jednak jest to widok z al. Unii Lubelskiej z terenu dzisiejszych działek
2011-01-29 00:12:28 (15 lat temu)
mag
 
Obiekt jest założony przy takiej ulicy; wg mapy, wygląda na widok z obecnego parku Piłsudskiego (po prawej, nad blokami, zbiornik gazu).
2011-01-29 09:18:57 (15 lat temu)
zeto
 
do mag : Widok zdecydowanie od Srebrzyńskiej, czyli od parku:
2011-01-29 11:40:28 (15 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
Wg mojego źródła, zginęło 7 żołnierzy i 1 kolejarz, pomocnik maszynisty Antoni Szponder, a 27 osób zostało rannych. "Maszynista, ratując życie wyskoczył w biegu..." ;)
PS. Dokładnej lokalizacji nie znam, ale to chyba gdzieś w tej okolicy:
2011-09-22 15:00:51 (14 lat temu)
do bolo1910: Nie znam dokładnie szczegółów - opis z wikipedii
2011-09-22 15:26:03 (14 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Pociąg z wojskiem jechał z Barycza do Sieradza. Spróbuję sprawdzić w innym źródle.
2011-09-22 15:56:01 (14 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Nasze źródła nie były precyzyjne. W katastrofie zginęło 8 osób, ale ciężko rannych było tylko 18. Katastrofa wydarzyła się w okolicach przejazdu przy ul. Nowokątnej (obecnie Wróblewskiego).
2011-09-22 17:22:56 (14 lat temu)
Tor kolejowy na którym doszło do katastrofy jest granicą dwóch SIM-ów, Karolew i Politechniczna. Sugerując się nazwą stacji przy której doszło do wypadku (Łódź-Karolew), wybrałem Karolew i jeszcze w piątek był Karolew, a dziś jest Górniak. Poprawienie na Politechniczna jeszcze bym zrozumiał, ale Górniak. Muszę jakoś zaprotestować. Spoko, "mięsem" rzucać nie będę, wybiorę łagodną formę protestu. Zmienię swój podpis na bardziej pasujący do tego co ostatnio robię, może kogoś ruszy sumienie i zaoszczędzi mi tej bezsensownej roboty.
2011-09-24 18:14:23 (14 lat temu)
do bolo1910: Ja niczego się nie dotykałem i nic nie poprawiałem - nie wchodzę w cudze miasta.
2011-09-24 18:57:09 (14 lat temu)
mar
 
+4 głosów:4
do bolo1910: Bolo! Nie załamuj się. Jesteśmy z Tobą. Kochamy Cię :)
2011-09-24 19:13:58 (14 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Nawet o tym nie pomyślałem, może ktoś nie wie, że samo wejście w edycję, może zmienić ustawienia, a może to wina programu. Już od kilku dni mam problem z zalogowaniem się na stronie Łodzi.
2011-09-24 19:53:56 (14 lat temu)
bolo1910
 
+4 głosów:4
do mar: My (Syzyf i Ja) też Was kochamy ;)
2011-09-24 19:55:13 (14 lat temu)
WW
 
do bolo1910: To rzeczywiście dziwne, wygląda na to, że może być jakiś błąd albo przynajmjniej wada interface'u.
2011-09-24 20:36:40 (14 lat temu)
do WW: Nikt się nie skarży, więc wychodzi na to, że tylko ja mam problem z logowaniem.
2011-09-24 20:56:16 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
219 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
SIM Karolew - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy SIM Karolew
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica