26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Karolew

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Obszar nr 32 Karolew.
Tory PKP – Al. Waltera-Janke – Al. Bandurskiego – Kusocińskiego – Retkińska – wsch. granica Ogrodu Botanicznego – Krzemieniecka – tory PKP.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...141516171819202122następna
Jest to chyba jedyne zdjęcie na którym widać łódzką wieżę spadochronową usytuowaną w parku na Zdrowiu.......
2012-05-08 21:09:39 (14 lat temu)
zeto
 
do Jerzy Mielcarek: Nie, oczywiście, że nie. Jest tych zdjęć więcej. Jest, jak na razie jedyne w FP. Mam na ten przykład bardzo złej jakości, niewielkie zdjątko prasowe z poświęcenia wieży. W necie można znaleźć (na stronie artysty z bożej łaski Józefa Robakowskiego) film nakręcony gdzieś w latach 70. polegający na tym, że ów artysta wchodzi na wieżę z kamerą w ręce, licząc równocześnie stopnie.
2012-05-08 23:38:53 (14 lat temu)
Litzmannstadt w podpisie, ta nazwa obowiązywała od kwietnia 1940 wiec warto przyciąć datowanie do 1940-44, 1945 to też nie jest bo 19 stycznia sowieci pogonili "hitlersynów" z miasta.
2012-05-12 11:50:40 (14 lat temu)
zeto
 
do Jarosław Dubowski: Jasne, dzięki:)
2012-08-04 00:30:02 (13 lat temu)
zeto
 
Krasnoludki jednak są jeszcze na świecie. Dzięki za podmianę na większe:)
2013-08-08 23:34:14 (12 lat temu)
A gdzie stadion? Super zdjęcie.
2013-02-13 01:58:51 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
W głębi Elektrociepłownia nr 2, zdjęcie wykonane z katedry. Na pierwszym planie widać długie podwórka Wólczańskiej 220 i 222. Zapewne lata 60., elektrownię otwarto w końcu l. 50.
2012-01-23 00:55:03 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
Wzorem Wrocławia dorobiłem temat "Widoki z wieży katedralnej". Jak wiecie o innych zdjęciach tego typu to przepiszcie lub wrzućcie tu link to przepisze
2012-01-23 11:25:58 (14 lat temu)
bolo1910
 
+4 głosów:4
2012-01-25 20:08:36 (14 lat temu)
† Festung
 
+5 głosów:5
Ładnie Bolo, jesteś mężczyzną. Lubię takie gesty.
Mój szacunek.
2012-01-25 21:46:14 (14 lat temu)
bolo1910
 
+2 głosów:2
do † Festung: Gość w dom, Bóg w dom.
2012-01-25 22:01:20 (14 lat temu)
do bolo1910: Kojarzysz czy są jakieś inne widoki z wieży katedry na stronie?
2012-01-26 08:32:04 (14 lat temu)
2012-01-26 13:36:48 (14 lat temu)
do bolo1910: o, super!
2012-01-26 13:49:29 (14 lat temu)
krzysztofbla
 
+1 głosów:1
Zdjęcie z początku działalności EC-2. Nie ma jeszcze kotłowni mazutowej (czyli kotłów K10 i K11) oraz charakterystycznego trzeciego (najwyższego) komina.
2013-02-13 01:33:17 (13 lat temu)
Myślę, że maks. 1939 r.
2012-04-03 19:26:36 (14 lat temu)
Piękne zdjęcie..
2012-04-03 19:29:14 (14 lat temu)
do bolo1910: Fakt, starozakonny jeszcze może pokazywać się publicznie. Zmieniam daty.
2012-04-03 19:36:32 (14 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: 1940? Myślę, że wystarczy 1939
2012-04-03 19:42:18 (14 lat temu)
mamik
 
Akcja filmu "Skłamałam" z 1937 r. dzieje się w Łodzi. Jest dużo plenerów i m. in. Lódź Kaliska w podobnym ujęciu.
2012-04-04 08:50:55 (14 lat temu)
do mamik: A nie ma czegoś w Fototece?
2012-04-04 10:19:01 (14 lat temu)
mamik
 
do Danuta B.: Plenerów brak. Fragment tego filmu był w programie o kinie przedwojennym, na Kinie Polska. Program zresztą na marginesie beznadziejnie zrobiony gdyż niektóre fragmenty były strasznie pocięte. Rynek w Kazimierzu był przez ok 1 sekundę.
2012-04-04 10:37:14 (14 lat temu)
mamik
 
do mamik: Korekta, jest Eugeniusz Bodo na ulicy
2012-04-04 12:12:21 (14 lat temu)
do mamik: Plenery w przedwojennym polskim filmie? To było baaardzo rzadkie zjawisko a to przecież nie było niemożliwe skoro Leni w latach 30 kręciła dobre plenerowe filmy i to z dźwiękiem.
2012-04-04 21:10:19 (14 lat temu)
zeto
 
+2 głosów:2
do mamik: Cały film, chociaż podzielony na części można spokojnie obejrzeć na you tube:
2012-04-04 21:13:00 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Też się zapaliłem do tego programu, ale okazało się że to jakieś marne ścinki. Plenery się zdarzały, ale z uwagi na koszty najczęściej wmontowywano tylko wcześniej nakręcone widoczki np. Zakopanego jeżeli bohater filmu mówił, że tam jedzie. Była nawet firma która handlowała takimi scenkami.
2012-04-04 21:15:59 (14 lat temu)
mamik
 
do zeto: Na początku pierwszej części jest Łódź Kaliska.
2012-04-04 21:21:34 (14 lat temu)
bolo1910
 
+3 głosów:3
do mamik: A na kolejnych kadrach cz.1/8:
02:41 - krańcówka tramwajowa przed dworcem.
02:56 - po lewej ul Karolewska, a po prawej ul. Kopernika tuż za wiaduktem kolejowym.
02:58 - ul. Piotrkowska przed Narutowicza, widok w kierunku północnym.
03:01 - pl. Wolności.
03:04 - fabryka pończoch "ZEW" H. Zylberberga?
03:09 - kamienica przy ul. A Struga 11
04:15 -al. Kościuszki 11
05:00 - al. Kościuszki 13 (BPP).
06:23 - al. Kościuszki przy 6 Sierpnia, widok w kierunku południowym.
06:30 - kawiarnia na rogu Kościuszki i 6 Sierpnia?
10:18 - dom przy ul. ... ?
cz. 2/8
01:35 - wesołe miasteczko w parku ... ?
10:28 - park Moniuszki w tle skrzyżowanie ul. P.O.W. i Składowej.
cz. 3/8
00:02 - park Moniuszki.
00:06 - ul. Piotrkowska przy pl. Niepodległości.
00:10 - park Moniuszki.
07:44 -Łódź Kaliska nocą.
I to by było na tyle.
2012-04-05 20:53:05 (14 lat temu)
do bolo1910: Listopad 1939r. ,tak myśle ,pocz okupacji ,nikt nie wie jeszcze co dalej.Co ciekawe nie ma jeszcze nazwy Litzmannstadt ,tylko Lodz. to moze jest jakas wskazówka do dalszych poszukiwań...
2012-04-05 21:00:25 (14 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Przed Litzmannstadt była jeszcze Lodsch Hbf.
2012-04-05 21:06:11 (14 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
do bolo1910: PS Fabryka Pończoch "ZEW", to dawna fabryka Dawida Prussaka przy ul. Wólczańskiej 14/16 - Zielona 13, widok z ul. Zielonej.
2012-04-09 09:43:23 (14 lat temu)
erisson
 
Dlaczego nie dopisano do żadnej ulicy ? Czy nie ma już dojazdu od miasta ?
2012-04-22 10:43:02 (14 lat temu)
zeto
 
do erisson: Dworzec jako obiekt jest przypisany do al. Unii Lubelskiej 3-5, czyli OK...
2012-04-23 18:57:45 (14 lat temu)
pawulon
 
do erisson: Masz marudo przypisanie do ulicy, zadowolony? ;)
2012-04-23 19:10:53 (14 lat temu)
erisson
 
Szkoda że nie widziałem tego dworca w czasie jego świetności ...
2012-04-30 16:19:28 (14 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
Podmieniłam na jeszcze lepszy skan...
2013-05-20 23:28:12 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Ale folklor !
2012-09-04 12:55:57 (13 lat temu)
do ZPKSoft: Zastanawia mnie czy to przeróbka połowy domu na garaż, czy też może właściciel zapragnął zrobić sobie bramę jak w kamienicy, służącą do wjazdu na posesję.
2012-09-05 09:05:44 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Bałuciorz: Wydaje mi się, że właściciel gmachu zrezygnował z wykorzystywania go dla celów rezydencjonalnych przeznaczając obiekt na kompleks garażowy z zapleczem socjalnym.
2012-09-05 09:46:57 (13 lat temu)
Bałuciorz
 
+3 głosów:3
do WW: Całkiem możliwe. Zdecydowanie należy mu pogratulować poczucia estetyki
2012-09-06 08:07:44 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: I zamożności - najwyraźniej dysponuje kilkoma nieruchomościami.
2012-09-06 09:42:24 (13 lat temu)
do WW: A że się samochód na długość nie mieścił to brzmę trzeba było wysunąć na przedpole ;)
2012-09-08 11:37:13 (13 lat temu)
WW
 
Rzeczywiście, dwurodzinny! Takie były standardy mieszkaniowe w przedwojennej Polsce centralnej, niestety.
2012-09-04 13:12:02 (13 lat temu)
Także to nie wiem co przedstawia (poza wujkiem Józefem).
2012-11-06 18:20:37 (13 lat temu)
Ostatnio widziałam w Warszawie obudowy ujęć wody oligiceńskiej. Podobnie przeszklone rotundy, wzniesione współcześnie, dość odbiegają przepyszną, prawie bizantyjską architekturą od tej budowli prostej w formie i eleganckiej. Może to będzie jakiś trop.
2012-11-06 18:31:00 (13 lat temu)
TW40
 
do Danuta B.: A ja byłam na prelekcji p. Józefa w Świdnicy w ...1986 r...
2012-11-06 19:10:31 (13 lat temu)
Julo
 
do TW40: A kto to pan Józef vel wujek Józef i po co mu damska torebka?
2012-11-06 19:29:36 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
do Julo: Julo, jeszcze ja pamiętam, jak chłopaki nosili torebkę dziewczyny. To była wtedy norma randkowo-niedzielna. Ja już się na tę "modę" nie załapałam.
2012-11-06 19:31:42 (13 lat temu)
do Julo: Brat autora Alojzego.
2012-11-06 20:11:31 (13 lat temu)
† ML
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Danuto B. To Ty jesteś młoda. Ja się nie dałem, ale kumple nosili i jeszcze byli z tego dumni :-)
2012-11-06 22:26:22 (13 lat temu)
mamik
 
Z niczym konkretnym z Warszawy mi się to nie kojarzy, ale skoro 1951 rok to może prawobrzeżna Warszawa gdzie mogło być więcej zachowanych oszklonych obiektów? Może coś w ZOO?
2012-11-06 23:03:31 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
2012-11-07 00:48:34 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do WW: WW jak zawsze niezawodny!
2012-11-07 09:44:13 (13 lat temu)
do WW: To możliwe, że Łódź bo pochodzi z serii zdjęć zrobionych przy wyjeździe na Spartakiadę Młodzieży w 1951 roku i w drodze powrotnej jest trochę zdjęć z Łodzi. Tylko byłoby to dość znacznie przebudowane (okna).
2012-11-07 09:51:46 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Dariusz Milka: To nie jest możliwe, lecz pewne. Głupio zdewastowany, jak tysiące innych pięknych obiektów. Trzeba przyznać, że w pierwotnym wydaniu budynek nie miał żadnej sensownej funkcji, ale przebudowę (do której doszło w l. 90.) można było zrobić o wiele kulturalniej. Jak masz więcej zdjęć z Łodzi, to nie czekaj!
2012-11-07 10:45:34 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do WW: Mam jeszcze kilka ale muszę znaleźć chwilę czasu żeby je powybierać i podpisać.
2012-11-07 12:49:26 (13 lat temu)
zeto
 
do Julo: Regionalista, fotografik, filmowiec, organizator kultury:


Józef Milka, Witold Milka „Pręgierze: kamienne pomniki dawnego prawa na Dolnym Śląsku”

Józef Milka „Krzyże pokutne: kamienne pomniki średniowiecznego prawa”

2012-11-07 19:50:22 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Dariusz Milka: To czekamy - to powyższe jest bardzo cenne.
2012-11-07 20:56:29 (13 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do zeto: Wszystkie pozycje w posiadaniu TW ;-)
2012-11-07 22:35:11 (13 lat temu)
do TW40: A "Mury obronne" i "Ratusze" ?
2012-11-08 10:12:08 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Linia tramwajowa nie miała uporka, jakby wóz nie wyrobił, kończy bieg na słupie. Może to norma.
2012-12-18 12:15:40 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Szereg zdjęć w tej serii poza tematem strony.
2013-01-14 09:13:05 (13 lat temu)
Czemu po za tematem? Przecież na FP funkcjonuje obiekt "wydarzenie" a MŚ w mojej opinii są ważnym wydarzeniem dla miasta.
2013-01-14 09:40:51 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: Ale te wydarzenia powinny być w pisane w kontekst architektoniczny miasta. Będziemy dokumentować każdą imprezę w tej hali?
2013-01-14 10:02:58 (13 lat temu)
do WW: Nie wiem jak można każdą wystawę czy zawody wkomponować w kontekst architektoniczny. Wydarzenie to wydarzenie FP dopuszcza taki obiekt i nie ma w nim ograniczeń. Kwestią sporną może być ilość zdjęć, czy powtarzających się kadrów.
2013-01-14 10:06:39 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: No więc właśnie nie byłoby dobrze, gdyby na FP pojawiała się każda wystawa czy zawody.
2013-01-14 11:08:59 (13 lat temu)
Mamy zatem kolejny punkt zapalny na FP bo dla każdego z userów priorytet wystaw może być zgoła inny...i tak tradycyjnie trwa odwieczny konflikt na FP co można, a co nie..
2013-01-14 11:22:13 (13 lat temu)
do WW: Zrozumiał bym uwagę gdyby to była wystawa bursztynów i fotografowałbym stoliki. Jak widać tor motocrossowy to nie stoliki a "tymczasowy duży obiekt architektoniczny"
Wiele zdjęć nie ukazuje architektury a wydarzenia np:





itp .


2013-01-17 06:35:03 (13 lat temu)
inforobert
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: Jeszcze się taki nie urodził aby wszystkim dogodził :)
Póki co poziom rozmowy na FP jest wyższy od tego na ul. Wiejskiej.
2013-01-17 18:50:29 (13 lat temu)
zeto
 
2013-05-01 16:14:12 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
219 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
SIM Karolew - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy SIM Karolew
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty