26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Andersa
ul. Biegunowa
ul. Brus
ul. Jagodnica
ul. Juszczakiewicza Stanisława, płk., ps. "Kornik"
ul. Konstantynowska
ul. Krańcowa
ul. Kusocińskiego Janusza
ul. Lontowa
ul. Prochowa
ul. Przygraniczna
ul. Saperów
ul. Smulska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Brus

Zdrowie
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
Krajobraz
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Obszar nr 35 Brus.
Gr adm. Miasta Łodzi – droga polna do ul. Biegunowej – Krańcowa – granica obrębów P21 i P25 – Kusocińskiego – planowane przedłuzenie ulicy Popiełuszki – rz. Łódka - gr adm. Miasta Łodzi.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...5678910111213
Jerzy Mielcarek
 
+2 głosów:2
Na początku lat 60, w którąś lenią niedzielę , po ulewnym deszczu, wracałem pieszo z Parku na Zdrowiu.
Tramwaje niestety nie kursowały, bo pod wiaduktem było ponad metr wody !!!
2012-03-13 09:25:12 (14 lat temu)
WW
 
Czy ja dobrze pamiętam, że ten wiadukt wyglądał tak samo badziewnie jeszcze w l. 80. XX w.?
2010-09-27 22:07:45 (15 lat temu)
Oj chodzilo sie tendy na zdrowie,byl chyba taki maly chodnik,ale w latach 80-tych byla droga szersza jakby,oj gdyby tak bylo dzis korek by byl az do Konstantynowa :)
2010-10-19 09:33:30 (15 lat temu)
do WW: Chyba tak. :-)
2010-09-27 22:48:30 (15 lat temu)
do mczarny25: Oj sorry za byka \"tędy\" juz sie poprawiam
2010-10-19 09:35:41 (15 lat temu)
WW
 
Dzisiejsze Zdrowie, I presume? Wielka szkoda, że te fascynujące fotografie ŁBC udostępnia w tak kiepskiej jakości.
2010-09-27 22:04:50 (15 lat temu)
Ale klimat! Gdzie to zdjęcie zostało zrobione? ... bo chyba już nie ma takich widoków na tej trasie.
2010-09-27 22:06:11 (15 lat temu)
WW
 
do Neo[EZN]: Wbrew pozorom akurat tutaj nie zmieniło się tak wiele - las cały czas jest (jako park), a z drogi w międzywojniu zrobiono dość elegancką, choć niezbyt szeroką aleję obsadzoną drzewami.
2010-09-27 22:09:51 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: Ul. Konstantynowska przy ZOO (chyba).
2010-09-27 22:24:59 (15 lat temu)
WW
 
do bolo1910: Też mi tak pasuje.
2010-09-27 22:28:26 (15 lat temu)
WW
 
2010-09-27 22:34:35 (15 lat temu)
do WW: Miałem na oku ten park ale nie sądziłem, że jezdnię obok zbudowali (przy okazji pozdrowienia dla Tomka, autora tej strony - czasem nas odwiedza pod nickiem Matomi :) )
2010-09-27 22:41:06 (15 lat temu)
Mczarny25 miał rację, to jest wiadukt nad ul. Konstantynowską - widok w kierunku Srebrzyńskiej:
2012-01-27 15:21:15 (14 lat temu)
Nie mogę wejść w edycję. Dopiszcie zdjęcie do tego obiektu i do ul. Konstantynowskiej. Dzięki:
2012-01-28 14:13:29 (14 lat temu)
zeto
 
Wiadukt przez Jasień na kolei obwodowej .......?????????
2010-10-25 17:29:22 (15 lat temu)
... a może wiadukt zachodni przy Kaliskim?
2010-10-25 18:00:39 (15 lat temu)
Przy Konstantynowskiej ?
2010-11-15 08:06:00 (15 lat temu)
do mczarny25: Bardzo możliwe. Jeśli to jest Łódź to wg mnie są tylko dwie możliwości, Konstantynowska i Karolewska.
2010-11-15 17:28:09 (15 lat temu)
2012-01-27 15:22:43 (14 lat temu)
Czy to ten Lilpop stoi w muzeum przy Wierzbowej?
2010-11-10 22:41:34 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Nie jestem autorem tego zdjęcia, ale moim zdaniem tak. Jak wynika ze strony muzeum są odrestaurowane dwa wagony Lilpopa: II i III. Porównując to zdjęcie z muzealnym stwierdziłem, że jest to właśnie \"trójka\".
2010-11-10 22:50:27 (15 lat temu)
do zeto: \"Dwójka\" jeździła we wrześniu po Łodzi (Zdrowie-Radiostacja).
2010-11-10 22:56:02 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Na szczęście te muzealne wagony nie są obiektami martwymi, ale są wykorzystywane i czasem można je spotkać na torach. Latem jako \"zerówka\" na Zdrowie, czy obsługując różne imprezy Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Przy okazji ostatniego Święta Zmarłych również jeździł na Stary Cmentarz, w ramach kwesty, przewożąc pasażerów, prywatny wagon. Bo i takie są ...
2010-11-10 23:03:32 (15 lat temu)
do zeto: \"Dwójką\" jechałem we wrześniu.
2010-11-10 23:10:59 (15 lat temu)
wydaje mi się że jednak jest to widok z al. Unii Lubelskiej z terenu dzisiejszych działek
2011-01-29 00:12:28 (15 lat temu)
mag
 
Obiekt jest założony przy takiej ulicy; wg mapy, wygląda na widok z obecnego parku Piłsudskiego (po prawej, nad blokami, zbiornik gazu).
2011-01-29 09:18:57 (15 lat temu)
zeto
 
do mag : Widok zdecydowanie od Srebrzyńskiej, czyli od parku:
2011-01-29 11:40:28 (15 lat temu)
Skan jest b.duży (5542 x 2441 pix) aby był czytelny.
Jeśli jest za duży proszę zmniejszyć.
Oryginał projektu znajduje się w Archiwum Państwowym w Łodzi.
2012-05-02 09:15:46 (14 lat temu)
erisson
 
2012-05-02 10:10:06 (14 lat temu)
WW
 
Imponujące założenie, które udało się w dużej mierze zrealizować. Zabrakło przede wszystkim obiektów budowlanych (hale wystawowe, stadion), co pozbawiło park bardzo istotnych funkcji. W zamian pojawiły sie inne (zoo, lunapark, pływalnia), ale zrealizowano je często w formie sprzecznej z przestrzenną koncepcją parku. Nie jest dla mnie jasne, jaka była pierwotna koncepcja przejezdności alei parkowych, logiczne wydaje się, że wszystkie 3 aleje "gwiaździste" miały być dostępne dla samochodów.
2012-05-02 20:19:24 (14 lat temu)
Mam gdzieś w swoich zasobach reprodukcję ( lichą ) najstarszego planu parku z 1902 roku..
Według planu z 1930 roku park miał zajmować obszar ok 240 ha, a w latach 60 jego faktyczna pow. wynosiła "tylko" ok.185 ha.
Nie mam wiedzy n.t. przejezdności alej parkowych, ale jak uporządkuję materiały to opiszę wszystko co wiem na ten temat.
2012-05-02 22:47:21 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do erisson: A co tu porównywać? To są dwa różne plany i nie sposób je porównywać.
2012-05-02 11:32:27 (14 lat temu)
erisson
 
do pawulon: Tak samo jak każde zdjęcie do porównania tzn co się zmieniło od kiedyś no i jakość wykonania planu np pod względem nakładu pracy i detali ....
2012-05-02 12:09:45 (14 lat temu)
pawulon
 
do erisson: No tak, porównać co się zmieniło można, ale oceniać który lepszy nie sposób.
2012-05-02 20:12:40 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
126 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Brus
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie