26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Fabryczna
ul. Gołębia
ul. Kilińskiego Jana
ul. Kobro
ul. Księży Młyn
ul. Magazynowa
ul. Milionowa
ul. Piłsudskiego Józefa, marsz.
ul. Popowskiego
ul. Przędzalniana
ul. Śmigłego-Rydza Edwarda
ul. Targowa
ul. Tylna
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
ul. Wilcza
ul. Zwycięstwa
ul. Żelazna

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Księży Młyn

Zdrowie
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Krajobraz
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 5 Księży Młyn.
Al. Piłsudskiego – Al. Śmigłego Rydza – Milionowa – Granica Dzielnic Widzew/Górna – granica dzielnic Widzew/Śródmieście – Al. Piłsudskiego.

Księży Młyn to zespół fabryk włókienniczych (przede wszystkim przędzalni bawełny) i obiektów towarzyszących, budowanych na terenie Łodzi od połowy XIX wieku.

Pierwsza przędzalnia Karola Scheiblera (pochodzącego z rodziny niemieckiej), z maszyną parową o mocy 40 KM, powstała przy Wodnym Rynku (dziś Plac Zwycięstwa) obok parku Źródliska w roku 1855. W następnych latach nastąpiła rozbudowa przedsiębiorstwa w tym rejonie do postaci zabudowy fabryczno-mieszkalnej, będącej pierwszą planową tego typu w Łodzi. Całość w pierwszej fazie rozwoju stanowiła pewnego rodzaju jurydykę
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...13141516171819...4950następna
vind
 
Czy można wiedzieć skąd informacje o tym, że mieścił się tam rektorat filmówki? Nigdzie indziej takiej informacji nie mogę znaleźć.
2022-06-14 21:36:28 (4 lata temu)
do vind: Dokładny podpis na odwrocie widokówki 34-319/I.
2022-06-15 12:21:22 (4 lata temu)
Ktoś wie co to za miejsce?
2013-07-25 19:51:16 (12 lat temu)
smokacz11
 
+2 głosów:2
tak, to jest d. Staw Księży, dziś przy ul. Przędzalnianej. Na tym zdjęciu nie ma nawet jeszcze betonowego mola oraz ogródków działkowych na prawo od stawu. Para stoi na grobli, która dzisiaj jest równoległa do Przędzalnianej, na tym zdjęciu wygląda jeszcze naturalnie, idzie ukośnie, brzeg jest nieregularny i porośnięty trzciną (jak w czasach od średniowiecza po ok. lata 60-te XXw.). Dzisiaj jest prosty i wyłożony płytami- dziurawkami. Para zasłania ujście Jasienia do stawu i widok w kierunku d.Folwarku Scheiblera, który dzisiaj przysłania wał, po którym przebiega Al. Śmigłego-Rydza. W tle komin WI-MY.
2018-08-23 22:47:31 (7 lat temu)
Dzięki za info.
2022-05-12 21:21:00 (4 lata temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Dariusz Milka: Mi to wygląda na staw na Księżym Młynie widziany z ul. Przędzalnianej i tak przypiszę.
2013-07-25 21:39:02 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski :)
2019-05-13 19:07:22 (7 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Desperado: Zdjęcie przeniosłem z Parku Poniatowskiego do Parku Sienkiewicza i zmieniłem podpis.
2022-07-05 23:06:06 (3 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Marcin: To nie jest Pomorska 28.
2022-04-25 23:56:53 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-04-25 23:57:17 (4 lata temu)
do blaggio.: Od podwórza jest Pomorska 28 ... Myślałem ze to ta sama kamienica ... Pomóż poprawnie zlokalizować to WYKOLEJENIE na Kościuszki ...
2022-04-26 00:12:32 (4 lata temu)
do sawickimarcin: To jest skrzyżowanie z Zieloną. Dam znacznik kamienicy narożnej.
2022-04-26 20:28:09 (4 lata temu)
do blaggio.: Nie widzę tych znaczników ... Dodałeś ... ? Bo ja nie umiem ...
2022-04-26 23:08:11 (4 lata temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Kolego ... !!! To zbieg ulic Kilińskiego i Pomorskiej ... Gdzie masz tam ZIELONĄ ... ???
2022-04-26 23:45:05 (4 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Marcin, kol. blaggio dopisał po prostu to zdjęcie do Kilińskiego 7, rezygnując ze znaczników. A propos.... Otwierasz zdjęcie na którym chcesz dodać znacznik. W lewym górnym rogu masz "notki" i klikasz. W tym samym rogu masz do wyboru rodzaj znacznika, na zdjęciu najczęściej wybierasz "pinezkę" - bo wskazujesz konkretne miejsce na zdjęciu (3 od lewej ikona). Następnie otwierasz nowe okno przeglądarki internetowej, wchodzisz na fotopolskę, i szukasz obiektu którego znacznik chcesz dać - w tym przypadku dodałbym znacznik Kilińskiego 5, bo widać go tylko fragmentarycznie. W tym nowym oknie przeglądarki idziesz do Kilińskiego 5 - do obiektu - czyli tutaj . I klikasz jego numer w lewym górnym rogu , zaczyna się od b.... (w tym przypadku b156198). Ten numerek kopiuje się z chwilą jego kliknięcia do "schowka" w Windowsa. Wracasz na okno gdzie wprowadzasz notki i w miejscu gdzie chcesz ten znacznik umieścić, klikasz podwójnie. Otwiera się okno gdzie musisz wprowadzić numer obiektu - wciskasz ctrl+V czyli "Wklej" i numerek b1561198 pojawia się w odpowiednim miejscu. Klikasz "akceptuj" i znacznik pojawia się na zdjęciu.
Jeśli znacznik chcesz usunąć, prawy klawisz myszy i znika. Ot cała filozofia. Spróbuj tutaj na tym zdjęciu proszę.
Starałem się opisać to możliwe łopatologicznie, ale myślę, że zrozumiale.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
2022-04-26 23:42:51 (4 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Chodzi o zdjęcie z al. Kościuszki. Tam na budynku powyżej wykolejonego tramwaju pojawi się znaczek kamienicy, gdy najedziesz kursorem na zdjęcie, z nazwą obiektu. Gdy klikniesz w ten znaczek, otworzy się dodatkowe okno strony tej kamienicy z jej zdjęciami.

Żeby czegoś się nauczyć, trzeba próbować i wyciągać wnioski, i pytać, jeszcze raz pytać. Inaczej nie ruszysz dalej, a przecież wszyscy życzymy Ci tego, abyś stał się bardziej samodzielny. :-)
2022-04-26 23:52:43 (4 lata temu)
do ylooC: Juz dzisiaj nie ogarnę ... Idę spać ... Majówka wyjazdowa za pasem i dziesiątki zdjęć ..,
2022-04-26 23:46:34 (4 lata temu)
ylooC
 
do sawickimarcin: Zgadza się, masz rację, to Pomorska/Kilińskiego
2022-04-26 23:46:58 (4 lata temu)
do ylooC: No właśnie ... :)
2022-04-26 23:51:16 (4 lata temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Uczę się codziennie ... Wierz mi ... Zdjęcie się Ludzkości podoba - bo juz kilka osób skopiowało ...
2022-04-26 23:59:54 (4 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Slawekh: W dziale "Widokówki z Łodzi" umieszczamy tylko widokówki wielopolowe. Twoje widokówki powinny być przypisane do konkretnych obiektów. Mam nadzieję, że postarasz się to zrobić.
2022-05-12 21:38:40 (4 lata temu)
ylooC
 
Jeśli nie wiesz jak zmienić przypisanie swojego zdjęcia, napisz - pomożemy.
2022-05-12 22:27:43 (4 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Czy znasz dokładny adres obiektu na foto ?
2022-05-12 22:29:24 (4 lata temu)
slawekh
 
do blaggio.: Tylko wielopolówki ?
2022-05-13 08:38:25 (4 lata temu)
do ylooC: Slawekh już chyba od kilku lat ma "Na stronie 0 dni" więc powinien sobie radzić bez pomocy.
2022-05-12 22:49:29 (4 lata temu)
ylooC
 
do blaggio.: No właśnie tak spojrzałem w historię i ilość zdjęć. Coś nie "teges" z 0 dni :)
2022-05-12 22:50:18 (4 lata temu)
zeto
 
Niestety edycja opisu obiektu poprzez wklejenie tekstu nie udała mi się. Ongiś nie było takich numerów.
2022-05-14 15:33:02 (4 lata temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Dziękuję Kolegom za cenne wskazówki. Przyznam się jednak bez bicia, że zanim napisałem swój lamentliwy komentarz, próbowałem umieścić pobrany ze źródła tekst podanymi przez Was sposobami. Niestety, nie wchodził on w należytej formie. Po kilku próbach okazało się na koniec, że wina leżała po stronie źródła. Wobec tego przepisałem tekst ręcznie w edytorze z Open Office, z którego na co dzień korzystam, a potem wkleiłem stosując wymaganą klawiszologię. Ongiś wystarczyło skopiować tekst i bezpośrednio wkleić go na fp. I to było wygodne. Natomiast edytowanie tekstu w oknie opisu jest - dla mnie - niewygodne. I to by było na tyle...
2022-05-15 00:19:55 (4 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do zeto: Niestety, trzeba użyć sposobu. Spróbuj zapisać tekst w Notatniku i po skopiowaniu wkleić ponownie.
2022-05-14 21:00:30 (4 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Wystarczy wkleić używając ctrl+shift+V..... i wtedy wchodzi dobrze.
2022-05-14 21:58:16 (4 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do ylooC: Tak, bo inaczej się nie da, i dlatego uznałem, że Kolega Zeto musiał tak zrobić. Jednak jeśli układ tekstu wyszedł nie taki, jak powinien, poradziłem sposób, jaki czasem przydaje się przy wklejaniu tekstu do artykułu, gdzie też występują takie niespodzianki, a tekst też można wklejać tylko używając skrótów klawiszowych.
2022-05-14 23:18:23 (4 lata temu)
Teraz te wnętrza to prawie ekskluzyw. Kiedyś były strome wytarte schody, że można było kark złamać, i ciemno, ponuro, jedna żarówka na cały korytarz wzdłuż piętra. Schody były od uliczki i na przeciwko na podwórze. Nie wiem, czy teraz nadal tak jest?
2022-05-23 22:00:26 (4 lata temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
Piotrze, najniższy stopień po przygodach ;)
2022-05-24 06:22:36 (4 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Veti by napisał Ajta Kajta :-)
2022-05-24 13:49:09 (4 lata temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Zgadza się, też miałem napisać ale skleroza mnie dopadła, zapomniałem brzmienie zwrotu ;)
2022-05-25 05:56:15 (4 lata temu)
do Arkadiusz K. (Arro): ☺☺☺
2022-05-25 09:02:17 (4 lata temu)
Prośba o zlokalizowanie tych wieżowców (który do kogo należy)?
2022-06-16 17:38:38 (4 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Te dwa biurowce trzeba traktować jako jeden obiekt. Właściciel jest jeden, budynki mają wspólny garaż podziemny, nie stoją na oddzielnych działkach. Oznaczone były jako budynek A i B, ale teraz widzę, ze mają oddzielne adresy: 66 i 66a. Obiekt kształtem nawiązuje do pierwotnej koncepcji Bramy Miasta stworzonej przez architekta Libeskinda, wedle której miał to być budynek nieco wyższy z prześwitem pośrodku umożliwiającym przejście, jak przez bramę > .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2022-06-16 23:17:40 (4 lata temu)
Prośba o zlokalizowanie tych wieżowców (który do kogo należy)?
2022-06-16 17:39:11 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Biurowce Brama Miasta; inwestor to Skanska Property Poland Sp. z o.o.; projekt Medusa Gruop. Pomieszczenia biurowe zajmują w obu budynkach 42 tys. metrów kwadratowych.
2022-06-16 19:03:26 (4 lata temu)
do Woj11: Bardzo dziękuje
2022-06-16 19:32:02 (4 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Cerkiew katedralna św. Aleksandra Newskiego
2022-07-25 20:45:25 (3 lata temu)
do blaggio.: Dziękuję
2022-07-25 21:06:19 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
491 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Księży Młyn
12
ul. Kilińskiego Jana
Widzewska, Buschlinie
al. Piłsudskiego Józefa, marsz.
Główna, Stalina, Al. Mickiewicza (do pl. Zwycięstwa), Rokicińska, Armii Czerwonej (od pl. Zwycięstwa)
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
Św. Emilii, Ochotników Wojennych, 8 Marca
pl. Zwycięstwa
Wodny Rynek
Brak zdjęcia
al. Kobro
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina Kraków