26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Fabryczna
ul. Gołębia
ul. Kilińskiego Jana
ul. Kobro
ul. Księży Młyn
ul. Magazynowa
ul. Milionowa
ul. Piłsudskiego Józefa, marsz.
ul. Popowskiego
ul. Przędzalniana
ul. Śmigłego-Rydza Edwarda
ul. Targowa
ul. Tylna
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
ul. Wilcza
ul. Zwycięstwa
ul. Żelazna

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Księży Młyn

Zdrowie
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Krajobraz
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 5 Księży Młyn.
Al. Piłsudskiego – Al. Śmigłego Rydza – Milionowa – Granica Dzielnic Widzew/Górna – granica dzielnic Widzew/Śródmieście – Al. Piłsudskiego.

Księży Młyn to zespół fabryk włókienniczych (przede wszystkim przędzalni bawełny) i obiektów towarzyszących, budowanych na terenie Łodzi od połowy XIX wieku.

Pierwsza przędzalnia Karola Scheiblera (pochodzącego z rodziny niemieckiej), z maszyną parową o mocy 40 KM, powstała przy Wodnym Rynku (dziś Plac Zwycięstwa) obok parku Źródliska w roku 1855. W następnych latach nastąpiła rozbudowa przedsiębiorstwa w tym rejonie do postaci zabudowy fabryczno-mieszkalnej, będącej pierwszą planową tego typu w Łodzi. Całość w pierwszej fazie rozwoju stanowiła pewnego rodzaju jurydykę
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...14151617181920...4950następna
Kiedy wycofali w Łodzi 5N?
2010-11-11 18:34:11 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: A pierwszy wóz jakoś dziwnie przebudowany :) Pozostawili na prawym boku (patrząc od nas) duże szyby - we Wrocławiu po przeróbkach N na 4N szyby dzielili na mniejsze.
2010-11-11 18:35:19 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: W 1991 r.
2010-11-11 18:51:51 (15 lat temu)
do bolo1910: A miesiąc? We Wrocławiu ostatnia liniowa eNka wyjechała bodajże w październiku 1991 a najdłużej jeździły w Szczecinie (1996) nie licząc oczywiście Bytomia gdzie do dziś jeździ :)
2010-11-11 18:55:36 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: 27.10.1991 r. na lini 43bis.
2010-11-11 19:10:03 (15 lat temu)
Krzysiek99
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Gwoli ścisłości, najdłużej wagony serii N jeździły w Elblągu - do 12.12.1996, w Szczecinie wycofali je krótko wcześniej - 2.12.1996 (z linii nocnych, na liniach dziennych kursowały do 4.11.96).
2022-04-01 15:23:52 (4 lata temu)
Po pożarze, który wydarzył się 30 listopada, ta duża kamienica ma być rozebrana.
2014-12-04 20:29:03 (11 lat temu)
WW
 
do blaggio.: Rozebrana?!
2014-12-04 21:45:37 (11 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do WW: Tak przynajmniej pisze się w gazetach. Trudno uwierzyć w to, żeby tak duży obiekt z powodu pożaru na poddaszu uległ tak daleko idącym uszkodzeniom, żeby zasługiwał na rozbiórkę. Może dziennikarzyny nadinterpretują informacje o tym, że inspektorat budowlany wydał nakaz wyłączenia budynku z użytkowania i natychmiastowego rozebrania gzymsów i attyk zagrażających bezpieczeństwu, z zastrzeżeniem możliwości rozbiórki pozostałości, co będzie można ewentualnie stwierdzić podczas pierwszych prac rozbiórkowych.
2014-12-04 22:13:12 (11 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Niestety. Tyle tylko zostało :
2022-03-06 12:42:01 (4 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Sawicki Marcin: Proszę przenieść zdjęcia do istniejących już od dawna folderów stadionu i beczek, a te nowo utworzone skasować, co uratuje te zdjęcia przed trafieniem do kosza.
2022-03-21 22:12:41 (4 lata temu)
mar
 
Przeniesione
2022-03-22 00:39:25 (4 lata temu)
Dziękuję Panom ... Jestem tu Nowy i SPORADYCZNIE coś dodaje ... Dodawanie zdjęć jest w/g mnie BARDZO SKOMPLIKOWANE ...
2022-03-23 17:24:28 (4 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Wydaje mi się, że nie tym tkwi sedno problemu. Parafrazując znane powiedzenie dodam: dla niechcącego wszystko może być problemem.
2022-03-23 19:15:00 (4 lata temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
A o "Beczkę" oparty jest mój Ukochany Rowerek ... :)
2022-03-23 17:26:49 (4 lata temu)
pewu
 
Niestety, nie potrafię przyporządkować tego zdjęcia do konkretnego obiektu.
2022-04-04 20:40:31 (4 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Czysta esencia steampunku.....
2022-04-04 23:18:34 (4 lata temu)
Brakuje tylko zegarmistrza światła purpurowego.
2022-04-05 16:39:03 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do vetinari: Inspiracją dla Salvadora Dali i Time Pink Floyd.
2022-04-05 21:56:28 (4 lata temu)
do Woj11: Oni to się tarczami zegarów zajeli, i tu są manometry....☺☺☺ lubie takie cacka...
2022-04-05 23:18:11 (4 lata temu)
Ten dom handlowy to on czynny jest?
2022-04-15 15:58:00 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Dawno nie. Dzieci urodzone po jego likwidacji już dorosły.
Oczywiście budynek istnieje, ale tam jest co innego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2022-04-15 20:34:22 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Jest klimat....
2022-04-14 20:00:54 (4 lata temu)
pewu
 
+2 głosów:2
Ciekawe, z którego roku jest ten baner - niedziela wielkanocna w 1980 roku była 6 kwietnia, zaś 7 kwietnia w 1985 i 1996. Pewnie najbardziej prawdopodobny jest rok 1985.
2022-04-14 20:01:23 (4 lata temu)
Byłem tam raz z dziesięć lat wcześniej i nigdy bym nie pomyślał, że kiedyś będzie to tak wyglądało.
2022-04-14 20:07:52 (4 lata temu)
pewu
 
do blaggio.: Jestem ciekaw - jak wyglądały te podziemia na początku lat dwutysięcznych?
2022-04-14 20:14:51 (4 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do pewu: Wiadomo, kiedy to było budowane, ale poza zwykłym kurzem i patyną i nie było szczególnych śladów zużycia i nic nie odpadało. Miejsce ciężarówek zajęły mniejsze wozy dostawcze i osobówki. Tyle pamiętam.
2022-04-14 20:21:59 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
491 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Księży Młyn
12
ul. Kilińskiego Jana
Widzewska, Buschlinie
al. Piłsudskiego Józefa, marsz.
Główna, Stalina, Al. Mickiewicza (do pl. Zwycięstwa), Rokicińska, Armii Czerwonej (od pl. Zwycięstwa)
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
Św. Emilii, Ochotników Wojennych, 8 Marca
pl. Zwycięstwa
Wodny Rynek
Brak zdjęcia
al. Kobro
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego