26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Fabryczna
ul. Gołębia
ul. Kilińskiego Jana
ul. Kobro
ul. Księży Młyn
ul. Magazynowa
ul. Milionowa
ul. Piłsudskiego Józefa, marsz.
ul. Popowskiego
ul. Przędzalniana
ul. Śmigłego-Rydza Edwarda
ul. Targowa
ul. Tylna
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
ul. Wilcza
ul. Zwycięstwa
ul. Żelazna

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Księży Młyn

Zdrowie
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Krajobraz
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 5 Księży Młyn.
Al. Piłsudskiego – Al. Śmigłego Rydza – Milionowa – Granica Dzielnic Widzew/Górna – granica dzielnic Widzew/Śródmieście – Al. Piłsudskiego.

Księży Młyn to zespół fabryk włókienniczych (przede wszystkim przędzalni bawełny) i obiektów towarzyszących, budowanych na terenie Łodzi od połowy XIX wieku.

Pierwsza przędzalnia Karola Scheiblera (pochodzącego z rodziny niemieckiej), z maszyną parową o mocy 40 KM, powstała przy Wodnym Rynku (dziś Plac Zwycięstwa) obok parku Źródliska w roku 1855. W następnych latach nastąpiła rozbudowa przedsiębiorstwa w tym rejonie do postaci zabudowy fabryczno-mieszkalnej, będącej pierwszą planową tego typu w Łodzi. Całość w pierwszej fazie rozwoju stanowiła pewnego rodzaju jurydykę
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...4950następna
Podmiana.
2026-04-18 03:04:33 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
2026-04-01 20:44:34 (2 miesiące temu)
WW
 
+5 głosów:5
Ludzie, rewolucja. Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Szczecin, Lublin i Białystok w Google StreetView.
2012-03-22 13:46:38 (14 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
A czemu w Łodzi jest to kółeczko do zoomowania a we Wrocławiu nie ma ?
2012-03-22 20:46:45 (14 lat temu)
Kuba Jastrzębski
 
+1 głosów:1
Ciekawe... Warszawa już od dawna miała street view - od rumuńskiej firmy norc - - fajnie że jest google, bo Rumuni nie wszędzie wjechali swoim streetview mobilem :)
2012-03-23 10:08:50 (14 lat temu)
Na filmie WFO jest w 1969 roku.
2026-04-15 12:48:47 (2 miesiące temu)
Film "Łódź 69" (1969)
Reżyseria: Stanisław Grabowski
Scenariusz: Stanisław Grabowski
Zdjęcia: Janusz Czecz
Produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi.
Kolego bzdury piszesz oznaczając autora zdjęcia jako B.Bob !!!
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Link
2026-04-16 00:01:44 (2 miesiące temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do WW: Na szczęście nie wszystko, jeszcze mamy co robić ;-)
2012-03-22 13:52:43 (14 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do WW: Pszczyna też w Google StreetView.
2012-03-22 14:39:50 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do WW: To jest doniosłe wydarzenie, oczywiście ze wszech miar pozytywne. Tym niemniej w istotny sposób przesuwa to - przynajmniej dla wielkomiejskich fotopolan - ciężar pracy z ilości na jakość zdjęć, a także ich dociekliwość (podwórka, detale, perspektywa).
2012-03-22 14:42:36 (14 lat temu)
jurekpogodno
 
+2 głosów:2
do WW: Częściowo się załapałem :))
2012-03-22 18:26:20 (14 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
do WW: No tak, jest to epokowa rewelacja. Sąsiad z wnuczkiem na wypadzie rowerowym, moje autko na parkingu, ciocia na balkonie w Poznaniu. Wirtualność pomysłu robi duże wrażenie i przynosi dużo radości, nie ruszając się z domu można tyle rzeczy zobaczyć :)
2012-03-25 00:03:06 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: To chyba Andrzeju na Twoim komputerze :) Ale jest Świnoujście, a dla niektórych metropolii także miasta sąsiednie - np. w przypadku Krakowa Wieliczka, Niepołomice i Skawina.
2012-03-22 14:45:18 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+5 głosów:5
do WW: Teraz wszyscy zobaczą jaka Łódź jest piękna. Ja po 10 minutach znalazłem już coś takiego
2012-03-22 17:23:04 (14 lat temu)
Julo
 
+3 głosów:3
do WW: Spoko, spoko. My dokumentujemy (dajemy fotki, do których staramy się przypisać co kiedy jak wyglądało), a Google tylko ilustruje: nie wiadomo, czy ich foty są sprzed miesiąca, czy sprzed roku albo dwóch. To jedno. Po drugie Google StreetView nigdy nie wjedzie na podwórko albo do wnętrza budynku, nie wlezie na szczyt pagórka albo na wieżę, żeby mieć lepsze ujęcie. Krótko mówiąc: nie sprawiajmy wrażenia, że nasz portal jest galerią popisów posiadaczy lustrzanek i superobiektywów podpieranych profesjonalnym softwarem do obróbki obrazów. Wręcz przeciwnie: to portal dla amatorów - miłośników swoich małych ojczyzn...
2012-03-22 22:02:55 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do WW: Oleśnica, Oława, Milicz.
2012-03-22 14:46:37 (14 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do WW: Podaję informację za lokalnym pszczyńskim portalem, z którym czasem mam okazję współpracować. Sam osobiście sprawdziłem dziś widok z rynku (przejechałem się naokoło rynku na mapie googla). Link do informacji:
2012-03-22 14:52:31 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: Bo to jest tylko i wyłącznie rynek, trudno to uznać za zmapowanie miasta.
2012-03-22 15:02:49 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Bałuciorz: Ha ha, ale jazda!
2012-03-22 20:29:48 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do jurekpogodno: U nas w oknie Bluśkę widać!
2012-03-22 20:39:37 (14 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Mój kot i pies dbając o prywatność uciekły przed okiem Google. Ale do ogrodu przez płot można zajrzeć.
2012-03-22 20:42:20 (14 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do mamik: Mi Agatkę na Stalowej złapało jak wracała z pracy do domu :) Mówi że nic nie pamięta ale dowód jest jak nic ;)
2012-03-22 20:45:26 (14 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Znalazłem Agatkę :)
2012-03-22 20:49:26 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: To, ze Agatkę złapało, to pikuś. Ale dlaczego Ty szukałeś jej na Stalowej?
2012-03-22 21:28:21 (14 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Mieszkała tam wtedy - zresztą wypatrywałem tam również "Pana Krzesełko" :) - pewną barwną postać z ulicy Stalowej - tamtejszego "tubylca", który trochę postradał zmysły i od rana do wieczora potrafił przesiadywać na środku ulicy na swoim plastikowym krzesełku. Chłop swój - można było sobie pogadać choć czasem gubił wątek - jego ulubione tematy to były tematy społeczne i finansowe - dużo o tym można pisać :)
2012-03-22 22:03:03 (14 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do Julo: Zdjęcia Gogla są z czerwca lub lipca 2011 (jeżeli chodzi o Wrocław)
2012-03-22 22:05:46 (14 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Z jednej strony fajnie to wygląda ale też i ZAŁAM JEST, kiedy się widzi podpis Stare Miasto w Gdańsku i wędrówka zaczyna się pod Neptunem na GŁÓWNYM MIEŚCIE!!!. Zdjęcia robione były ca o godz. 8-9 rano bodaj w ostatni tydzień trwania Jarmarku Dominikańskiego, czyli początek sierpnia 2011, bynajmniej te z Mariackiej, Długiej, Długiego Targu, Długiego Pobrzeża i Piwnej.
2012-03-22 22:35:12 (14 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Pamiętacie moje zdjęcie z pl. Orląt Lwowskich, na którym widać w moim lusterku auto StreetView? To było to:
No i teraz są już dostępne fotki StreetView, na których widać mój samochód (zielony Fiat Siena). Nie ma na nich wprawdzie wystającej z okienka mojej ręki z aparatem, ale to na pewno to samo miejsce w tym samym czasie i na pewno moje auto (nie tylko zgadza się marka i kolor, ale nawet nietypowy drobiazg - antenka telefonu przyklejona pośrodku tylnej szyby).
2012-03-22 23:17:40 (14 lat temu)
do Julo: Pewno, że pamiętamy.
2012-03-23 00:03:32 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Kuba Jastrzębski: Norc był w czterech miastach, ale miał zdecydowanie większe luki - nie ma porównania!
2012-03-23 10:12:42 (14 lat temu)
2013-05-08 21:01:04 (13 lat temu)
Notki.
2026-03-29 20:38:35 (2 miesiące temu)
Skrondolny
 
+1 głosów:1
Budynek wybudowany w 1894r. dla Henocha Dessau.
2026-03-28 14:25:57 (2 miesiące temu)
Dana
 
2026-04-01 20:45:19 (2 miesiące temu)
Być może to jest kamienica Kilińskiego 55 wyburzona w pierwszej połowie lat 70. w związku z budową hotelu "Centrum", na froncie której była tablica upamiętniająca pobyt w tym miejscu Juliana Marchlewskiego. Ale kiedy tam był i w jakim celu, nie pamiętam. Przypadkiem jeszcze jako dziecko zwróciłem uwagę na tę tablicę.
2023-12-23 16:56:26 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2026-02-21 01:29:07 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Nieźle. ;-)
W takim razie pisząc swój komentarz pomyliłem się o tyle, że wydawało mi się, iż wtedy gdy widziałem tę tablicę (lata 1967-68), kamienica narożna już nie istniała wyburzona nieco wcześniej. Dlatego uznałem, że to był nr 55. A może była wyburzona tylko część kamienicy od Narutowicza z narożnikiem, a częśc od Kilińskiego, gdzie był tablica, została.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-02-21 09:28:56 (4 miesiące temu)
Taka mała pomyłka na mapie, ta kamienica jest o jedną bliżej na południe.
2025-10-31 23:30:27 (7 miesięcy temu)
Zeto, minęło ponad 4 miesiące, a Ty masz nadal nr 47 pod 51.... do dzieła z bykami !!!
2026-03-08 18:39:57 (3 miesiące temu)
Żałosne jest to, że 342 odsłony i nikt nie widzi numeru 47, a nie 51,... szkoda pisać...
2026-03-08 18:50:48 (3 miesiące temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Już jest dobrze :)
2026-03-08 19:10:46 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do Michał. K: Masz przecież uprawnienia na Łódź, więc takie oporne przypadki możesz sam korygować. W prostych sprawach nie ma co czekać na reakcję.
2026-03-08 19:16:38 (3 miesiące temu)
4elza
 
do Michał. K: Autor zdjęcia od trzech miesięcy na pojawia się na fp, może ma ważniejsze sprawy niż korygowanie przypisania...
2026-03-10 07:05:34 (3 miesiące temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Zgadza się, nie omieszkam uczynić takie kroki z zaległościami po ówczesnym "upomnieniu".
2026-03-08 19:57:37 (3 miesiące temu)
do 4elza: Wg. mnie od miesiąca, ale w sumie to nie ma znaczenia :))
2026-03-10 07:30:40 (3 miesiące temu)
4elza
 
do da signa: No nie ma, ale ostatnie dodane zdjęcie 25-12-2025. Patrzyłaś na logowanie?
2026-03-10 07:34:29 (3 miesiące temu)
do 4elza: Tak.
2026-03-10 07:43:10 (3 miesiące temu)
4elza
 
do da signa: Ok.
2026-03-10 07:44:11 (3 miesiące temu)
✔️
2026-03-08 18:48:16 (3 miesiące temu)
polskup
 
+1 głosów:1
Korekta adresu (nie 2 tylko 1-5)
2026-03-13 08:08:00 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
491 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Księży Młyn
12
ul. Kilińskiego Jana
Widzewska, Buschlinie
al. Piłsudskiego Józefa, marsz.
Główna, Stalina, Al. Mickiewicza (do pl. Zwycięstwa), Rokicińska, Armii Czerwonej (od pl. Zwycięstwa)
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
Św. Emilii, Ochotników Wojennych, 8 Marca
pl. Zwycięstwa
Wodny Rynek
Brak zdjęcia
al. Kobro
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: radymno noniewicza Poznań Poznań tvp tvp tvp tvp tvp tvp Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu ul. Chmielna 36 przytoczna dwór garbolewskich Stalmacha szczecin wroclaw wroclaw Ciechanów Ciechanów bydgoszcz plac solny Wrocław, Michalczyka warszawa okrzei Statki dwór garbolewskich czerwonka czerwonka legion legion charbin harbin wysok kamień mystków mystków mszalnica wysoki kamień