Tak, jestem pewien. Widziałem zdjęcia przedstawiające zniszczenia z września \'39 spowodowane bombardowaniem z powietrza i miały one inny charakter niż na tym zdjęciu. Zniszczenia były rozleglejsze, mury były potrzaskane, wszystkie okna w tej elewacji zniszczone, pozbawione szyb, widoczne były głębokie, kilkumetrowe leje po bombach lotniczych przed wejściem. Tutaj widać w elewacji wyrwy, które zostały spowodowane wlotem pocisku (lub wylotem) do wnętrza budynku. To na pewno okres I WŚ...
Hm, skoro jesteś pewien to trzeba będzie zmienić datę i opis pod zdjęciem. Ja, przy datowaniu tego zdjęcia, zasugerowałem się tym panem z prawej, który wygląda jak niemiecki tajniak z czasów II WŚ.
do bolo1910: Byłbym sceptyczny, jeżeli chodzi o Masarską. Po pierwsze, te fotografie są robione seriami, a z tego co widzę nie mamy żadnych innych zdjęć z okolicy Masarskiej. Po drugie, w tamtych okolicach była naprawdę kompletnie byle jaka architektura XX-wieczna, a tu widzimy po prawej w miarę ozdobny, wyraźnie XIX-wieczny dom - do Podrzecznej pasuje.
do TW40: Nie, byłyby wtedy izolatorki a nie widzę ich na zdjęciach na których widać płot. Płot wygląda bardziej na taki symboliczny niż na coś co miało utrudniać ucieczkę.
do bolo1910: Drewnowską można wykluczyć, bo dom zachował się do dziś - ma inny detal i balkon. Podrzeczna jest bardzo prawdopodobna - tu majaczy przecież jakaś tablica...