| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Wierzbowa
10
16a
27
29
28
34
36
37/39
39
45
40
44
46
46
48
48
49
51
52

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Wierzbowa

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
Dana
 
Podmiana i poprawa datowania
2025-02-01 11:09:18 (rok temu)
List Czplińskiego do Ciszkiewicza.
2010-11-13 23:49:58 (15 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: Znam :)
2010-11-14 00:06:26 (15 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
To skład zmodernizowany w 1963 - foto najpewniej z początku sierpnia '63.
2024-09-05 18:58:22 (rok temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Prezentacja tego składu nie trwała 2 lata. Wystarczy 1963.
2024-10-25 21:00:17 (rok temu)
yani
 
do mirekjot:
Skorygowane.
2024-10-25 22:43:18 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Rozpoznane. Choć zapowiadało się, że będzie dość trudno, to chyba przez przypadek coś zaświtało mi w głowie w kwestii tego schroniska, i że może chodzić o ten budynek, i trafiłem. :-)
2024-03-18 20:39:47 (2 lata temu)
Dana
 
do blaggio.: Oj, to dobrze, bo ja zdążyłam już się nieźle natrudzić i to bez sukcesu. Teraz brakuje tylko współczesnego zdjęcia od ulicy :)
2024-03-18 20:53:15 (2 lata temu)
Dana
 
do blaggio.: A może gdzieś w zapasach masz takie zdjęcie? Parę lat temu byłeś na miejscu
2024-03-18 21:12:22 (2 lata temu)
do Dana : Na pewno nie mam, niestety. Wtedy byłem tam przy innej okazji, i wtedy to był najdalszy punkt, do którego dotarłem. Może za jakiś czas uda mi się tam być.
2024-03-19 22:58:10 (2 lata temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Datowanie od 1945 dalekie od prawdy. Najwcześniej 1950. Na czele wóz motorowy 2N1 prod. Stoczni Gdańskiej (jeden z dostarczonych w roku 1950), z doczepą "Belgijską" (nr 380) i doczepą "petersburską" (nr 427).
2024-10-25 20:19:34 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
A ten budynek istnieje?
2024-12-05 15:16:24 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Wygląda jak bunkier, tyle że z oknami. Strasznie brzydki.
2024-12-05 16:07:41 (rok temu)
da signa
 
+3 głosów:3
2024-12-13 19:37:47 (rok temu)
Budynek tak brzydki że aż śliczny, czuć pieniądz i wizję. To nie czynszówka z sutereną i poddaszem dla zarobku. Tutaj widzimy chyba garaż , tutaj salon na piętrze z dużym oknem o prawdopodobnie południowej ekspozycji czyli doświetlony. Nie wiem tylko do czego ten wypust z prawej widoczny tu: .
2024-12-14 12:38:04 (rok temu)
jasiekjanow
 
+3 głosów:3
do Jarosław Dubowski: W ubiegłym roku stał, pomiędzy blokami trochę go widać
2024-12-05 15:23:54 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Tak się składa, że dzień wcześniej przed dodaniem zdjęć tego domu zszedł on z tego świata zburzony pod deweloperkę. :-(
2024-12-13 19:22:20 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
do pawulon:
Czy brzydki, to rzecz gustu... Typowa architektura modernistyczna tamtych lat.
2024-12-05 18:12:26 (rok temu)
pawulon
 
do yani: To jest moje zdanie, a mnie się nie podoba. O gustach się nie dyskutuje ;-)
2024-12-13 19:27:37 (rok temu)
yani
 
do blaggio.:
Szkoda. :(
Mnie się ten "bunkier" podobał.
2024-12-13 19:24:50 (rok temu)
da signa
 
+3 głosów:3
2024-12-13 19:35:57 (rok temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do yani: Na zdjęciach jest jeszcze w trakcie budowy. Po wykończeniu i urządzeniu otoczenia na pewno wyglądał dużo lepiej.
2024-12-13 19:33:25 (rok temu)
yani
 
do pawulon:
Oczywista oczywistość. ;)
2024-12-13 19:31:39 (rok temu)
Maciej Czarnota
 
+3 głosów:3
do pawulon: Przeciwnie, o gustach należy dyskutować i je kształtować.
2024-12-13 20:58:46 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do da signa: To jest podobna dyskusja jak pod zdjęciem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ;-)
2024-12-13 19:42:24 (rok temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do da signa: Pisano, że podobno dom był w opłakanym stanie. Ale prawda jest taka, że to tylko pretekst do tego, żeby ułatwić sobie wykonanie wykopu pod budynek z garażem w "piwnicy" bez dodatkowego zabezpieczania go. I że podobno dom, czyli jego atrapa, będzie odbudowany, aby marketingowa nazwa inwestycji "Dom Architekta" miała jakiekolwiek uzasadnienie. Ale faktycznie w ten sposób wybudują sobie pomnik własnej głupoty i ignorancji w dziedzinie marketingu.
2024-12-13 20:23:02 (rok temu)
pawulon
 
2024-12-13 20:26:00 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Maciej Czarnota: Miałem na to 60 lat, i mam gust wykształtowany ;-)))
2024-12-13 21:10:00 (rok temu)
ZPKSoft
 
do Kineskop: Wygląda jak dobudowana łazienka.
2024-12-14 13:16:13 (rok temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tylko że w łazience pożądane jest ciepło, szczególnie zimą a taki wypust był by nie do ogrzania do kąpieli, rozważałem też spiżarnie ale te budowali raczej na północnych ekspozycjach - tam z kolei lepszy był chłód.
2024-12-14 13:55:27 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Specjalnie się nie wysilił ;-)
2024-12-05 13:52:47 (rok temu)
do ZPKSoft: Wygląda na to, że piętro to jedno duże pomieszczenie.
2024-12-05 14:05:08 (rok temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+1 głosów:1
Budowa budynku mieszkalnego przy Wierzbowej 34, widok w kierunku południowym. W tle Narutowicza 80 - dom mieszkalny dla pracowników Banku Polskiego oraz z prawej Narutowicza 75d, widoczny komin zajezdni Tramwajowa. Zidentyfikowano w grupie fb Łódzki Wehikuł Czasu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełniłam tekst
2025-04-10 00:08:44 (rok temu)
Ciekawe, z bocznicą tramwajową widoczną też na tym zdjęciu
2024-12-28 23:22:51 (rok temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-01-07 13:46:06 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Budowę wiaduktu zakończono podobno w 1937 r.
2025-01-10 22:28:22 (rok temu)
Wiadomo co znajdowało się w kamienicy na rogu, że był na niej umieszczony herb Łodzi?
2026-03-14 18:38:22 (3 miesiące temu)
do Skrondolny: W tamtych latach w tej kamienicy znajdowała się placówka nr 2 Miejskiego Dozoru Sanitarnego, chyba odpowiednika współczesnego Sanepidu, ale bardziej ukierunkowanego na ochronę zdrowia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-03-14 20:06:22 (3 miesiące temu)
Skrondolny
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dzięki
2026-03-28 17:16:46 (2 miesiące temu)
Pierwsza wersja tego pomnika ale nie wiem, czy założyć osobny obiekt ?
2025-01-12 21:09:07 (rok temu)
Pokaż na mapie
35 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
2009
-
2011
2009
-
2015
2012
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
Ulica Wierzbowa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: podolany zachodnia zachodnia maslice gryfice gryfice ulica Legionów Maciowakrze Maciowakrze Zgorzelec Daszyńskiego rynek duszniki kopalnia gliwice maślice rzeszów rzeszów jawor rynek jawor rynek 25 Gogole różanka dwór KAPTUR karpacz karpacz gdańsk, skarpowa jelenia góra jelenia góra dworzec bobolice gdańska łódź Bobolice bobolice boboloice gdańska 61 zwałka zwałka wrocław wrocław