| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Osiedle Przylesie
ul. Budziszyńska
ul. Gajowa
ul. Jastrzębia
ul. Komisji Edukacji Narodowej
ul. Krucza
ul. Kukuczki Jerzego
ul. Legnicka
ul. Leśna
ul. Orla
ul. Paderewskiego Ignacego
ul. Pawia
ul. Piłsudskiego Józefa, marsz.
ul. Ptasia
ul. Sokola
ul. Sowia
ul. Sportowa
ul. Szpakowa
ul. Walerka
ul. Wronia
ul. Wrzosowa
ul. Wyszyńskiego Stefana, Prymasa Polski
ul. Żurawia

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Osiedle Przylesie

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Przemysł
 
Religia
Zieleń
Sport
Budowle
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Stenek
 
Rozumiem, że zdjęcie ze szybowca?
To jak to jest ztym lataniem a właściwie z lądowaniem, czy można zaplanować, gdzie się chce lądować, czy ląduje się tam, gdzie warunki pozwalają? Poza tym do lądowania jest tylko jedno podejście, tak? nie ma odejścia na "drugi krąg" Czy taki lot nad miastem jest bezpieczny? Czy gdyby się pogorszyła pogoda, to lecąc nad takim dużym miastem zdążysz dolecieć do lotniska? Czy nad miastem prądy wzoszące są inne niż poza miastem? Lepsze, gorsze?
2013-02-10 23:59:33 (13 lat temu)
do Stenek: Zdjęcie z szybowca. W zdecydowanej większości przypadków ląduje się tam gdzie jest to zaplanowane czyli na lotnisku. Podczas przelotów gdy pogorszą się warunki atmosferyczne to zdarzają się lądowania w polach. Pilot na odpowiedniej wysokości wybiera takie miejsce do przygodnego lądowania. Nie wlatuje się nisko nad miasta, kompleksy leśne. Podejście do lądowania jest tylko jedno. Termika którą wykorzystujemy wznosząc się jak ptaki to rozległy temat i wiele czynników wpływa na to czy w danym miejscu oderwie się komin termiczny. Zainteresowanym polecam kurs szybowcowy, w większości aeroklubów teraz kursy teoretyczne startują i tam można się wszystkiego nauczyć.
2013-02-11 00:12:03 (13 lat temu)
Stenek
 
do Argestes: Dzięki! I sorry, że tak męczę, ale mnie to pasjonuje, bo taki lot to jednak duża odpowiedzialność, no i ............. silnika NIE MA ;-)
Rozumiem, że miasta ogólnie nie dają dobrych kominów wznoszących, to dziwne, bo jest to w lecie masa nagrzanego betonu i asfaltu i powinno z tego iść ciepło w górę, jak z kaloryfera

Takich kominów to sie przeciez nie widzi (ptacy je wyczuwają samym sobą), więc dużo chyba daje znajomość rodzajów chmur i ich obserwacja.
Czy miałeś kiedyś kłopoty tym utrata nośności czy burza i jak z tego wyszedłeś? (Houston, mam problem) ;-))
2013-02-11 00:19:37 (13 lat temu)
do Stenek: Źle rozumujesz, różnorodność nawierzchni miasta daje duże możliwości do powstawania i odrywania się kominów termicznych. W pobliżu lotniska w Lubinie jest parę stałych miejsc nad którymi w miarę często powstają prądy wznoszące. Chmury, ptaki, siano czy śmieci, porwane przez wiatr, oraz inne szybowce znaczą kominy termiczne. Lot należy przeprowadzać z zachowaniem odpowiednich wysokości lotu co pozwala gdy pogorszą się warunki bezpiecznie lądować po za lotniskiem i to pilot jest zdany na siebie i jego decyzje i pilotaż sprawiają że jest bezpiecznie. Jak każdy latający na przeloty zawodniczo pilot szybowcowy lądowałem w polach i wiążą się z tym miłe wspomnienia.
2013-02-11 00:37:16 (13 lat temu)
Miał ktoś fantazję :)
2011-07-23 01:58:27 (14 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
Przecież to ulica Pawia, a więc musi być kolorowo.
2011-07-23 10:37:58 (14 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
Bardzo ładnie wlazł ci ten moloch w kadr.
2011-07-24 16:46:15 (14 lat temu)
s_mile
 
+2 głosów:2
do Mikrob: Wcale nie! Stał nieruchomo. To ja się naganiałem wokół niego aż znalazłem pozycję do strzału. ;-)
W bezlistnej porze roku jest do sfocenia również en face. Dzięki! Pzdr.
2011-07-24 16:51:38 (14 lat temu)
stoik
 
robi wrażenie : )
2011-07-24 13:46:33 (14 lat temu)
jelonek
 
Kolory dają po oczach.
2011-07-30 17:48:36 (14 lat temu)
Mikrob
 
A z drabiny nie spadłeś? A co ten kandytat na to?
2011-12-02 18:20:28 (14 lat temu)
s_mile
 
+3 głosów:4
do Mikrob: Bez drabiny się obyło, wysoki jestem... A kandydat zaniemówił, a jego ugrupowanie popłynęło w wyborach. I może jedno z drugim ma coś wspólnego (mój wzrost i zaniemówienie kandydata) - szef owego do wysokich nie należy. ;-)
2011-12-02 18:24:28 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do s_mile: Sławek, genialny pomysł. Taki billboardy powinny być na każdym rogu ;))
2011-12-02 18:59:25 (14 lat temu)
Mikrob
 
do pawulon: Czyli s_mile to Sławek. To korzystając z okazji (ze tak powiem) ja jestem Robert. Część mojego imieni jakby jest ukryta w drugiej części nicku.
2011-12-04 08:12:58 (14 lat temu)
s_mile
 
do Mikrob: Witaj więc Robercie!
Zgadza się, jestem Sławek, a "mile" to połowa mojego nazwiska. Dzięki tym skrótom powstało słowo, które myślę trochę mnie charakteryzuje - lubię się śmiać i umieszczać uśmieszki w swoich postach. A przy okazji taki skrócony podpis mniej zdjęcie zasłania :-D
2011-12-04 08:31:00 (14 lat temu)
Mikrob
 
do s_mile: Witaj więc Sławku... heh takie spóźnione, czy przesuniete powitanie. Ale bardzo jest serdecznie, Ja teś swoje imię i nazwisko ukryłem w nicku, a raczej jego części i powstało takie oto słowo. Czy mnie charakteryzuje?.... Powiem tak... Trzeba się we mnie dobrze wpatrzyć by zauważyć kim jestem.
2011-12-04 08:42:43 (14 lat temu)
s_mile
 
+1 głosów:1
do Mikrob: No cóż, jeśli będzie kiedyś okazja to przy jakimś piwie chętnie. Na razie powiem, że z przyjemnością wpatruję się w zamieszczane przez Ciebie zdjęcia ;-)
2011-12-04 08:48:46 (14 lat temu)
Mikrob
 
do s_mile: i vice versa. A piwo... mniam.
2011-12-04 09:39:52 (14 lat temu)
PEŻ
 
Czy to zdjęcie zostało zrobione na terenie szkoły przy ul. Konarskiego ?
2013-04-27 08:36:56 (13 lat temu)
s_mile
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Jest w Lubinie ulica Konarskiego? Moim zdaniem to Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przy Komisji Edukacji Narodowej 6. Założę obiekt i przeniosę zdjęcie.
2013-04-27 10:10:38 (13 lat temu)
renate
 
To zdjęcie było zrobione 1979 roku,jest to pewne bo jestem na nim.
2018-03-11 22:38:26 (8 lat temu)
renate
 
Zdjecie to jest zrobione na terenie Zespołu Szkół Górniczych im .Krupinskiego w lubinie
2018-03-11 22:56:03 (8 lat temu)
Założono obiekt i przeniesiono, opis dodaj lub zmień.
2019-12-22 17:47:22 (6 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Witacz
2019-12-22 17:51:07 (6 lat temu)
do mamik: Dzięki co mi weszło witalnik.
2019-12-22 17:58:57 (6 lat temu)
esski
 
Witacz? hm... Podobnego przeznaczenia instalacje, wykonane ze stali nierdzewnej stały swego czasu u bram Wrocławia.
2019-12-23 16:44:10 (6 lat temu)
Bogdan JS
 
+4 głosów:4
Witamy nowego fotopolanina. Taka mała rada, żebyś skorzystał z jakiegoś programu graficznego do korygowania zniekształceń perspektywy aparatu, bo w tej chwili wszystkie te budynki wyglądają jak po silnym trzęsieniu ziemi, tuż przed upadkiem.
2022-07-29 12:03:01 (3 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Dam pod glosowanie z powodu autodubla Zanim go dam pod glosowanie, bylo by dobrze źe by nasz nowy kolega zrozumial dla czego to jest dubel. Jedno zdjięcie moźe być przypisane do więcej widocznych obiektów Kiedy obiekt tego blokowca jest dopisany do ulicy, w momencie kiedy się dodaje zdjięcie tego bloku mieszkalnego, ścieźka przypisań pod zdjięciem jest woj. dolnośląskie › powiat lubiński › Lubin › Przylesie › ul. Orla › Orla 17-23. Nietrzeba dodawać dwie identiczne zdjięcia z do kaźdeko obiektu, w tym przypadku jedno do ulicy i drógie do bloku mieszkalnego. Dziękuję za zrozumienie....
2022-07-29 14:56:05 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Dodalem znacznik, poprawilem numer obiektu, leciutko i opis z powodu poprawy numeru obiektu.
2022-07-29 14:50:45 (3 lata temu)
11 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Osiedle Przylesie - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Osiedle Przylesie
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Brzostek rozogi kraków kraków Szczebrzeszyn zespół szkół olszyna rozogi olszyna stradomska Carolinum węgorzewo węgorzewo katowice ul. warszawska 1 not not partynicka postmodernizm byczeń byczń górnik bytom muszyna willa muszyna Rakoniewice zabrze Łódź pomorska 51 KAmienica dmuszewskiego siechnice siechnice rynek rynek lubawa Łódź Pomorska 53 Pomorska 55 nieznanice lidzbark warminski