26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół św. Sebastiana

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
da signa
 
+1 głosów:1
Jaki to jest ołtarz ? Przed czy posoborowy?
2026-06-10 19:52:08 (15 dni temu)
yani
 

Nie bardzo rozumiem tę dyskusję, więc może głupio, ale zapytam - o jaki sobór chodzi? Bo ja tu wyraźnie widzę stół przed ołtarzem.
2026-06-10 22:20:06 (15 dni temu)
Myślę, że powyższe zdjęcie może być nawet przedwojenne, widać inny obraz w lewym ołtarzu bocznym i chyba w głównym również.
2026-06-11 03:37:55 (15 dni temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do da signa: Jest Stół przed, jak widzę, wiec Ksiądz odprawia razem z wiernymi, do Watikanum II nie było tego stołu, większość modlitw Ksiądz odprawiał twarzą do Oltarza, oczywiście też regularnie kierując się w stronę wiernych.
2026-06-10 20:07:02 (15 dni temu)
do Dariusz Łukasik: No właśnie nie jestem pewna czy to jest stół czy podstawa ołtarza.
2026-06-10 20:10:29 (15 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do da signa: Ołtarz przedsoborowy, plus obecne tralki. Ołtarz widać lepiej tutaj
2026-06-10 20:40:19 (15 dni temu)
do Woj11: Czyli datowanie do korekty :)
2026-06-10 20:44:58 (15 dni temu)
do Woj11: Masz oczywiście rację, że tu jest ołtarz przedsoborowy, a na drugim zdjeciu już nowa aranżacja. Tu nie ma żadnych wątpliwości.
2026-06-10 21:24:12 (15 dni temu)
yani
 
do da signa:
Moim zdaniem jednak tu datacja jest prawidłowa, a do korekty data tego zdjęcia: . Tu jest stół przed ołtarzem, tam nie ma.
2026-06-10 21:08:51 (15 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do da signa: Tak. Ponieważ kościół splonął z 5/6 czerwca 1992 roku
2026-06-10 21:36:03 (15 dni temu)
do yani: Jak dobrze przypatrzysz się drugiemu zdjęciu, gdzie rzeczywiście widać stół z chrystogramem , to za nim widać właściwą podstawę ołtarza taką, jak tu. Mam nadzieję, że wyobrażasz sobie, jak wygląda tradycyjny ołtarz z blatem na tej podstawie potrzebnym kapłanowi stojącemu przy nim plecami do wiernych dla rozłożenia na nim tego, co potrzebne podczas tzw. eucharystycznej części mszy. Tak było zanim sobór watykański II to zmienił.
2026-06-10 23:01:57 (15 dni temu)
yani
 
do blaggio.:
Chyba jednak faktycznie tu: widać stół. To już nie wiem, którego zdjęcia korektę miała na myśli da signa...
2026-06-10 23:21:07 (15 dni temu)
yani
 
do blaggio.:
A to zdjęcie: . Czy możliwe, aby było zrobione ponad stołem?
2026-06-10 23:24:56 (15 dni temu)
do yani: Miałam na myśli korektę tego zdjęcia, pod którym piszemy. Tu stołu nie ma. Teraz to widzę wyraźnie. To co widać to podstawa ołtarza, słabo ale widać ten sam wzór płaskorzeźb co tutaj no i na blacie stołu powinny być widoczne krótkie świece i obok mównica z podstawą ewangelii jak tutaj
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup
2026-06-11 02:45:48 (15 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
OK, już jasne.
2026-06-11 11:28:03 (15 dni temu)
do da signa: Podczas pożaru spłonął boczny ołtarz Matki Bożej Różańcowej, czyli ten widoczny tu:


Czyli powyższe zdjęcie na pewno jest starsze od tamtego. Pytanie, kiedy wstawiono nowy obraz...
2026-06-11 06:46:20 (15 dni temu)
Zdjęcia ołtarzy bocznych i ambony zrobiono w tym samym okresie co zdjęcie powyższe, widać te same balaski , serwety na podstawach i brak serwety na ambonie. Chociaż nie były wszystkie zrobione zrobione tego samego dnia . Na powyższym przy ołtarzu Matki Bożej nie ma kwiatów a tutaj są . Także dałabym tym zdjęciom datę po 1965 roku, chrzcielnicę chyba tez można pociągnąć, bo zapewne ktoś zrobił zdjęcia poszczególnych elementów jednego dnia.
2026-06-11 02:57:48 (15 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
Korekta datacji.
2026-06-10 21:18:21 (15 dni temu)
Kolejne zdjęcie z tego wnętrza, też datacja nieznana . Obraz w prawym ołtarzu bocznym inny niż na wszystkich pozostałych zdjęciach. Lewy ołtarz boczny zasłonięty przez dekorację bożonarodzeniową, ołtarz przedsoborowy.
2026-06-11 07:23:33 (15 dni temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do da signa: Skoro ołtarz poświęcony św. Antoniemu to skąd na wszystkich pozostałych zdjęciach jest św.Franciszek?
2026-06-11 09:09:55 (15 dni temu)
do ZPKSoft: Może były dwa zestawy obrazów i zakładano je wymiennie? A może zabytkowe oryginały przeniesiono do jakiegoś muzeum i na ich miejscu umieszczono inne?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-06-11 09:18:38 (15 dni temu)
4 Dyskusje (ostatnia 15 dni temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: muszyna sanok sanok sanok sanok Gryfino Gryfino teatr guliwer bugaj czemierniki Zachem bydgoszc bydgoszc Krakow Paulinska Krakow Piasek Krakow Wislna Krakow Paulinska Pilgramsdorf Krakow Dunajewskiego Pilgramsdorf grybów krużlowa plan radomia nowy sącz nowy sącz Pawia 6 Toruń Rynek kostrzyn gorzowska gliwice gliwice krużlowa rostarzewo Kazimierz Dolny Kazimierz Dolny warszawa zachodnia