|  | powiat częstochowski |
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%224%22%3Bi%3A1%3Bs%3A9%3A%22%C5%9Bl%C4%85skie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%224%22%3Bi%3A1%3Bs%3A14%3A%22cz%C4%99stochowski%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22251%22%3Bi%3A1%3Bs%3A10%3A%22Nieznanice%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Obecny zespół pałacowy z 1917 r.
Właścicielem dobr ziemskich od 1811 r. był Marceli Gogolewski. W 1843 r. majątek przechodzi w ręce Norberta Kończykowskiego. Wskutek złego gospodarowania w ciągu kilku miesięcy nowy właściciel zadłuża swoje dobra dlatego też w dniu 22 listopada 1846 r. doszło do licytacji, w wyniku której właścicielem został Sylwester Dembiński. Po nim z kolei dobra odziedziczyli jego synowie Edward, Teodor i Eustachiusz Dembińscy. Ponownie wskutek złego zarządzania w 1876 r. dochodzi do licytacji publicznej w wyniku której właścicielką majątku stała się Maria Siekierska. Kolejna zmiana właściciela ma miejsce w 1878 r. nabywa go Leon Wünsche. Po nim pieczę nad majątkiem sprawował jego syn Aureliusz Wünsche. W latach 1917-1918 r. powstaje obecna siedziba. W 1945 r. właścicielami majątku nieznanickiego zostali spadkobiercy ostatniego właściciela. W roku 1946 w wyniku reformy rolnej majątek ten przejął Skarb Państwa. W tym samym roku utworzona zostaje na terenie majątku Stacja Hodowli Roślin. W 1989 roku w związku z planowanymi niezbędnymi pracami remontowymi - konserwator zabytków wpisał całą nieruchomość do rejestru zabytków województwa częstochowskiego. W 1995 r. ogłoszony zostaje przetarg w wyniku którego ziemie trafiły do Jerzego Ostrowskiego – przedstawiciela firmy Tolex. Pałac miał służyć jako rezydencja mieszkalna jednakże w końcu kwietnia 1997 r. rezydencja została sprzedana kolejnym właścicielom. Obecnie jest w posiadaniu Elżbiety Lubert i Gerarda Weydmanna, którzy otworzyli tam restaurację wraz z hotelem.
Strona domowa pałacu
więcej 
|
proszę czekać...
|