26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół rzymskokatolicki św. Mateusza

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Nieczynny cmentarz w Ogrodzonej znajduje się z tyłu budynku parafialnego (wejście przez prywatną posesję), w miejscu, w którym niegdyś stał murowany kościół pochodzący z 1529 roku. Cmentarz został założony prawdopodobnie w pierwszej połowie XV, ale najstarsze zachowane nagrobki pochodzą z XIX wieku. Cmentarz jest strasznie zarośnięty i według słów księdza proboszcza, porządkowany raz do roku, na Wszystkich Świętych.
Źródło:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
stoik
 
+3 głosów:3
Paweł Staniek, rolnik z Łąxzki. Będąc ostatnio na cmentarzu na Bobrku.Można jeszcze odnaleźć takie napisy jak gospodarz, właściciel gruntów itutaj stąd siedlok. było i minęło. może jeszcze gdzieś można poczuć ducha dawnych nekropolii. Ile razy tam przechodzę mijam grób pewnej młodej i dosyć urodziwej zapewne kobiety. z tą irytującą kartką Brak Opłaty za Miejsce do odpoczynku. Niby Chrześcijanie, a zero szacunku dla zmarłych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-12-30 00:14:58 (5 miesięcy temu)
do tatranclimber:Czy ten cmentarz istnieje?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2025-12-30 19:38:59 (5 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+6 głosów:6
do stoik: Ten Paweł Staniek to mój pradziadek urodził się13 kwietnia 1855 roku w Ogrodzonej.
2025-12-30 09:17:35 (5 miesięcy temu)
stoik
 
+2 głosów:2
do Eugeniusz S.: Cenne. Fajnie że się podzieliłeś. Tzn razem. Nie lubię wspominać historii cieszyńskich cmentarzy, bo na ogół był to chamski i bezmyślny ( tzn. celowy ) wandalizm. Ale przodków mamy w sercach i tam jest ich nieusuwalne miejsce. Jak napisała Wisława Szymborska - przekręcając to nieco. Tyle jesteś wart ,ilu ludzi będzie Cię wspominać. Oby dobrze. Cytat z Szymborskiej też pamiętam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-12-30 13:42:09 (5 miesięcy temu)
stoik
 
do Eugeniusz S.: właśnie.
2025-12-31 14:56:30 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 5 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: ziębice plac niepodległości zakopane plac niepodległości zakopane Jeżów Sudecki dolina szwajcarska nowa huta lublin lublin jamno rogau rosenau łódź łódź podczele Warszawa plac aleks strehlen strehlen kukinia kukinia Poznań ul. kramarska Pułtusk Pułtusk Pułtusk Pułtusk hel hel warszawa plac uni Wolkowysk Wolkowysk Wolkowysk ruda pabianicka ruda pabaincka ruda pabaincka gliwice gliwice lisi jar