| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Katowicka

Budowa centrum przesiadkowego "Opole Wschodnie"

OBIEKTY - ul. Katowicka
Więcej (71)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Stacja paliw "Lotos"
39
m
Opole
Wiata peronowa
68
m
Opole
Kolektura
133
m
Opole
Kiosk
138
m
Opole
Klub Studencki "Kocioł"
233
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wesołe miasteczko

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
foxi
 
Po prawej Osa ;-)
2017-04-07 19:55:41 (9 lat temu)
To ja
 
+1 głosów:1
To nie jest na płycie stadionu,wesołe miasteczko rozbijało się na trawniku przed nasypem kolejowym Opole Wschód,tam gdzie dziś biegnie nitka ulicy do zjazdu na Oleską.Wystarczy popatrzeć na zdjęcia stadionu nie ma tam żadnych krzaków.Jeśli zdjęcie jest z 1968 to na sto procent jest to na tym trawniku, wiem to z autopsji bo byłam to codziennie..Znacznik jest dobrze postawiony, to jest ten budynek z obecnym barem.
2017-04-07 21:21:11 (9 lat temu)
foxi
 
Po prawej komin i jakby porównać z widokiem na ukośnym likwiduję znacznik knajpy koło wieży. Pytanie kiedy pobliska szkoła była przebudowywana bo to być może ten budynek po lewej.
2017-04-08 09:30:08 (9 lat temu)
Coś nie tak jest ze zdjęciem porównawczym. U mnie pokazuje dworzec w Bytomiu.
2017-04-08 23:05:02 (9 lat temu)
foxi
 
Mamy taki filmik z Katowickiej z karuzelami poproszę tylko o znacznik na mapie wg podobnego portalu
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2017-04-15 10:32:02 (9 lat temu)
foxi
 
2017-04-15 10:56:29 (9 lat temu)
foxi
 
Jarosław Orlik na FB pisze tak: "Od lewej: Shl M06T, Shl M11, Panonia TLF, Komar 230/231, Junak M10, Panonia T1, Wsk M-150, Jawa 250 typ 353, Wfm Osa M50/M52" - Dziękujemy ;-)
2018-03-25 12:53:23 (8 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: ... a na lewo od karuzeli błędny znacznik, przy okazji popraw imię autora zdjęcia ;-)
2017-04-07 20:44:13 (9 lat temu)
Gandalf
 
do To ja: Być może nie jest to stadion, też miałem takie podejrzenie. Na pewno nie jest to jednak bar, który stoi kilka metrów od wieży, praktycznie pod wieżą, a tutaj jest znacznie oddalony.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-04-07 21:45:03 (9 lat temu)
do Gandalf: Bo to nie stadion a trawnik gdzie rozbijał się również cyrk. Jeszcze przed wiaduktem. A budynek błędnie oznaczony to był na rogu Oleskiej i Rataja. O ile mnie pamięć nie myli.
2017-04-07 23:54:05 (9 lat temu)
do foxi: Andrzej, gdyby to był stadion to widać byłoby budynek klubu lub trybuny ale nie krzaczory :)
2017-04-08 10:12:38 (9 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Ok, w takim razie to przed wlotem Oleskiej pod wiaduktem od Strony Nysy Łużyckiej i jeszcze wplączę tu temat tego wiatraka bo może to ten sam teren
2017-04-08 10:54:45 (9 lat temu)
Pierwszy rajd festiwalowy ;)
2017-06-02 06:36:20 (9 lat temu)
A cóż to widzimy w tle ?
2017-06-02 08:34:23 (9 lat temu)
To ja
 
do Gandalf:Miasteczko nie zostało "wybudowane" tylko przyjeżdżało" i rozbijało się na tym placu koło Dworca Wschodniego.Jeśli chodzi o to zdjęcie to mam wątpliwości co do miejsca.W tle widać osoby z rowerami, jedna jedzie lub siedzi na rowerze.Tam nie ma tyle miejsca .Peron kończy się przed mostem ,a osoby tam stojące wyraznie są przed barierką,musiałby unosić się w powietrzu
2017-06-04 20:12:30 (9 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Nasyp kolejowy i w związku z tym jest to .......
2017-06-02 09:41:40 (9 lat temu)
foxi
 
do Desperado: W tym miejscu zazwyczaj w Opolu stało wesołe miasteczko z karuzelami na placu przy rozwidleniu torów Opole Wschód a Katowicką tam gdzie obecnie przebiega mała obwodnica śródmiejska Bohaterów Monte Cassino
2017-06-03 08:01:48 (9 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Poproszę o znacznik na mapie ;-)
2017-06-03 08:05:08 (9 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Coś daty nie pasują, wesołe miasteczko podobno "wybudowano" w 1968, a zdjęcie z 1960 ?
2017-06-04 18:53:02 (9 lat temu)
Gandalf
 
do To ja: Wiem, że nie wybudowane dlatego napisałem w cudzysłowie, chodzi mi o rozbieżność pomiędzy datą powstania obiektu a datą zrobienia tego zdjęcia. Co do lokalizacji miejsca w którym zrobiono to zdjęcie mam podobne wątpliwości, ale skoro koledzy opolanie zidentyfikowali to miejsce, nie będę polemizował, być może zauważyli coś czego ja nie dostrzegłem.
2017-06-04 20:50:25 (9 lat temu)
do Gandalf: Ja zidentyfikowałem jedynie most/wiadukt. Ale nie określiłem, że to wschodni :) Rowerzyści by temu zaprzeczali. Jaki jeszcze wchodziłby w rachubę w tym roku ? Nie ma aż tak wielu możliwości. Z Krystyną rozważaliśmy dwa inne : Ozimska przy Rejtana i Reymonta.
2017-06-05 23:40:33 (9 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Wielce prawdopodobne, że to jednak narożnik Ozimska Rejtana, było tam przedszkole widoczne na i w pobliżu istniejący do dzisiaj duży plac teraz z garażami
2017-06-06 08:06:41 (9 lat temu)
foxi
 
Jerzy Stemplewski via FB: "Moja wina - na kopercie z negatywem nie zapisałem daty wykonania zdjęcia, ale jest szansa na jej ustalenie wg stanu budowy pierwszego deskowca na Chabrach u góry fotografii"
2019-01-20 12:01:48 (7 lat temu)
foxi
 
Jacek Kornek via FB: "W roku 1972 , chyba na jesień, po deskowcu chodzili już w niedzielę jego przyszli mieszkańcy. Każdy chciał zobaczyć swoje mieszkanie. Podobnie jak w serialu "Alternatywy 4" :) Wtedy budynek był nie jak na zdjęciu "na przestrzał" ale już z oknami. Trwały prace wykończeniowe wewnątrz. Dlatego ja bym stawiał, patrząc na roślinność, na kwiecień 1972. Pierwsze zasiedlenia miały miejsce w marcu 1973"
2019-01-20 12:03:25 (7 lat temu)
W lewym górnym rogu, przy ciepłociągu, widać budkę a wokół niej tłumek ludzi. Serwowano w niej piwo. Była zawsze otwarta. Tak w upał jak i przy -10 (grzane). Nazywano ją "U Wilka". Legenda tej części miasta :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2019-01-20 21:48:22 (7 lat temu)
To ja
 
W 1972 r wesołe miasteczko rozstawiało się na placu Lenina (wtedy) dziś ten kawałek nazywa się Pl. Jana Pawła II.To zdjęcie na pewno nie może być z 1972r.
2024-08-12 21:55:29 (rok temu)
do foxi: Ale datę możesz już teraz zmienić bo jest wzięta z kosmosu.
2019-01-20 12:03:35 (7 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Ok ;-) poprzednio był rok 1968 wg autora.
2019-01-20 13:24:25 (7 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Teraz to dopiero galimatias, w opisie zdjęcia rok 1968, a datowanie zdjęcia "Lata 1972-04". Ja przynajmniej nie kumam o jakie lata chodzi :-/
2019-01-20 19:21:55 (7 lat temu)
foxi
 
2021-12-29 20:16:41 (4 lata temu)
foxi
 
Na wieży wodociągowej jest napis, może on zadecyduje o zawężeniu datowania ;-)
2019-10-29 17:10:00 (6 lat temu)
Do Foxi : to nie może być (po lewej) numer 10-22. Deskowiec jest niewidoczny bo go jeszcze nie ma :) A gdyby był, to widać by go było bardziej na prawo a lewo od wieży.
2019-10-31 20:02:25 (6 lat temu)
Znacznik na piorunochronie w prawym dolnym rogu ma oznaczać internat ? :))
2019-11-01 15:38:34 (6 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do foxi: Raczej rozszerzy od 1952 do 1989 :) Bo tam stoi "Niech żyje PRL" :)
2019-10-29 18:03:08 (6 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Desperado: Powiadasz ogórki w 1952 ?
2019-10-29 18:56:39 (6 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Gandalf: Nie wszystko trzeba brać dosłownie :)
2019-10-29 20:53:14 (6 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Dlatego "czepiłem się" tylko dolnego datowania :)) A tak na poważnie, pamiętasz kiedy wybudowano internat pielęgniarek ?
2019-10-29 21:07:14 (6 lat temu)
do Gandalf: Według mnie to lata 67-69. Jednak głowy nie dam, choć ukończyłem tą szkołę :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2019-10-29 21:17:58 (6 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do Gandalf: Ale sprawdziłem :) "Dom słuchacza" ukończono i oddano do użytku we wrześniu 1968.
2019-10-29 21:22:45 (6 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Na zdjęciu budynek już jest, bo rzuca cień, tylko czy jest już gotowy ? Czy to co widać u dołu zdjęcia to może być zapas opału przygotowany na okres zimowy ?
2019-10-29 21:45:38 (6 lat temu)
do Gandalf: Myślę, że tak. Nie przywoziliby węgla na rok przed oddaniem budynku.
2019-10-29 21:50:48 (6 lat temu)
do Gandalf: Powiedz mi co to jest za wysoka budowla przy lewej krawędzi zdjęcia ? Bonin na Chabrów ?
2019-10-29 21:53:27 (6 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Powiedział bym, że są już "oba dwa", a przy jednym z nich (94-96) widać coś co przypomina żurawia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2019-10-30 07:36:53 (6 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Gandalf: No ja też :) Moim skromnym zdaniem to rok 1971 :) Na rok 1970 boniny za wysokie, na rok 1972 brak deskowca.
2019-10-30 09:26:07 (6 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Desperado: Wrzesień ?
2019-10-30 17:21:57 (6 lat temu)
do Gandalf: Podobnie jak Ty zastanawiałem się nad powodem tego spędu ludzi i autobusów. Zawody sportowe odpadają. 22 lipca też. Przyznaję, że podobnie jak Ty, myślę, że to dożynki :)
2019-10-30 18:27:09 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
1960
-
1972
1960
-
1972
1972
-
1972
1971
-
1972
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: KAPTUR karpacz karpacz gdańsk, skarpowa jelenia góra jelenia góra dworzec bobolice gdańska łódź Bobolice bobolice boboloice gdańska 61 zwałka zwałka wrocław wrocław Czerniaków rynek duszniki kiełczów Czerniaków salwator plac piastowski 31 Przeczyca Dębica Jasło Jasło Ppieścirogi stare rynek duszniki Salwatorska pieścirogi Hermsdorf Hermsdorf rynek duszniki Zawadka Brzostecka Zawadka Brzostecka