| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Muzeum Walki i Męczeństwa
Obiekty w okolicy
Wnętrze muzeum
19
m
Palmiry
Kapliczka na drzewie
146
m
Palmiry
Cmentarz Mauzoleum Palmiry
165
m
Palmiry
Nagrobek Mieczysława Niedziałkowsk...
196
m
Palmiry
Grób Janusza Kusocińskiego
208
m
Palmiry

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Muzeum Walki i Męczeństwa

Zbudowano: 2010-2011
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Tomasz123
 
+4 głosów:4
Nigdy nie widziałem kwadratowych kul. W związku z tym one, te ślady nie wyglądają jak oryginalne przestrzeliny.
2026-03-17 15:44:30 (3 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Tomasz123: Blacha z cortenu i laser i cała tajemnica
2026-03-17 17:16:06 (3 miesiące temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do Tomasz123: Tomaszu - napisałem, że wyglądają jak prawdziwe a nie , że są....
2026-03-17 18:03:08 (3 miesiące temu)
polskup
 
do Woj11: Na tej stronce to kogoś poniosło: „Nieregularna pepitka przebić symbolizuje ślady pocisków, które przeszywały ciała mordowanej tu ludności cywilnej podczas II wojny światowej”. No i z pinezką nie trafili o jakieś 9 km :)
2026-03-17 17:51:08 (3 miesiące temu)
do bonczek_hydroforgroup: Rozumiem, czepiam się formy tego budynku, który jest byle jaki, szary i pseudonowoczesny. Toporność to jego wada. Nawet nie wykorzystali odpowiednio tej stali kortenowskiej, która dawała nadzieję na ciekawy rezultat.
2026-03-22 17:56:44 (3 miesiące temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
Brzydka architektura (jestem wielbicielem modernizmu, zwłaszcza z lat 30.), wygląda jak nieudany, toporny sklep spożywczy z czasów Gomułki. Słaba architektura nie odpowiada powadze miejsca pamięci narodowej. Za dużo brzydkiej szarości. Poza tym bardzo inwazyjna architektura w miejscu lasu, samego w sobie wartościowego. Wzorem współczesnych trendów Europy Zachodniej budynek powinien być cały pokryty lustrem.
2026-03-17 16:07:50 (3 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Tomasz123: Jeżeli dobrze widzę, to powoli zarasta
2026-03-17 16:15:16 (3 miesiące temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do Tomasz123: Można podnosić wiele zarzutów wobec tego budynku i jego twórców. Można było blachy przed zamontowaniem wywieźć na poligon i puścić w nie kilka serii. Można było odbudować kilka schronów amunicyjnych i tam urządzić ekspozycję, choć nie wiem, czy ich architektura miała coś wspólnego z modernizmem oprócz czasu budowy. Jedno jest pewne – poprzedni budynek Muzeum był iście szkaradny i pokraczny, z białej cegły cementowej godnej śmietnika albo garażu i dobrze, że zniknął. A z tym lustrem w lesie to chyba żartujesz. Łosie mogłyby dostać szoku :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-03-17 16:52:12 (3 miesiące temu)
polskup
 
do da signa: Nie, budynek jest odseparowany od możliwości zarastania przez sporą ilość betonu.
2026-03-17 16:53:27 (3 miesiące temu)
marjallo
 
+1 głosów:1
do da signa: Wewnątrz budynku są patia na których jest zieleń i rosną drzewa oraz jest zielony dach. Mi osobiście budynek się podoba, m.in. ta surowość budynku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: interpunkcja
2026-03-19 12:12:14 (3 miesiące temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
do polskup: Podobnie jak nowy dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia, który jest budynkiem pretensjonalnym, brzydkim, mało funkcjonalnym i strasznie szarym. Jest też pozbawiony detalu architektonicznego i jakichkolwiek proporcji.
2026-03-17 17:19:06 (3 miesiące temu)
polskup
 
do Tomasz123: Przyznam, że nie byłem jeszcze na zwiedzaniu ukończonej inwestycji, ale przejeżdżając to żadnego budynku tam nie widzę, jedynie hale peronowe. Poprzednia buda była kompromitacją, ale cały dworzec - czytaj infrastruktura pasażerska - chyba i tak jest w podziemiu. A muszla wejściowa wpisuje sie w zmiksowany klimat dworca Ochota/Powiśle i wejść do metra :)
2026-03-17 17:40:27 (3 miesiące temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
do polskup: Mój opis dotyczy tej hali peronowej i to pełnej błędów w funkcjonalności, ale także przeszklonego budynku z napisem i tej kiczowatej muszli.
2026-03-19 07:53:17 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 3 miesiące temu)
Muzeum Walki i Męczeństwa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: słonecznik mchy bednary RZEPIN sucha góra dworzec chojny goczałkowice bytom plac sikorskiego sobotka browar bytom bytom Gliwice hłaski sępolno Gliwice Dolnej Wsi Górczewska 146 hutki konstatntynó lodzki Górczewska 162 Ciechanowskie Ciechanowskie 73 pułk Dwór Fischera Gogolin kluczbork kluczbork nowy dwór mazowiecki paderewskiego 7 nowy dwór mazowiecki apteka Kluczbork Kluczbork wyry nowy dwór mazowiecki apteka nowy dwór mazowiecki Amfiteatr Węgierska Górka jagiellonska 44