|  | powiat zawierciański |
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%224%22%3Bi%3A1%3Bs%3A9%3A%22%C5%9Bl%C4%85skie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2216%22%3Bi%3A1%3Bs%3A14%3A%22zawiercia%C5%84ski%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A4%3A%221124%22%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Pilica%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Siedziba straży pożarnej - obiekt określany w trakcie swojego funkcjonowania jako: Dom Ludowy, Dom Strażacki, i Remiza.
Przypuszcza się, że został wybudowany jako budynek piętrowy, jednak istnieje fotografia, na której widoczny jest jako zadaszony obiekt parterowy, co mogłoby sugerować, że piętro dobudowano później. Na parterze Domu Ludowego znajdowała się remiza oraz jatki rzeźnicze, a na piętrze sala teatralna. Prawdopodobnie w 1919 r. straż ogniowa przejęła od gminy zarządzanie budynkiem i zajęła się jego rozbudową, co mogło mieć związek z organizacją m.in. kina oraz sali widowiskowej. Piętnastu sponsorów zebrało wówczas 4.000 rubli na zakup projektora i wyposażenie sali.
W 1930 niejaki Piotr Janicki wydzierżawił w Domu Ludowym salę do wyświetlania filmów, a w 1950 uruchomiono kino czynne w soboty i niedziele. Kierownikami byli w tym okresie kolejno Jan Radkiewicz i Wiktor Siłuszyk. W pierwszych latach po wojnie na scenie Domu Ludowego wystawiano Jasełka oraz przedstawienia organizowane przez OSP. W okresie zimowym odbywały się tu loterie i zabawy taneczne.
Obecnie nieruchomość jest pustostanem i została przeznaczona do sprzedaży.
na bazie informacji zamieszczonych http://www.jura-pilica.com/
|
proszę czekać...
|