| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Okrąglak
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kościół Najświętszego Zbawiciela
195
m
Poznań
Kościół Królowej Różańca Świętego ...
387
m
Poznań
Teatr Wielki
506
m
Poznań
Biblioteka Raczyńskich
637
m
Poznań
Kościół św. Marcina
653
m
Poznań

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Okrąglak

Architekt: Marek Leykam (17 realizacji)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1955
Dawniej: Dom towarowy PDT
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
W środku kadru zaparkowany tyłem Fiat 126 Bis - od 1987-go.
2023-10-30 19:03:27 (2 lata temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Foto można podpiąć pod Tramwaje w Poznaniu - mamy tu rzadko widywany na zdjęciach zestaw tramwajowy - zaimportowany w 1946 ze Szczecina - czyli wóz motorowy LHB z doczepą Wismar/Niesky. Po poznańsku typ S2, czyli "duży szczeciniak" oraz doczepa - typ S2D.
2021-02-16 13:58:09 (5 lat temu)
grgrz
 
+2 głosów:2
To 51 r
2025-01-24 14:03:58 (rok temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-08-25 08:45:45 (8 lat temu)
do Tommy tricker: ....Kto w kapitalizmie ma pieniądze na wysokie zazwyczaj czynsze w centrach miast?? - i jeszcze telefonie kom, tak jest w wielu miastach;(
2017-08-25 08:48:49 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-08-25 08:57:29 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-04-24 19:38:27 (2 lata temu)
fantom
 
+4 głosów:4
do Tommy tricker: Otóż to. Nie ma to jak postać sobie ze 2-3 godziny w kolejce za kawałkiem marnego ochłapu z kością....
2024-04-24 19:43:30 (2 lata temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
do Tommy tricker: TROCHĘ MNIEJ POLITYKI :)
2024-04-24 20:57:54 (2 lata temu)
grgrz
 
+2 głosów:2
To po 51r .
2025-01-24 14:02:45 (rok temu)
cracusiac
 
+3 głosów:3
Prześliczny kolorowy wózek dla Tereski.
2021-01-27 21:06:52 (5 lat temu)
edek_
 
+1 głosów:1
do cracusiac: I fotokucyk.
2021-01-27 21:15:37 (5 lat temu)
TW40
 
do cracusiac: Wózek w całości, data i do tego kolor - czego chcieć więcej do szczęścia?!!!!
2021-01-27 22:37:17 (5 lat temu)
ylooC
 
To zdjęcie nie wnosi nic nowego w porównaniu z tym: , sugerowałbym usunięcie jednego z nich.
2024-02-04 21:44:50 (2 lata temu)
Andrzej G
 
+2 głosów:2
do ylooC: Pozwolę się nie zgodzić. Na rzeczonym zdjęciu widzimy poszerzony widok w ciąg ulicy 27 Grudnia. Natomiast na drugim zdjęciu mamy pełny obraz na sąsiadujący z Okrąglakiem budynek Kwadraciaka. Stąd pomimo, że głównym motywem obu zdjęć jest Okrąglak, to jednakże istotna jest pełna treść obrazu. Oczywiście, to wyłącznie moje zdanie, i subiektywne odczucie.
2024-02-04 22:20:35 (2 lata temu)
ylooC
 
do Andrzej G: moim zdaniem.... podkreślam moim..... wystarczy jedno zdjęcie.... kwadraciak widać i tu i tu... a poszerzona 27 Grudnia.... w tle i daleko...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2024-02-05 00:18:33 (2 lata temu)
Desperado
 
+7 głosów:7
Zaczynali jak ci w Pizie ale z czasem wyrównali.
2025-01-18 12:53:52 (rok temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Tramwaje to wozy ex-szczecińskie - wóz motorowy jako poznański typ S2 10 (ex LHB 166 Szczecin) , doczepa poznański typ S2D 426 (ex Niesky 512 Szczecin).
2025-01-24 17:14:49 (rok temu)
grgrz
 
do Desperado: Nacisk ze wschodu przeważył.
2025-01-24 14:00:27 (rok temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
W zestawie tramwajowym wóz motorowy typu C 142, doczepa P1D 398.
2025-01-24 17:18:43 (rok temu)
Wiesław Smyk
 
+6 głosów:6
Przy okazji tych zdjęć z 8 piętra Okrąglaka, czyli tarasu na ostatniej kondygnacji, muszę podzielić się historią jak do nich doszło. Otóż nawet nie wiedziałem, że taras na 8 piętrze jest niedostępny. Po prostu wszedłem do windy i nie zaczepiany przez ochronę nacisnąłem guzik z numerem 8. Na 5 piętrze dosiadł się jakiś pan z teczką pod pachą, który chciał zjechać na parter, ale musiał mi towarzyszyć na 8 piętro. Wyszedłem z windy i szarpnąłem za drzwi na taras. Zamknięte. Pan zapytał czy jestem pracownikiem i czy mam kartę zbliżeniową do otwierania. Zrobiłem wielkie oczy i przyznałem, żem turysta. Na co pan: no to tam nie ma wstępu. Widząc moją zmartwioną minę rzucił okiem na zegarek i z uśmiechem oświadczył, że ma chwilę czasu to mnie wpuści i oprowadzi. No i stało się – mamy widoki z tarasu 8 piętra Okrąglaka. Tz. Będziemy mieli bo zacznę je wrzucać. Przy okazji mój przewodnik rzucił mi parę historyjek związanych z budynkiem. Min. o samobójcach, którzy skakali z klatki schodowej ( w sumie 19 takich przypadków), o zabezpieczeniach w postaci siatki zamocowanej na stalowych linach. Wspomniał, że po zamocowaniu siatki ostatnia samobójczyni tak niefortunnie (o ile takiego określenia można użyć) skoczyła, że stalowa lina podtrzymująca siatkę zdekapitowała jej głowę. No ale żeby było optymistycznie to nastrzelałem ponad 20 fot w tym kilka panoram. Takie historie napawają optymizmem, że jeszcze są sympatyczni ludzie, którzy pomagają fotopolanom w ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-10-13 17:16:06 (8 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
do Wiesław Smyk: Fajna historia. Tak, zdarzają się miłe chwile (niestety tych jest znacznie mniej niż tych niemiłych - przynajmniej u mnie). Ja nie zapomnę jak fotografowałem jedną budowę - wychodził z niej akurat jeden budowlaniec. Zobaczył że robię zdjęcia przez płot więc dał mi kask, zaprosił na plac budowy i powiedział że tak będzie lepiej robić zdjęcia. W Goerlitz trafiłem też na bardzo miłą panią która kiedy zobaczyła że robię zdjęcia jej kamienicy to zaprosiła mnie do środka a tam na ścianach pięknie wymalowane herby kilku landów - w tym Dolnego Śląska. Z panią nie szło się dogadać bo ona nie znała angielskiego ale coś tam udało mi się wydukać po niemiecku i podziękować za zaproszenie do środka.
2025-10-13 18:04:24 (8 miesięcy temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do Wiesław Smyk: Bardzo miła i podnosząca na duchu historia. Znaczy nie część o samobójcach, tylko robi się ciepło na sercu, że jednak nie wszędzie fotograf i turysta jest intruzem. Podzielę się podobną, choć zdjęć z niej nie było, ale zaraz wyjaśnię dlaczego. Pod koniec lat 80 znalazłem się na stacji w Łupkowie. Dopadli mnie tam wopiści i najpierw byli sztywni, jak to wojsko, ale gdy już się wyluzowali, zaproponowali wycieczkę do tunelu kolejowego. Zdjęć, niestety, nie mogłem robić, ale dali popatrzeć na drugą stronę przez służbową lornetkę i pogłaskać służbowego psa :)
2025-10-13 18:52:55 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
No ale co wlaśnie widzimy z tego 8 piętra??? Znaczniky by się przydaly...
2025-12-21 14:30:45 (6 miesięcy temu)
Wiesław Smyk
 
+4 głosów:4
do vetinari: Melduję wykonanie zadania !
2025-12-21 15:19:02 (6 miesięcy temu)
do Wiesław Smyk: No i pięknie ☺ ale warto by bylo tymy znacznikami uzupelnić reśte zdjięć z tej serii ☺☺☺
2025-12-21 15:56:00 (6 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
21 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
1970-1975
1960
-
1980
1960
-
1993
1987
-
2005
1993
-
2012
2011
-
2012
2012
-
2015
2012
-
2016
2015
-
2017
2017
-
2020
2018
-
2020
2020
-
2023
2020
-
2023
2023
-
2023
2023
-
2024
2024
-
2024
Okrąglak - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: regalicaq kościół św. Mikołaja wrocław kościół wrocław kościół wrocław ul.kolejowa ul.kolejowa nowizna brzesko Fiat 125p Simson Autosan Autosan Jelcz berliet Jelcz berliet chęciny Jelcz berliet 805Na 805Na kielce kielce łaznów recz recz reetz recz recz kępno reetz śnieżka kielce kielce gliwice rynek morskie oko kiekrz opole mapy