| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Klasztorna

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Tak działają przeciwpancerne pociski kumulacyjne: w pancerzu mały otwór, a wewnątrz wielkie bum,
2010-11-23 09:51:02 (15 lat temu)
Jeśli fotka jest z czerwca 1941 roku to szansa że czołg porażono z karabinu przeciwpancernego jest praktycznie zerowa - Armia Sowiecka takiej broni w tym czasie nie posiadała. Najprawdopodobniej został zniszczony przy pomocy 45 mm armaty przeciwpancernej wz. 1932 (19-K) lub 45 mm armaty przeciwpancernej wz. 1937 (53-K). A z tym pancerzem bym nie przesadzał. Kadłub odlewany, z przodu 45 mm, w tym czasie żadna rewelacja. Pocisk prawdopodobnie po przebiciu pancerza rozerwał łuski naboi artyleryjskich i zapalił kordyt (podstawowa przyczyna pożarów ówczesnych czołgów).
2010-11-23 10:22:27 (15 lat temu)
† Festung
 
+3 głosów:3
Poddaję się, choć z całą stanowczością wiem, że w latach 30. wszystkie armie europejskie dysponowały rusznicami ppanc, a ich pociski rdzeniowe przebijały większość pancerzy ówczesnej broni. Wiem też, że Rosjanie przejęli w 1939 r. pewną liczbę polskich doskonałych rusznic, a w 1940 r. fińskich. Mniejsza z jakiej broni kropnęli tego \"francuza\", ważne, że zrobili to skutecznie.
PS. Widziałem poglądowe wnętrze czołgu, trafionego pociskiem z rusznicy ppanc : koszmar, na zewnątrz praktycznie żadnych śladów, a środek wyżarzony, jakby stopiony wprost. Załoga bez szans.
2010-11-23 14:28:41 (15 lat temu)
wito,
 
Rosyjscy \"afgańcy\" otwierali włazy swoich BWP, BRDM aby chronić się przed niszczącym ciśnieniem, na wypadek trafienia RPG.
2010-11-23 19:37:36 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do † Festung: Owszem, tak działają pociski kumulacyjne jak się je posiada a wtedy ich jeszcze nie było. Za to pocisk z PTRSu wybijał tylko mały korek w stosunkowo cienkich pancerzach i mógł zabić załogę zmieniając ciśnienie w kabinie.
2010-11-23 10:06:23 (15 lat temu)
Julo
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Czołgi S-35 nazywały się SOMUA (przez \"O\"), jest to skrót francuskiej nazwy Société d\'Outillage Méchanicque et d\'Usinage d\'Artillerie . Były to czołgi francuskie, zdobyte w 1940 roku przez Niemców w ilości około trzystu sztuk.
2010-11-23 11:57:18 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Bardzo interesujące teorie, zwłaszcza, że mają się nijak do informacji w internecie.
2010-11-23 13:37:05 (15 lat temu)
do Julo: SOMUA to również marka autobusów.
2010-11-23 13:21:31 (15 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
0 głosów:1
do † Festung: No to podaj jakimi karabinami przeciwpancernymi dysponowała w czerwcu 1941 roku Armia Czerwona :)
2010-11-23 18:17:00 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Mogli dysponować polskim Urugwajem ale wątpię, czy to było przyczyną zniszczenia czołgu. Z paru źródeł wynika, że przestrzelina była bardzo mała co jest zastanawiające.
2010-11-23 19:24:22 (15 lat temu)
do Kavikvs: Kb ppanc. wz. 35 odpada. Sowieci zgarnęli sporo polskiej broni, ale wyciągnęli ja z magazynów później stąd wniosek ze była zmagazynowana z dala od granicy (poza tym Urugwaj ta daje bardzo charakterystyczny ślad trafienia, mówiąc w skrócie przy grubym pancerzu na zewnątrz nie ma dziury), swoich konstrukcji w tym czasie nie posiadali (nieudany PTR-39 został wycofany przed wybuchem wojny, zresztą powstało ich niewiele), niemieckie Pz.B.38 czy Pz.B.39 też miały mizerne szanse na trafienie w Sowieckie ręce (sowieci raczej uciekali niż atakowali). Skoro przestrzelina malutka to może \"friendly fire\"? Nietypowy czołg, zdenerwowana sekcja niemieckiego kb ppanc i nieszczęście gotowe.
2010-11-23 19:37:29 (15 lat temu)
do wito,: Ech bajeczka. Ten efekt nadciśnienia jest mocno przereklamowany, zwłaszcza przy tak małej głowicy . Groźny jest sam strumień kumulacyjny plus ewentualne odłamki wyrwane z pancerza (jak ktoś się znajdzie na ich drodze oczywiście). Włazy były otwarte z innych powodów. po pierwsze zarówno BRDM-2, jak i BWP-1 miały uzbrojenie którym nie dało się ostrzelać z bliska celów na piętrach, czy stokach gór, po drugie jak już pocisk ppanc trafił w coś istotnego to przy braku skutecznych systemów przeciwwybuchowych w sowieckich pojazdach była większa szansa na ucieczkę z pojazdu. No i na koniec. Z pojazdu z zamkniętymi włazami niewiele widać. A jak niewiele widać to i walczy się trudno.
2010-11-23 19:50:53 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 15 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zielona budka Kościuszki 57 Milanówek kalinowszczyzna krapkowice papiernia krapkowice papiernia wybrze ze wysoiańskiego 36 katowice ul. wita stwosza 1 kalinowszczyzna gorzkowice rynek duszniki rynek duszniki kinowa rynek duszniki kalinowszczyzna Portus kinowa poznań z lotu ptaka kalinowszyzna poznań obornicka poznań CPN rybakiewicz gdynia gdynia piątkowska poznań ciechanów ciechanów krynica morska latarnia mikołó konstytucji 3 maja 12 waliców tarczyn tarczyn tarczyn tarczyn jagiellońska jagiellońska