| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Wieża ciśnień
Obiekty w okolicy
Pomnik 200-lecia istnienia kopalni...
15
m
Rybnik
Mościckiego 3
28
m
Rybnik
Zabytkowa kopalnia "Ignacy"
29
m
Rybnik
Szyb Głowacki
58
m
Rybnik
Lokomotywa kopalniana typu Ldag - 05
62
m
Rybnik

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
vetinari
 
+1 głosów:1
WOW...👍
2022-09-12 08:55:41 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Kol. Silverka, z okazji poznania się osobistego, przeniosłem zdjęcie do obiektu :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2023-02-06 12:34:36 (3 lata temu)
Silverka
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Dziękuję i pozdrawiam :D Miło było poznać w końcu i powyjaśniać parę tematów ;)
2023-02-07 14:04:28 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Silverka: Dziękuje i życzę powodzenia
2023-02-07 14:27:25 (3 lata temu)
Waldemar S
 
+1 głosów:1
Fajne ujęcie, robi wrażenie :)
2023-02-07 10:55:50 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Waldemar S: Wlazłem do 1/4 wysokości i wiek zrobił swoje. :-)
2023-02-07 11:03:37 (3 lata temu)
WOW......
2023-02-06 15:47:24 (3 lata temu)
Do Elot: Gdyby to był miernik poziomu wody, to kolejność cyfr powinna być odwrotna. Ciekawe do czego to służyło?
2025-01-29 22:20:29 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
A tak przy okazji chciałem zwrócić uwagę na coś innego.
Porównując dwa zdjęcia wieży wykonane przez Piotra w tym samym czasie można zauważyć, jak ważne jest przy prostowaniu zdjęć zachowanie prawidłowych proporcji. Na zdjęciu wieża ma proporcje bardziej zbliżone do rzeczywistych niż na zdjęciu wykonanym z bliższej odległośc. To ostatnie powinno być po prostowaniu zwężone (ściśnięte).
2025-01-30 18:30:17 (rok temu)
elot360
 
@Eugeniusz S. @mirekjot skorygowałem opis. Dziękuję za pomoc
2025-01-31 11:14:36 (rok temu)
da signa
 
+3 głosów:3
2025-02-02 10:23:10 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Na dole jest uchwyt, może to waga?
2025-01-29 22:22:41 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do blaggio.: To jest wskaźnik poziomu wody w zbiorniku gdy jest pełny wskazuje 6 jest połączony linką a pływak jest w zbiorniku.
2025-01-29 22:46:02 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Ale to wtedy szóstka powinna być u góry i wskazywać maksymalne napełnienie. Tak przynajmniej logicznie dedukując powinno być.
2025-01-29 22:56:24 (rok temu)
da signa
 
+4 głosów:4
do blaggio.: Zgadza się, im wyżej jest pływak tym niżej spada wskaźnik, który jest na końcu linki, która jest pewnie przewieszona przez jakiś wałek.
2025-01-29 23:03:33 (rok temu)
do da signa: Jasne. Nie zrozumiałem Eugeniusza. Czyli ta linka sięgała aż na dół. Bo ja ubzdurałem sobie, ze ten wskaz wisiał pierwotnie w zbiorniku, ale przecież zbiornik nie mógł być całkiem otwarty.
2025-01-30 02:50:38 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Liczby mogą oznaczać 6= 6000 litrów gdy pływak w zbiorniku spadał w najniższy poziom to się załączała pompa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2025-01-30 10:29:15 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Zwykle to były o wiele większe pojemności. Tender parowozu Ty2 ma pojemność wodną rzędu 30m3.
2025-01-30 11:58:24 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Większość wież ma 300 m3
2025-01-30 17:22:11 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Może to bardziej odnosiło się do wysokości/głębokości zbiornika i taka miara mogła być wystarczająca do oceny ilości wody.
2025-01-30 18:18:18 (rok temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do blaggio.: To jest wskaźnik poziomu wody, a nie szkło wodowskazowe.Im mniej wody w zbiorniku, tym pływak niżej, a wskaźnik połączony z nim linką, przez bloczek, sunie w górę.
2025-01-30 18:35:13 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Z tego co widzę po VW Caddy w lewym dolnym rogu, zdjęcie było już zwężane
2025-01-30 19:34:44 (rok temu)
do mirekjot: Tak, oczywiście.
2025-01-30 21:06:39 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do elot360: Też to zauważyłem, ale wieża i tak jest za gruba, więc może zdjęcie nie było w pionie i zamiast najpierw je wypionować Piotr starał się załatwić wszystko razem przy tzw. prostowaniu.
2025-01-30 21:05:26 (rok temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Przedmioty związane z Wieża ciśnień
Wieża ciśnień - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Domaniewska gdańsk gdańsk gdańsk gdańsk gdańsl gdańsl Breslau Breslau ul. Gdańska 60 szkoła szkoła Kazimierz Dolny mapa potoki tysiąc tysiąc ul. Świetej Trójcy 23 Bydgoszcz rymarska 14 marszałkowska 2 rymarska 12 marszałkowska 2 gdańsk sandomierska ozimek ozimek lipa piotrowska raszyn Bydgoszcz Bruska Dolna wieś Górna wieś pilchowitz Głęboka 7 bydgoszcz antoniego z padwy Gryfice plac Zwycięstwa 9 szkoła szkoła