26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat jędrzejowski
Więcej (18)
Obiekty w okolicy
Pawilon handlowy
71
m
Sędziszów
Dworcowa 30/A
73
m
Sędziszów
Bank PKO
81
m
Sędziszów
Dworcowa 30/B
84
m
Sędziszów
Market Lewiatan
86
m
Sędziszów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Parowóz Ty51-15

Zbudowano: 1954-07-29

Parowóz Ty51-15 zbudowany został przez Zakłady Przemysłu Metalowego w Poznaniu.
Nr fabryczny 1994, nr kolejowy 15, nr tendera 72 serii Ty 27D 5I. Prędkość max 80 km/h. Waga ( w stanie próżnym) 97 000kg, ogólna długość 23 023 mm.
Pracował w Sędziszowie, Dęblinie, Bydgoszczy i Skarżysku. Przejechał ponad 1 mln 400 tys. km. Jako eksponat przy ul. Dworcowej w Sędziszowie stoi od 1995 roku. Pojawił się na 110-lecie kolei.
Parowóz odnowiony został w 2017 z inicjatywy Stowarzyszenia Osiedla Sady w Sędziszowie. Stanisław Ogonowski, członek Zarządu Stowarzyszenia, powiedział, że maszyna była mocno zaniedbana, w ciężkim stanie, dlatego we współpracy z kolejarzami z LHS-u zdecydowali się w czynie społecznym przywrócić mu dawną świetność żeby stanowił symbol Sędziszowa i kolejarzy.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ritterswalder
 
+2 głosów:2
A konkretnie tender.
2021-02-17 07:45:51 (5 lat temu)
A numer tego konkretnego tendra był komuś potrzebny.
2021-02-17 10:43:04 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Ty51.
2021-02-17 07:45:27 (5 lat temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Skoro już tyle zostało powiedziane na temat oznakowania tego parowozu, a zwłaszcza litery "y" to wypada dodać, że na PKP oznacza ona konkretny układ osi parowozu normalnotorowego - czyli jedna oś toczna i 5 osi wiązanych (napędnych). Pierwsza litera jest zawsze duża i oznacza rodzaj parowozu (T-towarowy). Male litery określają układ osi.
2021-02-17 17:16:29 (5 lat temu)
4elza
 
do ritterswalder: We wszystkich źródłach, które przejrzałam było napisane T 51-15, ale jak najbardziej mogę to "y" dodać;-)
2021-02-17 07:52:54 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
do 4elza: Na budce maszynisty jest tabliczka - widoczna na jednym z kolorowych zdjęć, które zamieściłaś.
2021-02-17 08:26:48 (5 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Zgadza się, jest.
Kto szuka daleko, ten nie znajdzie blisko...
2021-02-17 08:41:21 (5 lat temu)
Antek Czechow
 
+1 głosów:1
do 4elza: Nazwa obiektu jest błędna. Na PKP stosuje się oznaczenia taboru, litera "y" nie znalazłą się tam przez przypadek.. Całość, w przypadku każdej lokomotywy, pisze się bez spacji.. Ty51, Ty2, Tr243, ET22, ET21, SP45, Myślnik i zaraz za nim numer inwentarzowy. Tak jak tu Pt47-98 . Zatem Ty51-15 , nie inaczej.
2021-02-17 14:23:23 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Parowóz Ty51-15 na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Toruń Rynek kostrzyn gorzowska gliwice gliwice krużlowa rostarzewo Kazimierz Dolny Kazimierz Dolny warszawa zachodnia warszawa zachodnia Drzewica fabryczna obóz pracy szkolna kraków, bydgoska kraków, bydgoska libusza Łomża muzeum Rawicz Sarnowa Łomża Łomża Bazylika w Łowiczu gliwice gliwice gotyckie kościoły Goleniów Goleniów radymno noniewicza Poznań Poznań tvp tvp tvp tvp