Budynek obecnie już nieistniejący:
https://poranny.pl/bialystok-wyburzaja-budynek-parafialny-przy-cerkwi-sw-mikolaja-zdjecia/ga/c1-15361025/zd/47158617
https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,26637678,bialystok-swietego-mikolaja-4-znow-stracilismy-historyczna.html
Zdjęcia z lotu ptaka: https://arcg.is/1jj4Tq1 (z lewej strony trzeba wybierać ortofotomapę z różnych lat, by zobaczyć zdjęcia tych budynków zrobione z góry)
Na zdjęciu https://fotopolska.eu/1165268,foto.html?a=3997.5&b=6010&c=6 (warto kliknąć "otwórz na pełnym ekranie") widać, że ten budynek przetrwał wojnę (podobnie jak budynek Św. Mikołaja 4a).
Na Fotopolska ten budynek jest widoczny np. na tym zdjcięciu: Świętego Mikołaja 4.
Natomiast na Google Maps / Google Street View obecnie prezentowany jest widok z listopada 2020 roku, czyli już po wyburzeniu niektórych budynków na tej posesji, ale sprzed zburzenia tego, o którym tu mowa: posesja Św. Mikołaja 4 w serwisie Google Street View, budynek Św. Mikołaja 4 w serwisie Google Street View. Na budynku widać logo Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce. (Zapewne na Google Street View za jakiś czas będzie nowszy widok ulicy Św. Mikołaja, czyli już po zburzeniu budynku.)
Na podstawie książki https://fotopolska.eu/2535249,foto.html:
Był to budynek zbudowany jako depozytorium Kamery Wojny i Domen (Kriegs und Domänen Kammer zu Bialystok, element administracji pruskiej, wtedy tam działającej, bo przez jakiś czas ten obszar był w zaborze niemieckim (pruskim) jako Nowe Prusy Wschodnie, nim trafił do zaboru rosyjskiego), zlokalizowany w głębi posesji probostwa unickiego. Budynek został przekazany w latach 1830-tych na siedzibę inwalidnoj komandy (czymkolwiek to było).