24.06.2026 - naprawiono problem z niewczytywaniem zdjęć (pokazywały się dopiero po odświeżeniu strony).
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat szczecinecki
Najbliższe atrakcje turystyczne
Restauracja Browar Szczecinek "Wiz...
78
m
Szczecinek
Kościół Narodzenia N.N.M.P.
79
m
Szczecinek
Zamek Książąt Pomorskich
232
m
Szczecinek
Centrum Edukacji Ekologicznej i Re...
260
m
Szczecinek
Księżnej Elżbiety 2
304
m
Szczecinek

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wieża Strażacka

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1892

Wieża Strażacka to XIX-wieczny zabytek objęty ochroną konserwatorską, to jedyna pozostałość po remizie, w której jeszcze w latach 70. urzędowali szczecineccy strażacy. Budowla powstała w 1892 roku, obecnie znajduje się w samym centrum miasta. Niegdyś z wysokości 15 metrów można było obserwować cały Szczecinek, dziś wieżę przesłoniły wyższe budynki. Remiza miała sześć stanowisk na wozy konne, świetlicę, wartownię, szatnię, skład węgla i pomieszczenie gospodarcze, a wieża służyła do suszenia strażackich węży. Zbudowano ją w mieście w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Niezdobnej. Pierwotną nazwę Niesedopstraße po wojnie zamieniono na Strażacką. Straż pożarna w latach 70-tych przeniosła się do nowej siedziby przy ul. 1 Maja. W starej remizie przez długi czas znajdowała się szkółka nauki jazdy oraz warsztaty. W 2009 roku parterowy budynek po remizie rozebrano, a w jego miejscu pojawił się nowy. Obecnie obok Wieży w budynku znajduję się Pizzeria Due Gusti.http://szlot.pl/wieza-strazacka/

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
andre13
 
Takie miejsca, to dla nas zmora. Marne szanse na zrobienie zdjęcia bez jadącego samochodu.
2019-09-01 12:20:36 (6 lat temu)
do andre13: Hmmmm, kiedyś sobie kupilem filtrz neutralny wlaśnie na takie wyzwanie samochodowe, jeścze go nieuźylem. Ciekawe jake sa wasze doświadczenia z tym rodzajem filtru i samochodami albo tlumem ludzi ☺☺☺
2019-09-01 12:26:15 (6 lat temu)
andre13
 
+2 głosów:2
do vetinari: Stosowałem "filtr" sprzeczny z moim lenistwem. Robienie zdjęć latem przed 7-mą rano.
2019-09-01 12:33:24 (6 lat temu)
do andre13: Niemoge znaleźcz informacie na temat tego filtru. Podaj mi prosze jakyś link, mnie chodzilo o ten filtr
2019-09-01 12:42:06 (6 lat temu)
andre13
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tośmy się nie zrozumieli ;) Nie znam technicznej metody unikania takich przeszkód.
2019-09-01 12:47:29 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Są dwie metody na usunięcie ludzi: pierwsza to filtr szary, duża przesłona, statyw i długi czas naświetlania. Szybko przemieszczający się ludzie będą mgnieniem, ci co stoją w miejscu niestety będą na zdjęciu. Druga:to zrobić kilka zdjęć co kilka /kilkanaście sekund i w odpowiednim programie usunąć ludzi. Obie wymagają statywu. (Paweł)
2019-09-01 13:48:04 (6 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Istnieje specjalny program. Trzeba zrobic kilka kilkanascie zdjec w duzych odstepach czasu /statyw/ i nastepnie program usunie wszystko to co pojawialo sie na poszczegolnych zdjeciach poza glownym motywem. Powstanie jedno bez niepotrzebnych elementow. Filtr szary tego nie daje. Istnieje wiele programow, ktore pozwalaja usuwac niepotrzebne elementy z gotowych zdjec.
2019-09-01 13:58:17 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Niemialem jeścze okazjie wykorzystać z tego filtru. Chociaź mnie osobiście ludzie na zdjieciach nieprześkadzaja, sa situacjie kiedy warto go uźyć i zamaiast tlumu miecz zdjiecie z rozmazanym tlumem, ale o to wiecej ciekawym. Musze go wreścze wyprubować....ten filtrz ☺☺☺
2019-09-01 17:22:59 (6 lat temu)
do cracusiac: Wole sie pobawicz z tam filtrem jak później w obróbce .Wlaśnie mi sie podobaja ludzie rozmgnieci jak puste kadry. I tak dziekuje za wniosek, bo kaźda poeada na ten temat jest wzbogaceniem.
2019-09-01 17:25:09 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 6 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: KOSTRZYM MOLKTPLATZ KOSTRZYM MOLKEPLATZ wrocław wrocław mural Branitz dziwnó lutynia lutynia przejazd 11 strzałowa toruń strzałowa służewska 3 most wygoda gądó gądó pasaż wiecha zurawica toruń koszary toruń podgórska toruń podgórska toruń kujawska toruń łódzka gassy Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio ciche zbiczno tarnów, jasna rogów dworzec tarnów tarnów