26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Stare Miasto

Zdrowie
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
Krajobraz
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...6566następna
Datowanie dobre? Wystawa dotyczy zdobytego sprzetu w kampanii wrześniowej jak wskazuje napis na ratuszu "Dokumente zum Polenfeldzug".
2026-05-26 09:27:53 (miesiąc temu)
do MichałLew: no właśnie, takie wystawy to raczej wiosna 1940 roku -
2026-05-26 09:51:33 (miesiąc temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Końcówka 1939 też. W listopadzie, pod taką samą nazwą, wystawę zorganizowano np. w Gdańsku
2026-05-26 10:02:54 (miesiąc temu)
legion
 
+2 głosów:2
Tu dawniej stała rzeźba rycerza
a teraz znajduje się w Ratuszu
2022-03-17 15:17:10 (4 lata temu)
do legion: Skan oryginału, a później drukarka 3D.
2026-06-19 22:52:55 (6 dni temu)
polskup
 
+1 głosów:1
Na zdjęciu tym przypadkiem uchwyciłem jakąś tymczasową, nieznaną mi przeprawę, widoczną pod dwoma przęsłami mostu. Kto wie, co to było?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-04-28 11:45:25 (miesiąc temu)
da signa
 
+3 głosów:3
2026-04-28 12:20:55 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Dzięki! Byłem w takim szoku, że nawet nie wiedziałem jak się zabrać do poszukiwań :) Czyli zawężamy datowanie.
2026-04-28 15:08:04 (miesiąc temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do polskup: Myślę, że można też założyć obiekt tego tymczasowego mostu.
2026-04-28 15:11:29 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Załatwione. Jeszcze tylko wypada się dowiedzieć, kiedy go rozebrano. Na zdjęciach z 1994 nie ma po nim śladu.
2026-04-28 15:32:18 (miesiąc temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do polskup: Na facebooku piszą, że stał ok 2 lat.
2026-04-28 15:44:30 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Rozpytam się.
2026-04-28 16:53:53 (miesiąc temu)
Jasiud2
 
+1 głosów:1
Chyba zjazd Związku Hallerczyków.
2026-06-24 14:40:38 (dzień temu)
Jasiud2
 
+1 głosów:1
Miejsce zrobienia zdjęcia to ul. Sobieskiego.
2026-06-24 14:35:38 (dzień temu)
vetinari
 
+9 głosów:9
No, 15 lat jest 15 lat....gratulacjie Marku....kawal dobrej roboty ☺☺☺
2026-06-13 20:41:48 (12 dni temu)
ZPKSoft
 
+8 głosów:8
Jak widać po 15 latach zostaje się komturem. Jeszcze trochę a Marku zostaniesz Wielkim Mistrzem ;-)
2026-06-13 20:49:34 (12 dni temu)
mamik
 
+6 głosów:6
Gratulacje! Kolejnych udanych kadrów.
2026-06-13 20:58:12 (12 dni temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+6 głosów:6
Marku, wielkie gratulacje, za wspaniałe kadry, cierpliwość i staż. Kolejnych pięknych rocznic :)
2026-06-13 20:59:42 (12 dni temu)
piotr brzezina
 
+4 głosów:4
Gratuluje, jest to kawał czasu, a ile kilometrów zrobione . Szkoda że nasze spotkania się skończyły. :-)
2026-06-13 21:02:01 (12 dni temu)
Bogdan JS
 
+2 głosów:2
Gratulacje i życzenia dalszej nieustającej zabawy.
2026-06-14 09:06:01 (12 dni temu)
polskup
 
+2 głosów:2
Gratuluję i życzę wielu kolejnych owocnych lat.
2026-06-14 09:55:51 (12 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Gratulacje i dalszych ładnych zdjęć.
2026-06-14 10:01:05 (12 dni temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Udanych wypraw, ciekawych odkryć i dalszych pięknych zdjęć - ku chwale FP :)
2026-06-14 11:22:42 (12 dni temu)
yani
 
+2 głosów:2
Gratulacje!
2026-06-14 11:47:39 (12 dni temu)
Woj11
 
+5 głosów:5
Kolega nie pochwalił się inna wersją tego zdjęcia. Niech świat zobaczy i najlepszego
2026-06-14 20:12:34 (11 dni temu)
Joanna Syrenka
 
+3 głosów:3
Super, Marku! Jest co świętować :)
2026-06-15 21:30:22 (10 dni temu)
Adam Nowacki
 
+2 głosów:2
Gratulacje od świeżaka.
2026-06-16 23:46:26 (9 dni temu)
cm
 
+5 głosów:5
No tak, po 15 latach pracy to trzeba sobie wreszcie usiąść i odpocząć. Gratulacje :)
2026-06-17 07:07:23 (9 dni temu)
marjallo
 
+2 głosów:2
Gratulacje, szmat czasu. Życzę kolejnych lat i zabawy z fotopolską.
2026-06-17 08:27:20 (9 dni temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Dzięki za już i czekamy na kolejną piętnastolatkę :)
2026-06-17 09:30:51 (9 dni temu)
TW40
 
+7 głosów:7
do ZPKSoft: Wielkim Mistrzem to Kolega był od samego początku!
2026-06-14 19:56:38 (11 dni temu)
Jac64
 
+2 głosów:2
do Bogdan JS: Gratulacje! Satysfakcji i kolejnych okrągłych rocznic.
2026-06-14 12:25:22 (12 dni temu)
Jasiud2
 
+1 głosów:1
Tak jak w przypadku ul. Warszawskiej, Poniatowskiego to nie Stare Miasto.
2026-06-24 14:32:29 (dzień temu)
Jasiud2
 
+3 głosów:3
Z całym szacunkiem, ale ul. Warszawska nie należy do Starego Miasta.
2026-06-24 14:30:58 (dzień temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
do Jasiud2: A jaka to dzielnica?
2026-06-25 19:03:08 (19 godzin temu)
Jasiud2
 
do Marek W : Urzędowo należy do okręgu Stare Miasto, jednak historycznie nie. Historycznie nawet Rynek Nowomiejski nie należy do Starego Miasta.
2026-06-26 02:12:46 (12 godzin temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do Jasiud2: Historycznie to Przedmieście św. Katarzyny, ale pozostajemy przy podziale współczesnym i jest to Stare Miasto.
2026-06-26 08:57:48 (5 godzin temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Mile widziane znaczniki.
2026-06-14 13:58:34 (12 dni temu)
Jasiud2
 
W Toruniu nie ma czegoś takiego jak skwer Rapackiego.
2026-06-25 00:48:44 (dzień temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Włala :)
2026-06-14 16:11:26 (11 dni temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do polskup: Dobra robota !
2026-06-14 16:12:27 (11 dni temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do polskup: merci !!!!!
2026-06-14 16:15:20 (11 dni temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do da signa: Noblesse oblige :)))
2026-06-14 16:18:35 (11 dni temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
do polskup: Czyżby to wstęp do tete a tete :)))
2026-06-14 16:25:06 (11 dni temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do Woj11: :-)
2026-06-14 16:29:47 (11 dni temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do Woj11: No, monsieur, Po prostu na widok Torunia dostaję małpiego rozumu :P
2026-06-14 16:30:30 (11 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do polskup: Da signa ma na to receptę ;)
2026-06-14 16:46:13 (11 dni temu)
da signa
 
+7 głosów:7
do Woj11: Mam jedną , dobra na wszystko : recipe : dobry humor quantum satis , da, signa : 3x dziennie :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-06-14 16:52:14 (11 dni temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do da signa: Już biorę pierwszą dawkę
2026-06-14 16:58:26 (11 dni temu)
polskup
 
+3 głosów:3
do da signa: Bardzo dobra recepta. Leczy naturalnie dręczące choroby. Dziękuję Wam za popołudniową dawkę :) Mógłbym taką infuzję ciągłą przyjmować, ale to też nie jest bezpieczny schemat terapeutyczny.
2026-06-14 17:07:03 (11 dni temu)
da signa
 
+3 głosów:3
do Jasiud2: Sprawdziłam. Opis zdjęcia podałam dokładnie tak jak brzmi w źródle. Nie znalazłam nigdzie informacji jakoby takie określenie kiedykolwiek było stosowane . Przypuszczam, że to skrót myślowy autora lub po prostu błąd. Prawdopodobnie chodzi o skwer przy placu Rapackiego.
2026-06-25 02:46:02 (dzień temu)
Jasiud2
 
do da signa: Zapewne jest tak jak mówisz.
2026-06-26 02:01:57 (12 godzin temu)
Woj11
 
Pierwotnie ten rzymski legionista wykonany z drewna znajdował w klatce schodowej kamienicy przy Mostowej 6. W lepszych czasach wyglądał tak . Legioniści pilnujący mieszczańskiej własności w Toruniubyli dość częstym widokiem
2026-06-19 21:43:23 (6 dni temu)
654 Dyskusji (ostatnia 5 godzin temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Stare Miasto
123
pl. 18 Stycznia
Am Stadtbanhof , Hermannsplatz
ul. Bankowa
Bankgasse , Bankstr
ul. Browarna
Kleine Marktstraße, Hundegasse
ul. Chełmińska
Culmer Strasse, Kulmerstrasse, Feliksa Dzierżyńskiego
ul. Ciasna
Jesuitenstr, Am Schwibbogen
ul. Dobrzyńska
Friedrich-Karlstr., Schwerinstr
ul. Dominikańska
Am Pläteisen , Paulinerstr
ul. Ducha Świętego
Heiligegeiststr, Heilige-Geist-Gasse
bu. Filadelfijski
Graf-Spee-Ufer, Am Pilz, Uferstr. Nadbrzeżna
ul. Flisacza
Uferstr., Graf-Spee-Ufer
ul. Fosa Staromiejska
Grabenstraße
ul. Franciszkańska
Klosterstr, Klostergasse
ul. Gregorkiewicza
Jagiellońska
al. Jana Pawła II
Al. 700-lecia Torunia
ul. Jęczmienna
Gerstenstr, Gerstengasse
 
 
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Krasne żarki Lipowiec Lipowiec Wyszków Warszawa, ul. Ciepła 1 zamek Toszek sikornik gliwice rzeszów rzeszów Aleja Wyzwolenia Szczecin Szczecin sieniawka emilii plater noteć śluzy noteć park zdrojowy duszniki-zdrój duszniki-zdrój postepowa Opoczno łomża łomża Rynek starego miasta 2 zary zamek Zary mapy Opolska Opolska Zary Mapy Zary mapy narutowicza radom Miechów Miechów szczecin szczecin