26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Ordynacka
4
6
7
8
9
9
10
10/12
11
12
13
14
14
15
16
16

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Ordynacka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
verbensis
 
+1 głosów:1
Podmiana.
2025-11-25 14:30:42 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
Dopisałem do pochodów, choć to marginalny strumień pochodowiczów.
2025-07-21 17:36:21 (11 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Jazzek:
Pochód pierwszomajowy na Nowym Świecie? A tak w ogóle, to o ile pamiętam, 1 Maja wisiały flagi czerwone, a nie radzieckie.
2025-07-21 18:01:08 (11 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do yani: Zapomniałem, że czasem nawiedzali nas tacy goście...
2025-07-22 10:05:35 (11 miesięcy temu)
yani
 
do Jazzek:
:)
2025-07-22 14:14:18 (11 miesięcy temu)
To jest Ordynacka 9.
2025-10-04 11:57:25 (8 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Bogdan JS:
Skorygowałem w obiekcie. Nie ma obecnie w ogóle takiego adresu - Kopernika 19. Być może to był adres nieistniejącej stacji benzynowej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2025-10-04 13:18:00 (8 miesięcy temu)
do yani: Na najstarszym wizerunku z GSV z roku 2009 jest Ordynacka 9

ale Kopernika 19 intuicyjnie pasuje, bo jest w luce między numerami 17 i 21. Faktycznie była tam stacja benzynowa, może miała nr 19.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-10-04 13:23:33 (8 miesięcy temu)
esski
 
+2 głosów:2
w tym przypadku komentarz powinien zabrzmieć -- Balbino usuń swój podpis, tak wiekowa to Ty nie jesteś ;-)
2019-07-11 19:50:55 (6 lat temu)
To chyba widok z czasu oblężenia lub krótko po nim. Wypaloną zabudowę dość szybko rozebrano do wysokości parteru:
2025-08-03 12:01:15 (10 miesięcy temu)
do esski : :)))
2019-07-11 20:08:04 (6 lat temu)
Balbina
 
+2 głosów:2
do esski : Trafiłeś kulą w płot lub najzwyczajniej manipulujesz. Danusia zamieściła zdjęcie pobrane z NAC omyłkowo jako autor, a Zosia żartem zwróciła jej na to uwagę i nie ma to żadnego związku ze mną, bo nie ma w mojej galerii - co zresztą już tłumaczyłam - archiwalnych zdjęć gdzie widnieję jako ich autor. Jeśli autor jest mi znany to zawsze umieszczam jego nazwisko w stosownej rubryce, co po publikacji widoczne jest w metryczce zdjęcia. Nie mam zamiaru z powodu czyjejś fobii podmieniać ponad 6 tys. zdjęć wrzucanych w przeciągu ostatnich 6 lat, co do których nikt w tym czasie nie miał żadnych zastrzeżeń.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2019-07-12 21:13:16 (6 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Balbina: Esskiermu chodziło tylko o twój podpis widniejący w dolnym lewym rogu tego zdjęcia.
2019-07-12 21:33:13 (6 lat temu)
esski
 
do Balbina: Zerknij na słowa zygmunt_ra , blaggio , yanrk soravia i wiele innych
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 1234567890
2019-07-12 23:02:18 (6 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Obawiam się blaggio że Balbina doskonale wie o co chodziło eeskiemu.
A jeśli chodzi o podpis to wcale nie jest jednoznaczne że chodzi w nim o autorstwo. W formularzu wrzucania zdjęć miejsce na autora jest ponad owym miejscem na podpis. Równie dobrze może chodzić o zaznaczenie w ten sposób że zdjęcie pochodzi z czyichś zbiorów. I tak jest w wielu przypadkach czynione.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2019-07-12 21:50:02 (6 lat temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do fantom: To że Balbina wie o co chodzi, brałem pod uwagę, jednak wobec tego, że w swoim komentarzu wspomina tylko o informowaniu o autorstwie "w metryczce", na wszelki wypadek pozwoliłem sobie na tę uwagę.
Rzeczywiście, w forrmularzu opcje zaznaczania autorstwa i umieszczania podpisu nie są z sobą w żaden sposób powiązane. Dotąd wychodziłem z założenia, że umieszczenie podpisu choć nieobowiązkowe wiąże się jednoznacznie z faktem bycia autorem zdjęcia, ale jeśli w tej kwestii ustalony zwyczaj (bo brak przecież formalnych wytycznych) przewiduje również inne możliwości, to rozumiem.
2019-07-12 22:51:58 (6 lat temu)
yani
 
do verbensis:
O ile dobrze widzę, to samochód na zdjęciu ma blendy na reflektorach, czyli byłby to rok najwcześniej 1941. Chyba, że to jest rzeczywiście wrzesień 1939... I tu pytanie: czy w 1939 stosowano u nas takie blendy?
2025-08-03 14:56:55 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: Samochód stojący przodem wygląda na Buicka mod. 37 lub 38 (były na stanie MSWojsk./Sztabu Gen.), ten tyłem bardziej na Chevroleta Mastera. Niezależnie od maskowania reflektorów stawiałbym na wrzesień 39.
2025-08-03 15:36:33 (10 miesięcy temu)
El_Jot
 
+2 głosów:2
2022-12-14 03:28:15 (3 lata temu)
polskup
 
A z lewej wieże kościoła św. Krzyża.
2026-02-12 19:08:44 (4 miesiące temu)
yani
 
Korekta ścieżki przypisań - to widok od Kopernika.
2025-07-16 16:05:16 (11 miesięcy temu)
To ma być Ordynacka 9, ale coś mi się nie zgadza ze zdjęciem, które już mamy.
2025-07-16 12:48:21 (11 miesięcy temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Zgadza się. To Ordynacka 9-Kopernika 19, ale zdjęcie z października 1945, przed rozbiórką frontu do wysokości parteru. Pozostałości frontu (dolna część wykuszu i to, co pod nim) widać na zdjęciu ze stycznia 1946, gdy przymierzano się do rozbiórki części z numerem 17:
I 19, i 17, to wciąż ta sama działka hipoteczna z policyjnym adresem Ordynacka 9 - Kopernika 17-19. Aczkolwiek - ze względu na odrębną architekturę - można w sumie rozłączyć 17 i 19.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2025-07-16 16:44:45 (11 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Ordynacka 14.
2025-08-08 21:49:32 (10 miesięcy temu)
yani
 
To nie jest Kopernika 5.
2025-08-15 12:16:54 (10 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
2025-08-15 14:33:49 (10 miesięcy temu)
yani
 
Błędne przypisanie. Powinno być tu:
2025-08-19 15:14:04 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
Ordynacka w kierunku Nowego Świata
2025-08-29 13:06:11 (9 miesięcy temu)
† ML
 
+3 głosów:3
Po lewej pożar sklepu z farbami i rozpuszczalnikami. Stąd taka intensywność pożaru.
2025-08-29 13:09:33 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
58 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: lelów lelów poznań ul. babimojska igloopol grunwald bydgoszcz bydgoszcz marszałkowska 115 junikowo zwycięstwa 30 gliwice zwycięstwa 30 gliwice kock 1969 kock 1969 edward1 edward1 poznań poznań poznań poznań Zielona Góra Szkoła Podstawowa nr 17 bydgoszcz długa okrzei Zielona Góra Strzelecka wiśle rezyde malbork malbork kołobrzeska 44 Zielona Góra Dąbrowskiego 12 człuchowska 106 Redlin redlino ruch chorzów kostrzyn Zielona Góra Zielona Góra racibórz