| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat włodawski
Obiekty w okolicy
Partyzantów 23
44
m
Włodawa
Czerwonego Krzyża 15
48
m
Włodawa
Partyzantów 16
61
m
Włodawa
Hala "Sango"
62
m
Włodawa
Czerwonego Krzyża 18
63
m
Włodawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej (ORMO) – paramilitarna organizacja ochotnicza i społeczna wspierająca MO, powołana uchwałą Rady Ministrów z 21 lutego 1946 oraz zarządzenia ministra bezpieczeństwa publicznego z 22 lutego 1946, zaś rozwiązana ustawą uchwaloną przez Sejm 23 listopada 1989.
W okresie szczytowym liczyła ok. 400 tysięcy ludzi, w większości rekrutowanych spośród członków PZPR .
Początkowo formalnie samodzielna, w istocie ORMO podporządkowana była MO. Później była ściśle podporządkowana bezpośrednio aparatowi PZPR. W późnych latach 50. jej działalność osłabła – aż do roku 1968, kiedy to PZPR użyła tzw. „aktywu robotniczego” do pacyfikacji demonstracji studenckich w okresie marcowym . Po tych wydarzeniach część aparatu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Biorac pod uwage poblizka synagoge...moźe to ma jakieś powazanie...
2018-09-10 22:20:18 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Dawny pomnik ORMO, nic dziwnego, że spotkałeś się z ludzką niechęcią.
2018-09-10 22:27:23 (7 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
IPN się tym zajmie.
2018-09-11 08:38:57 (7 lat temu)
Nieco abstrakcyjne, nie kojarzy się z "ORMO", radni Włodawy mogą wytężyć umysł i znaleźć nową nazwę.
2018-09-11 09:39:06 (7 lat temu)
Fajnie by bylo jak by taky pomnik zostal na miejscu. Bo kto nie pamieta swojej historii......Wiec jeźeli moźna..pozostawcie wyklad historiczny hysterizujacym hystorikom....
2018-09-11 17:59:29 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
"Człowiek zakłada państwa, wznosi potężne mury i fortece, które uchodzą za niezdobyte. Przychodzi drugi, niszczy dzieła poprzednika i znów stawia niezdobyte mury. Trzeci i czwarty potomek tak samo czyni, a wszystko jest zmienne i przemijające."
(Blaise Pascal)
2018-09-12 09:40:54 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Co to bylo ORMO ?
2018-09-10 22:28:05 (7 lat temu)
andre13
 
do ZPKSoft: Dziękuję :)
2018-09-11 09:33:33 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej .
2018-09-10 22:31:47 (7 lat temu)
andre13
 
+1 głosów:1
do vetinari: W opisie obiektu masz do poczytania, co to było. Oczywiście daj też poczytać innym ;)
2018-09-11 09:32:15 (7 lat temu)
do vetinari: MO - mają obiecane, ORMO - oni również mają obiecane, ZOMO - zwłaszcza oni mają obiecane
2018-09-11 13:47:19 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dziekuje...fotopolska wzbogaca ☺☺☺
2018-09-10 22:34:14 (7 lat temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Było też inne rozwinięcie tego skrótu: Oni Również Mogą Obić :))
2018-09-10 22:35:40 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Gandalf: W nawiązaniu do MO ( Mogą Obić).
2018-09-10 22:36:51 (7 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dokładnie :)
2018-09-10 22:38:28 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Mamy w Czechach takie powiedzenie...Poturčenec horší Turka...ten kto sie stal Turkiem jest gorszy Turka...U nas byly teź tacy.."pomocnici"..byly gorszy od miliciantów, bo swoja "pasje" robili powaźnie z checia i natchnieniem...skargy na urzadach, anonymowe podania, obserwowanie siasiadów..i inne powaźne rzeczy. Milicianci ich nie lubili, ale byli zmusieni ich dzialanoścz dokumentować i wspierać....
2018-09-10 22:49:12 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: ZOMO = Zwłaszcza Oni Mogą Obić.
2018-09-11 08:52:39 (7 lat temu)
Marek Potocki
 
+1 głosów:1
do vetinari: U nas mówi się, że ktoś jest "świętszy od papieża" :)
2018-09-11 14:02:12 (7 lat temu)
andre13
 
do cracusiac: Nie. Decyzją władz lokalnych postanowiono pomnik zostawić.
2018-09-11 09:34:20 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do andre13: Ostroźnie i delikatnie poczytalem, mam nadzieje źe daja po mnie i inni poczytać...☺☺☺
2018-09-11 12:47:09 (7 lat temu)
do andre13: Nie będzie to ani pierwszy ani ostatni pomnik zlikwidowany wbrew decyzji władz lokalnych.
2018-09-11 09:42:21 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dariusz Łukasik: Czas pokaże co z tego zrobią. Najważniejsze, że pomnik pozostał, bohaterów można mu zmieniać.
2018-09-11 09:41:05 (7 lat temu)
andre13
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: On nie ma nazwy i dlatego nie mogłem go znaleźć. Jedna z pań przed "ucieczką" wspomniała, że coś na górze stało, ale strącili; inna osoba temu zaprzeczyła - pomnik owiany mgłą tajemniczości ;)
2018-09-11 09:43:43 (7 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do cracusiac: A słyszałeś o czymś takim jak przepisy powszechnie obowiązujące? Notabene za Twoich ulubionych czasów nastawiano za to tych bochomazów -, też wbrew woli lokalnych społeczności (nie władz bynajmniej) - więc wyjdzie na zero. A z tego akurat pomnika zrobiono już dawno zwykły "kwietnik", więc ma szanse przetrwania - choć jak widać cały czas budzi negatywne emocje u mieszkańców.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2018-09-11 17:49:20 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Marek Potocki: czyli bardziej papieski niż papież ;-)
2018-09-11 14:06:38 (7 lat temu)
do Marek Potocki: ☺☺☺
2018-09-11 17:22:23 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dokładnie. Obie wersje się spotyka :)
2018-09-11 14:31:07 (7 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do zygmunt_ra: Czy moglbym prosic aby "pan" nadadministrator byl laskaw nie komerntowac w glupi sposob moich wpisow?
2018-09-11 17:52:17 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do zygmunt_ra: W peerelu poznałem kilku z ORMO. Nie przejawiali żadnych szlachetnych intencji, ani nie próbowali traktować ludzi, jako władza, podmiotowo. Należy im się pomnik? :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: styl
2018-09-11 21:47:42 (7 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Może mógłbyś, ale lepszym wyjściem jest zaniechanie z Twojej strony głupkowatych komentarzy, wtedy nie będzie replik i wszyscy na tym skorzystają.
2018-09-11 21:34:15 (7 lat temu)
do vetinari: Vetinari - ten pomnik podobno od dobrych 20 lat robi za kwietnik, więc historii tam żadnej nie znajdziesz. Z drugiej strony pamięć o ORMO jest wystarczająco utrwalona w podręcznikach historii - a pozostawianie po tej śmieszno-strasznej organizacji miejsc, w którym to możnaby jej oddać hołd poprzez wieńce vel kwiaty, to jednak lekkie przegięcie, delikatnie mówiąc.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2018-09-11 21:39:39 (7 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Należy im się ..., ale coś innego ;-) A ta walka o ocalenie tego rodzaju "miejsc pamięci" , to już swoisty kabaret. Jest gdzieś składowisko tych pamiątek, więc nie trzeba wcale ich niszczyć. Może cracusiac zgłosi się po któryś z tych monumentów i postawi u siebie w ogródku ;-)? Jak hoduje kwiaty, będzie miał od razu miejsce do ich składania. ;-)
2018-09-11 22:22:28 (7 lat temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do Eugeniusz S.: To jest myśl uniwersalna, całkiem słuszna skądinąd. Niemniej w przypadku usuwania z przestrzeni publicznej symboliki postkomunistycznej chodzi o coś więcej - żyją jeszcze ludzie (lub ich potomkowie - sam pochodzę z takiej rodziny), którzy osobiście doświadczyli efektów działalności tego systemu i organizacji go tworzących. Przez szacunek dla tych prześladowanych, ale i również dla samego siebie (jako społeczności), usuwanie tego propagandowego śmiecia jest zasadne i dobrze, że się to dzieje. A potomni, ciekawi historii będą mieli rzecz zachowaną, choćby na FP -;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2018-09-12 10:24:12 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 6 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Osice Miłocin łódź rynek fabryczny łódź plac katedralny łódź rynek fabryczny częstochowa częstochowa łódź plac szpitalny łódź, plac szpitalny Hoffmanowej 19 Rzeszów łódź, plac szpitalny lotnicze lotnicze traugutta 70 Świętokrzyski urząd wojewódzki traugutta traugutta juchowo sieldce sieldce izabelów Zebrzydowice traugutta 70 zaniemyśl piątkowo złota brama złota złota sztynort brzeg brzeg sztynort Sienna Piaseczyńska dolna piaseczyńska