26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Pomnik Kolejarzom 1981.
W dniach 21-27 października 1980 r. w świetlicy Lokomotywowni Wrocław Główny 34 delegatów "Solidarności" z całego kraju zatrudnionych w Przedsiębiorstwie Polskie Koleje Państwowe podjęło protest głodowy.
Jego celem było przede wszystkim  polepszenie warunków pracy na kolei oraz rejestracja ciągle jeszcze niezarejestrowanego statusu NSZZ "Solidatność". 31 października 1980 r. podpisano porozumienie z przedstawicielami władz gwarantujące spełnienie większości postulatów kolejarzy.
W pierwszą rocznicę protestu przed Lokomotywownią przy ul. Paczkowskiej odsłonięto pomnik św. Katarzyny, który przypominał o głodówce. Przez kolejne lata pracownicy Polskich Kolei Państwowych corocznie upamiętniali to ważne dla "Solidarności" wydarzenie. Po 39 latach, w dniu 25 października 2020 r. pomnik został przeniesiony i ponownie odsłonięty przed dworcem Wrocław Główny.

proszę czekać...
Pokaż na mapie
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Wilczy Szaniec Galeria krakowska spokojna Elbląg, sadowa Elbląg, dąbrowskiego Elbląg, 1 maja Elbląg, kosynierów gdyńskich Elbląg, Słoneczna wiarus elbląg zielona elbląg brzeska Bełżyce elbląg trybunalska Bełżyce rynek nidzica nidzica nidzica dobczyce dobczyce pinczów pinczów pinczów pinczów baniocha cieszyn rynek wierzbno sanok sanok karlino Przeworsk ruda śląska ruda śląska tarnobrzeg Przeworsk Przeworsk