Więcej (12)
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2219%22%3Bi%3A1%3Bs%3A14%3A%22dolno%C5%9Bl%C4%85skie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22277%22%3Bi%3A1%3Bs%3A8%3A%22Wroc%C5%82aw%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2244538%22%3Bi%3A1%3Bs%3A8%3A%22Wroc%C5%82aw%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Pomnik Kolejarzom 1981.
W dniach 21-27 października 1980 r. w świetlicy Lokomotywowni Wrocław Główny 34 delegatów "Solidarności" z całego kraju zatrudnionych w Przedsiębiorstwie Polskie Koleje Państwowe podjęło protest głodowy.
Jego celem było przede wszystkim polepszenie warunków pracy na kolei oraz rejestracja ciągle jeszcze niezarejestrowanego statusu NSZZ "Solidatność". 31 października 1980 r. podpisano porozumienie z przedstawicielami władz gwarantujące spełnienie większości postulatów kolejarzy.
W pierwszą rocznicę protestu przed Lokomotywownią przy ul. Paczkowskiej odsłonięto pomnik św. Katarzyny, który przypominał o głodówce. Przez kolejne lata pracownicy Polskich Kolei Państwowych corocznie upamiętniali to ważne dla "Solidarności" wydarzenie. Po 39 latach, w dniu 25 października 2020 r. pomnik został przeniesiony i ponownie odsłonięty przed dworcem Wrocław Główny.
|
proszę czekać...
|