26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Most Zwierzyniecki
2021
2023

2021-2023 - Remont mostu

Obiekty w okolicy
Drewniany most Przepustkowy (Paßbr...
46
m
Wrocław
Szczelina przeciwlotnicza Wyspiańs...
62
m
Wrocław
Przystań Zwierzyniecka
63
m
Wrocław
Pawilon ptaków ozdobnych
88
m
Wrocław
Rektorat Uniwersytetu Medycznego
95
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most Zwierzyniecki

Zbudowano: 1895-1897
Dawniej: Pass Brücke, Paßbrücke, Most Ceglany, Most Szczytnicki
2 subskrypcje
Strona Bonczka o historii Mostu Zwierzynieckiego

Most Zwierzyniecki we Wrocławiu - przeprawa mostowa we wschodniej części miasta, nad Starą Odrą, łącząca centrum miasta z osiedlami Dąbie, Biskupin, Sępolno i Bartoszowice. Zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Zoologicznego (od którego wywodzi się jego współczesna nazwa) i terenów wystawowych wokół Hali Stulecia.

Przeprawę w tym miejscu, początkowo drewnianą, wybudowano około 1655. Podczas epidemii dżumy w 1704 na moście ustanowiono punkt kontroli przepustek uprawniających do przekraczania granic miasta, stąd jego niemiecka nazwa Paßbrücke, tłumaczona niekiedy na "most Przepustkowy". Rogatki do kontroli podróżnych na drogach wylotowych z Wrocławia funkcjonowały
więcej
Przeprawa mostowa we wschodniej części miasta, nad Starą Odrą, łącząca centrum miasta z osiedlami Dąbie, Biskupin, Sępolno i Bartoszowice.
dodano: 2010-04-02, autor: Julo
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234
:/
2010-03-11 15:32:21 (16 lat temu)
wito,
 
Gdzie lądowisko ? :)
2011-07-24 20:02:00 (14 lat temu)
Ciekawe co wisi nad tą strzałką na słupie?
2010-10-05 20:43:55 (15 lat temu)
stemac
 
do Neo[EZN]: Może głośnik ?
2010-10-05 21:33:00 (15 lat temu)
skrzypa
 
Mi się wydaje, że to jeszcze znaki drogowe z Breslau. Podobne widziałem na wielu zdjęciach z lat 1930-1945
2010-10-06 12:18:57 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Jeżeli na tym zdjęciu jest powrót to na 2 poprzednich jest w drodze na wyścigi.
2011-10-30 08:57:15 (14 lat temu)
Mikrob
 
do ZPKSoft: No a gdzie te wyścigi się odbywały? Tutaj wszyscy idą powiedzmy, że od Zoo. Na zdjęciu z linku wszyscy idą i jada w stronę Zoo.
2011-10-30 11:19:48 (14 lat temu)
do Mikrob: Na terenach na których powstała później Hala Stulecia, Pergola oraz nowsza część Zoo.
2011-10-30 12:07:36 (14 lat temu)
Mikrob
 
do Neo[EZN]: Czyli tu wracaja a tam dopiero są w drodze na....
2011-10-30 12:14:21 (14 lat temu)
TW40
 
do Mikrob: Zgadza się. To tylko tłumaczenie niemieckiego podpisu pod zdjęciem - pod wszystkimi takiego samego...
2011-10-30 15:07:24 (14 lat temu)
Na czele zaprzęgu tramwajowego - wóz Falkenried Maximum.
2013-12-06 22:09:32 (12 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Fajne fotki, miło się ogląda - dla mnie to zaledwie 10 lat temu, dla innych kawał historii....
Dawaj Bonku te wszystkie garażowe wykopki.
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: lit.
2013-03-10 18:05:28 (13 lat temu)
To była zima 1978/79 czy 1979/80?
2013-11-29 22:09:38 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Zima 1978-79, kolejna "zima stulecia" wystąpiła na przełomie lat 1986/87.
2013-11-29 22:47:22 (12 lat temu)
esski
 
Jeśli chodzi o kolejną , dwudziesą z kolei , zimę stulecia, to taaaaaki śńieg spadłbył w okolicy świąt 1978, jechałem wwczas na wesele... stąd to wspomnienie.
2013-11-29 22:47:58 (12 lat temu)
do esski : Faktycznie sporo opadów śniegu było w styczniu 1979 i temperatury w dzień zwykle poniżej 0 st.C. -
2013-11-29 23:05:32 (12 lat temu)
czarek
 
do Neo[EZN]: Moje wspomnienie o "zimie stulecia" wiąże się z Sylwestrem 78/79 spędzone w Klubie Greka we Wrocku . Wracaliśmy pieszo po pas w śniegu , w domu kaloryfery zimne i brak prądu
2013-11-30 09:54:56 (12 lat temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
O co chodzi, chyba coś pokręciłeś ze zdjęciem, przypisaniem i podpisem ;)
2014-01-29 00:12:52 (12 lat temu)
jwk
 
do labeo7: Dziwne - wstawiałem na Słupsk
2014-01-29 00:28:07 (12 lat temu)
jwk
 
do labeo7: Jako jwk to chyba nie poprawię ?
2014-01-29 00:41:32 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
36 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
W 1910 roku na Gądowie stanął składany hangar http://fotopolska.eu/69911,foto.html dla bazowania sterowców. Stacjonował w nim sterowiec Parseval PL-5. Spło...
Most Zwierzyniecki.
1874
-
1897
1874
-
1897
1895
-
1897
1895
-
1900
1896
-
1900
1897
-
1903
1897
-
1903
1897
-
1902
1896
-
1905
1896
-
1905
Most Zwierzyniecki - obiekty i wydarzenia
2021
-
2023
2021
-
2023
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina Kraków