26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Most Zwierzyniecki
2021
2023

2021-2023 - Remont mostu

Obiekty w okolicy
Drewniany most Przepustkowy (Paßbr...
46
m
Wrocław
Szczelina przeciwlotnicza Wyspiańs...
62
m
Wrocław
Przystań Zwierzyniecka
63
m
Wrocław
Pawilon ptaków ozdobnych
88
m
Wrocław
Rektorat Uniwersytetu Medycznego
95
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most Zwierzyniecki

Zbudowano: 1895-1897
Dawniej: Pass Brücke, Paßbrücke, Most Ceglany, Most Szczytnicki
2 subskrypcje
Strona Bonczka o historii Mostu Zwierzynieckiego

Most Zwierzyniecki we Wrocławiu - przeprawa mostowa we wschodniej części miasta, nad Starą Odrą, łącząca centrum miasta z osiedlami Dąbie, Biskupin, Sępolno i Bartoszowice. Zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Zoologicznego (od którego wywodzi się jego współczesna nazwa) i terenów wystawowych wokół Hali Stulecia.

Przeprawę w tym miejscu, początkowo drewnianą, wybudowano około 1655. Podczas epidemii dżumy w 1704 na moście ustanowiono punkt kontroli przepustek uprawniających do przekraczania granic miasta, stąd jego niemiecka nazwa Paßbrücke, tłumaczona niekiedy na "most Przepustkowy". Rogatki do kontroli podróżnych na drogach wylotowych z Wrocławia funkcjonowały
więcej
Przeprawa mostowa we wschodniej części miasta, nad Starą Odrą, łącząca centrum miasta z osiedlami Dąbie, Biskupin, Sępolno i Bartoszowice.
dodano: 2010-04-02, autor: Julo
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234
:/
2010-03-11 15:32:21 (16 lat temu)
wito,
 
Gdzie lądowisko ? :)
2011-07-24 20:02:00 (14 lat temu)
Ciekawe co wisi nad tą strzałką na słupie?
2010-10-05 20:43:55 (15 lat temu)
stemac
 
do Neo[EZN]: Może głośnik ?
2010-10-05 21:33:00 (15 lat temu)
skrzypa
 
Mi się wydaje, że to jeszcze znaki drogowe z Breslau. Podobne widziałem na wielu zdjęciach z lat 1930-1945
2010-10-06 12:18:57 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Jeżeli na tym zdjęciu jest powrót to na 2 poprzednich jest w drodze na wyścigi.
2011-10-30 08:57:15 (14 lat temu)
Mikrob
 
do ZPKSoft: No a gdzie te wyścigi się odbywały? Tutaj wszyscy idą powiedzmy, że od Zoo. Na zdjęciu z linku wszyscy idą i jada w stronę Zoo.
2011-10-30 11:19:48 (14 lat temu)
do Mikrob: Na terenach na których powstała później Hala Stulecia, Pergola oraz nowsza część Zoo.
2011-10-30 12:07:36 (14 lat temu)
Mikrob
 
do Neo[EZN]: Czyli tu wracaja a tam dopiero są w drodze na....
2011-10-30 12:14:21 (14 lat temu)
TW40
 
do Mikrob: Zgadza się. To tylko tłumaczenie niemieckiego podpisu pod zdjęciem - pod wszystkimi takiego samego...
2011-10-30 15:07:24 (14 lat temu)
Na czele zaprzęgu tramwajowego - wóz Falkenried Maximum.
2013-12-06 22:09:32 (12 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Fajne fotki, miło się ogląda - dla mnie to zaledwie 10 lat temu, dla innych kawał historii....
Dawaj Bonku te wszystkie garażowe wykopki.
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: lit.
2013-03-10 18:05:28 (13 lat temu)
To była zima 1978/79 czy 1979/80?
2013-11-29 22:09:38 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Zima 1978-79, kolejna "zima stulecia" wystąpiła na przełomie lat 1986/87.
2013-11-29 22:47:22 (12 lat temu)
esski
 
Jeśli chodzi o kolejną , dwudziesą z kolei , zimę stulecia, to taaaaaki śńieg spadłbył w okolicy świąt 1978, jechałem wwczas na wesele... stąd to wspomnienie.
2013-11-29 22:47:58 (12 lat temu)
do esski : Faktycznie sporo opadów śniegu było w styczniu 1979 i temperatury w dzień zwykle poniżej 0 st.C. -
2013-11-29 23:05:32 (12 lat temu)
czarek
 
do Neo[EZN]: Moje wspomnienie o "zimie stulecia" wiąże się z Sylwestrem 78/79 spędzone w Klubie Greka we Wrocku . Wracaliśmy pieszo po pas w śniegu , w domu kaloryfery zimne i brak prądu
2013-11-30 09:54:56 (12 lat temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
O co chodzi, chyba coś pokręciłeś ze zdjęciem, przypisaniem i podpisem ;)
2014-01-29 00:12:52 (12 lat temu)
jwk
 
do labeo7: Dziwne - wstawiałem na Słupsk
2014-01-29 00:28:07 (12 lat temu)
jwk
 
do labeo7: Jako jwk to chyba nie poprawię ?
2014-01-29 00:41:32 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
36 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
W 1910 roku na Gądowie stanął składany hangar http://fotopolska.eu/69911,foto.html dla bazowania sterowców. Stacjonował w nim sterowiec Parseval PL-5. Spło...
Most Zwierzyniecki.
1874
-
1897
1874
-
1897
1895
-
1897
1895
-
1900
1896
-
1900
1897
-
1903
1897
-
1903
1897
-
1902
1896
-
1905
1896
-
1905
Most Zwierzyniecki - obiekty i wydarzenia
2021
-
2023
2021
-
2023
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa