| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Młyn "Maria"
2018
2019
Obiekty w okolicy
2018-2021 - remont i przebudowa Mł...
17
m
Wrocław
Hotel "Tumski"
43
m
Wrocław
Wyspa Młyńska
46
m
Wrocław
Kamienica "Pod Królem Salomonem"
50
m
Wrocław
Krasnal „Młynarz”
59
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Po obu stronach kanału Odry, rozdzielającego Wyspy Piasek i Młyńską, przed 1267 r. stanęły dwa młyny: Maria i Feniks. W 1466 r. spłonęły. Po odbudowie zmieniły nazwę na Młyny Bożego Ciała. Po kolejnym pożarze zostały odbudowane w 1793 r. Po II wojnie światowej zlikwidowano większość urządzeń w młynach, a cały kompleks nazywany jest od tej pory Młynem Maria.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123następna
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Już od dawna opuszczony... od kilkunastu lat...? Wyremontować i przerobić na mieszkalny.
2013-10-10 22:26:54 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Jakoś dawniej nie zauważyłem wybitych okien. Przynajmniej przejechałem się mostkiem po remoncie. Jeszcze ciągną jakieś kable.
2013-10-10 22:36:49 (12 lat temu)
To spust ze zbiorników retencyjnych, młyn przetrwał większe wezbrania.
2014-05-19 00:32:58 (12 lat temu)
Stenek
 
Nie ma pobytu we Wrocku, żeby tutaj nie przyszedł ...........
2014-05-19 15:26:07 (12 lat temu)
skrzypa
 
Mówią że mieszkańcy mojego osiedla mogą spać spokojnie...pożyjemy, zobaczymy i może nowy wał się przetestuje :-)
2014-05-19 16:58:13 (12 lat temu)
pawulon
 
do † Andrzej Mastalerz: Ale ileż można. Spece od lat mówią że młyn bez remontu albo sam runie, albo powódź go zabierze, i oby tak się nie syało, bo przyzwyczaiłem się do tego widoku ;)
2014-05-19 11:33:17 (12 lat temu)
do pawulon: Urokliwy zakątek miasta. A w 97 woda wypełniała całe światło przepustów.
2014-05-19 12:01:23 (12 lat temu)
pawulon
 
do † Andrzej Mastalerz: Jeszcze największa fala nie nadeszła, choć mówią że nie będzie ona taka wysoka jak 4 lata temu.
2014-05-19 12:52:14 (12 lat temu)
Czyli w kwietniu 2000 zaczął się remont hotelu.
2014-08-15 19:45:36 (11 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Może raczej "na wiosnę".... moje datowanie mniej lub bardziej orientacyjne.
2014-08-15 19:49:52 (11 lat temu)
robertlaurent
 
+2 głosów:2
Biedny ten Młyn Maria, przetrwał tyle powodzi a niechybnie nie przetrwa bezradności urzędników.
2014-12-30 07:56:13 (11 lat temu)
do robertlaurent: Ma iść do likwidacji ?
2014-12-30 09:42:10 (11 lat temu)
robertlaurent
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Miałem na myśli że nic z nim nie robią. Budynek został sprzedany prywatnemu inwestorowi razem z mieszkańcami. I tak sądzą się teraz a budynek jak straszył tak straszy.
2014-12-30 11:39:31 (11 lat temu)
Bardzo ładne ujęcie.
2015-02-19 21:11:31 (11 lat temu)
do robertlaurent: Dzięki. Przy słonecznej aurze byłoby lepsze no i gdyby nie Pawulon to tego zdjęcia w ogóle by nie było :)
2015-02-19 21:13:54 (11 lat temu)
do Columba livia: Właśnie widzę że tereny Pawełka :)
2015-02-19 21:20:06 (11 lat temu)
pawulon
 
do Columba livia: Eee tam, posłałbyś po prostu ptoka w niebo z innego miejsca ;-)
2015-02-19 21:20:52 (11 lat temu)
do pawulon: Ciężko by było, z gruntu to daleko nie poleci, zwłaszcza w tej okolicy :) A tak to pięknie oblecieliśmy wyspy, kawał Ostrowa Tumskiego i okolic Prusa / Jedności Narodowej.
2015-02-19 21:38:56 (11 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
Będzie remont Młyn można zwiedzać bo jest w nim wystawa związana z ESK 2016
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-06-28 22:29:28 (9 lat temu)
do mamik: O jak fajnie, dzięki za informację! Otwarte będzie między godziną 17 a 20 ?
2016-06-28 22:35:08 (9 lat temu)
mamik
 
do Neo[EZN]: Tu jest więcej do 28 sierpnia od wtorku do niedzieli w godz. 11-19
2016-06-29 06:00:03 (9 lat temu)
werty
 
+4 głosów:4
Sentyment to tego młyna mam ogromny z opowiadań mojego taty, który remontował ten młyn po wojnie wiem że przed wojną dzielił się na młyn żytni [patrząc z mostu młynskiego ten po lewej stronie maszyny zostały zdemontowane i wywiezione do Łodzi pózniej miesciły się tam warsztaty biura i laboratorium] i młyn pszenny po prawej .Budynek łączący nad wodą to były pokoje mieszkalne ,pierwsze okno po prawej mój tata tam mieszkał
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2016-09-30 22:20:35 (9 lat temu)
Remontują czy nie? ... pytam bo kilkanaście miesięcy temu widziałem tablicę budowlaną która miała zwiastować początek prac.
2017-10-03 10:59:43 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
Co to za elementy na łączniku między budynkami, wygląda jak stos pralek automatycznych.
2017-10-03 11:02:36 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: Coś się dzieje, dwa wnioski o PnB są w rozpatrywaniu – więc prace na etapie papierologii, a nie materialnym.
– rozbudowa istniejącego/istniejących obiektów budowlanych
– budowa zjazdu z Wyspy Słodowej z przebudową chodnika i jezdni
Projektuje Maćków.
2017-10-03 14:15:10 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Też bym chciał wiedzieć :-)
A, chyba wiem – w części stojącej na Piasku jest zdaje się serwis AGD czy coś podobnego.
2017-10-03 11:16:35 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do Corvus monedula: To by pasowało, a skoro stoją pod chmurką to już tylko złom.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2017-10-03 11:26:10 (8 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Corvus monedula: To jest zaplecze sklepu oferującego używany sprzęt AGD. Wejście od ulicy Staromłyńskiej
2017-10-03 11:27:44 (8 lat temu)
pawulon
 
do Corvus monedula: Co mi tu latasz po moim niebie ;-)
2017-10-03 18:05:40 (8 lat temu)
do pawulon: Bardziej „po twoim” było np tu :-) Albo tu :-)

Gdybym wiedział do którego okna to bym z wizytą podfrunął ;-)
2017-10-03 18:17:33 (8 lat temu)
pawulon
 
do Corvus monedula: ;-))
2017-10-03 21:44:10 (8 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Corvus monedula: Pawulon ma fajne lotnisko na dachu :D
2017-10-04 10:32:08 (8 lat temu)
Corvus monedula
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: W okolicy jest kilka dobrych lądowisk na ziemi, nie trzeba Pawulonowi głowy zawracać :-)

Swoją drogą nieopodal ktoś też ma dobre lotnisko na dachu: (narożne mieszkanie na ostatnim piętrze).
2017-10-04 10:48:44 (8 lat temu)
do Corvus monedula: Z tego narożnika to cały Ostrów obleci :)
2017-10-07 21:10:33 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: Ostrów… Z tego narożnika to możńa większość Ołbina i Nadodrza oblecieć.
2017-10-07 22:21:10 (8 lat temu)
Z drugiej strony też są larseny czy jeszcze nie wbili?
2018-06-18 22:44:56 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: Z prawej strony kolebie się spora barka, wydaje się przeznaczona do roboty. Mam fotę.
Z lewej zaś..., licho wie ;)
2018-06-18 22:50:20 (8 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: No chyba nie wie bo siedzi cicho :)
2018-06-18 23:23:12 (8 lat temu)
Ciekawe, kiedy zejdzie woda z tamtej strony...
2018-06-18 19:34:36 (8 lat temu)
Licho
 
Przebudowa i to dogłębna.
2018-06-19 15:30:24 (8 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Też się nad tym zacząłem zastanawiać widząc te larseny - może być ciekawy widok :) (ciekawe jest to jak głęboka jest tu rzeka i jak wyglądają mury które w tej wodzie pływają od wielu lat). Dobrze by było gdyby gołębie się tu zapuściły.
2018-06-18 22:44:07 (8 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Piotrek, to jest, że tak powiem, charyzmatyczny obiekt. Tędy szła spora woda 1997 i..., tego nie obaliła. Jednak za tymi deskami biją po oczach bardzo ordzawione tregry. Być może robota stoi, bo zastanawiają się nad kosztami.
2018-06-18 22:54:20 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
29 Dyskusji (ostatnia 8 lat temu)
Młyn "Maria" na innych zdjęciach
1903
-
1925
1903
-
1935
1930
-
1981
1968
-
2004
1980
-
2004
2008
-
2014
2008
-
2014
2014
-
2016
2015
-
2023
2023
-
2023
Młyn "Maria" na archiwalnych mapach i planach
Młyn "Maria" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: złoczew pałac złoczew klasztor złoczew złoczew jezuicka senatorska kraków kościuszki kraków salwator złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew Kościuszki 36, Drezdenko Gryfice Gryfice nowotki Brześć zakorzel merino werba gdynia lotnicze gdynia lotnicze Gdynia lotnicze Gdynia z lotu ptaka warszawa aleje jerozolimskie katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów