| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ulica Pilczycka
2011
2012

2011 - 2012 - Przebudowa ulicy Pilczyckiej

OBIEKTY - Ulica Pilczycka
5
24
25
26
27
39
47
51
55
57
65
77
95
98
100
102
104
114
116
116a
120
122
124a
126
136a
133
137a
139
140
140a
140d
142
143
144
148
148
148b
150
Więcej (21)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Pilczycka

Dawniej: Pilsnitzer Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1314następna
FilipAP
 
+1 głosów:1
To nie jest węzeł przesiadkowy, a krańcówka "Stadion" ( )
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa literówki
2025-08-28 17:07:31 (9 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Świetny !
2015-07-11 22:39:12 (10 lat temu)
Budowa dosć charakterystyczna dla pojazdów do dostawy wyrobów cukierniczych - podobny (tyle że opoarty o rower) użytkowała jeszcze w latach 70tych katowicka cukiernia Gogołoka (ul. Gliwicka 115)
2015-07-11 22:57:36 (10 lat temu)
Stenek
 
Zastanawiałem się, jak on skręcał (myślałem, że może jak riksza), ale odpowiedź znalazłem tutaj:
2015-07-11 23:13:37 (10 lat temu)
Stenek
 
Zastanawiałem się, jak on skręcał (myślałem, że może jak riksza), ale odpowiedź znalazłem tutaj:

Tu chyba podobny pojazd, firmy FRAMO
CHoć nasz "bohater" ma napisane: Rollfix, może to jego marka
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2015-07-11 23:13:42 (10 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Pojazd ma samochodowy układ kierowniczy i pionową samochodową kierownicę (siedzący na przednim siodełku trzyma na niej dłonie). Tu więcej o trójkołowcach Rollfix i podobnych
2025-06-09 15:29:48 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak:
Ciekawy wehikuł... Chyba nie było to za bardzo zwrotne ze względu na ograniczony kąt skrętu kół.
2025-06-09 15:45:20 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Tu też widać podobny trójkołowiec z kierownicą samochodową:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2025-06-09 16:16:49 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: W rzeczy samej - na przełomie lat 20/30 (wielki kryzys) była w Niemczech duża konkurencją na rynku takich tanich wozidełek towarowych ( co najmniej 4 firmy).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-06-09 18:15:14 (rok temu)
mamik
 
+2 głosów:2
2023-03-29 09:24:09 (3 lata temu)
piotram
 
+1 głosów:1
Tu nie ma pętli.
2020-07-03 12:50:28 (5 lat temu)
esski
 
do piotram: Podobnie jak skrzyżowanie ulic Oławskiej/Piotra Skargi/Kazimierza Wielkiego/bł Czesława- --- nie jest "placem Dominikańskim", tak tyko nieliczni z tak wielu będą pisać/mówić o tym miejscu - końcówka linii tramwajowej...
2020-07-03 13:10:04 (5 lat temu)
Licho
 
A prac przy skrzyżowaniu z Lotniczą nie uwieczniłeś?
2022-02-06 21:43:03 (4 lata temu)
do Licho: Nie ale mogę przejechać się tam za tydzień.
2022-02-06 22:30:11 (4 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
To może być budynek na rogu Pilczycka - Dworska - nawet widać tą dużą salę bez dachu.
2023-04-21 12:48:04 (3 lata temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Strzał chyba trafiony. W AB było sporo Paulów Schmidtów, ale to zawęziło znacznie poszukiwania. W AB1937 pod adresem Pilsnitzstr. 164-168 jest P. Schmidt, Gasthausbesitzer czyli właściciel karczmy. Przy okazji podmieniłem zdjęcie, na większe, bo ebay umożliwia bezpośredni zapis tylko w małym formacie, ale po edycji strony da się wygrzebać większy format.
2023-04-21 20:14:53 (3 lata temu)
Wygląda na jakiś wybieg dla koni...
2024-12-01 11:32:23 (rok temu)
Na ortofotomapie 2024 ze strony miasta nic w tym miejscu jeszcze nie było. Czyli rzecz raczej całkiem świeża.
2024-12-01 15:12:18 (rok temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: A wiata na sianko?
2024-12-01 11:56:09 (rok temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: A może ośrodek tresury psów?
2024-12-01 11:59:51 (rok temu)
max
 
do pawulon: Z takim ogrodzeniem?
2024-12-01 12:01:03 (rok temu)
pawulon
 
do max: Jak na wybieg dla koni to chyba za mały, poza tym gdzie stajnia?
2024-12-01 12:06:47 (rok temu)
pawulon
 
do max: Chyba że to sezonowy wybieg dla koni Straży Miejskiej, na których patrolują tereny zielone wzdłuż Ślęzy i Odry. Miałoby to sens, po co wozić konie codziennie ze stadniny.
2024-12-01 12:14:37 (rok temu)
max
 
+1 głosów:1
do pawulon: Jakieś przewody wzdłuż ogrodzenia. "Elektryczny pastuch" ? :
2024-12-01 12:16:42 (rok temu)
pawulon
 
do max: Szkoda że wczoraj przed południem nie pojawiło się to zdjęcie, bo dwa razy przejeżdżałem w pobliżu. Może w tygodniu podjadę i uda się ustalić co tam faktycznie jest.
2024-12-01 12:40:53 (rok temu)
Columba livia
 
+3 głosów:3
do pawulon: Nie trzeba, wieczorem wrzucę zdjęcie które dużo wyjaśni.
2024-12-02 12:46:39 (rok temu)
jens
 
+1 głosów:1
Jest wiele terenów gminnych, które nawet dożywotnio dzierżawią firmy i osoby prywatne. Ale tak, to nie wyklucza, że może to być zagroda dla koni SM.
2024-12-03 10:24:01 (rok temu)
max
 
do jens: Masz na myśli wieczyste użytkowanie?
2024-12-03 19:15:53 (rok temu)
jens
 
do max: Tak.
2025-02-10 11:07:02 (rok temu)
Krzysiek99
 
+2 głosów:2
Zdjęcia zawsze należy przypisywać do miejsca wykonania (ulica, ewentualnie sam obiekt jeśli jest to typowe zdjęcie budynku albo tak jak tutaj, gdzie jest obiekt dla linii), natomiast ewentualne przypisanie np. do tramwajów to osobna kwestia. Oczywiście bezpośrednio przy dodawaniu można wybrać tylko jeden obiekt, ale kolejne można przypisać przez opcję edytuj po dodaniu zdjęcia.

I w przypadku zdjęć tramwajów, są osobne działy dla każdego typu, więc należałoby tam przypisywać, a nie ogólnie do tramwajów.
2025-04-15 20:46:39 (rok temu)
do Krzysiek99: Dzięki że mówisz będę pamiętał
2025-04-15 20:50:20 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Ten dom mieszkalny lokalisty stał tutaj - - dzisiejsza Pilczycka / Nadrzeczna, co ciekawe obecnie to pewnie będzie teren kościoła. Poszukam jaki miał adres.

Ten dom widać też na zdjęciu
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2025-06-26 09:55:03 (11 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Albo Sielska 21 (?) albo Pilczycka 143... z AB ciężko to stwierdzić, dopiszę do Pilczyckiej 143 bo możliwe że na jednej działce stały dwa budynki
2025-06-26 10:18:58 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
134 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Cmentarze komunalne na Kozanowie. Uważny obserwator odnajdzie na starszym cmentarzu pomnik anioła z urną, który stoi do dziś - http://fotopolska.eu/Wroclaw/b...
Pilczyce. Rzeka Ślęza i ulica Pilczycka z mostami - drogowym i tramwajowym.
1945
-
2000
1945
-
2002
2001
-
2003
2001
-
2006
2003
-
2006
2006
-
2010
2006
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
Ulica Pilczycka na archiwalnych mapach i planach
Ulica Pilczycka - obiekty i wydarzenia
39 47
195
196-198
2011-2012
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Carolinum węgorzewo węgorzewo katowice ul. warszawska 1 not not partynicka postmodernizm byczeń byczń górnik bytom muszyna willa muszyna Rakoniewice zabrze Łódź pomorska 51 KAmienica dmuszewskiego siechnice siechnice rynek rynek lubawa Łódź Pomorska 53 Pomorska 55 nieznanice lidzbark warminski rynek miejski dwór bytom zabrzańska 134 bytom zabrzańska134 dziwnów bytom kołłątaja 2 pobierowo pustkowo lubawa szaberplac plac grunwaldzki