26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Spiska
1
52
52a
52c
54
56
58
60
64
64b

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Spiska

Dawniej: Zipser Strasse, Kärntnerstrasse (Karyncka), Oltaschiner Kirchweg
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Proporcjonalnie biorąc, liczba nazwisk do liczby \"nieizwiestnych\" jest mała. Kiedyś Bonczek wykonał katorżniczą pracę polegającą na spisaniu wszystkich nazwisk poległych żołnierzy. W ogóle to zastanawia ta duża liczba bezimiennych - czyżby Armia Czerwona nie stosowała nieśmiertelników?
2010-11-29 12:08:27 (15 lat temu)
do † Festung: Nieśmiertelników nie mieli a książeczki wojskowe często przy ekshumacji były nieczytelne. Zachowały się mapki( szkice) z zaznaczonymi grobami czerwonoarmistów ale przenosiny poległych z tymczasowych miejsc pochówku w latach 1945-1950 były prowadzone niestarannie. Kilka razy miałem styczność z krewnymi którzy szukali swoich. Znali dane krewnego i numer kwatery w której został pochowany ale nazwiska na tablicy nie było. Takie uzupełnienia pojawiły się na kwaterach i kilka na tablicy głównej. Można się domyśleć że to dzieło rodzin.


















































































































2024-04-01 09:47:15 (2 lata temu)
Julo
 
Ten budynek to stacja uzdatniania wody
2023-03-14 18:45:42 (3 lata temu)
Licho
 
Dzięki temu tu jest fajnie.
2021-09-27 23:29:56 (4 lata temu)
do Licho: Nie wtedy kiedy trzeba przejść po błocie :)
2021-09-27 23:34:38 (4 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Nic tak skutecznie nie robi błota jak koła :-P
2021-09-28 01:19:59 (4 lata temu)
Widok od strony wysypiska gazowni,Mur z żużlowych pustaków zastapiło druciane ogeodzenie.
2022-07-01 21:14:40 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Esski w młodości ;-)
2023-01-17 09:20:16 (3 lata temu)
Jazzek
 
Ścieżka na zboczu dziś jest załkiem zarośnięta - przestała być używana, kiedy powstały płoty między nowymi budynkami a górką.
2023-01-17 09:54:07 (3 lata temu)
Trockey
 
+1 głosów:1
Rewelacyjne zdjęcie!
Z prawej - wał kolejowy, w tle - wysypisko.
Zawsze gdy przyjeżdzam w te rejony i widzę ile tam domów stoi, to przypominają mi się czasy gdy były tam takie pustki jak na zdjęciu. Same pola! Jak na zdjęciu.
Fajnie byłoby zrobić zdjęcie porównawcze
P.S.
W dawnych czasach (okolice 1978 roku) przychodziliśmy tam, żeby podkładać monety na tory. Gdy pociąg przejeżdzał - z monety robiła się specyficzna blaszka.


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Więcej informacji
2023-01-17 09:46:57 (3 lata temu)
Fotograf zapewne stał przy po przestrzeliwanym płocie z betonowych płyt.
2023-01-17 18:32:08 (3 lata temu)
esski
 
do Dürgoy Marcin : Nie , nie stał ani przy płocie ani niczym co mogło być postrzelane, Tu nic takiego nie było. Przynajmniej w latach 1978-1992
2023-01-17 18:33:47 (3 lata temu)
do esski : Ten płot z płyt był blisko Borowskiej Widywałem z samochodu postrzelane płyty jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych. Fotka zrobiona znacznie dalej od tego płotu.Już za wiaduktem na Pawią.Ołot był przy wiadukcie jak zaczynała się Roży Luksemburg.
2023-01-17 18:43:22 (3 lata temu)
esski
 
do Dürgoy Marcin : Opisujesz rejon odległy od miejsca wykonania tej fotki o jakieś 300-350 metrów.
2023-01-17 19:06:40 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Ten przepust to część ciekawego cieku, który teraz jest w większości schowany pod ziemią. Zaczyna się w okolicy Ferio.
2023-03-05 22:32:53 (3 lata temu)
Licho
 
To raczej wygląda na strop podziemnej komory – być może przepompowni.
2023-03-14 20:25:12 (3 lata temu)
Licho
 
do Licho: Jeśli to jest między basenem a Spiską, to według mapy MPWiK tu jest zasuwa na kanale.
2023-03-14 20:28:57 (3 lata temu)
Julo
 
do Licho: Nie, to jest zdjęcie w drugą stronę: Spiska jest - patrząc na zdjęcie - dalej, za stawem
2023-03-14 21:19:15 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Też cmentarz przy ulicy Działkowej?
2024-06-23 13:29:53 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Tak, przypiszę.
2024-06-23 13:47:46 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
Widać szczyt wieży przy Borowskiej:

Zatem to będzie cmentarz Skowronia Góra. Może uda się zidentyfikować więcej budynków.
2024-06-23 11:38:12 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
42 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Remont skrzyżowania ul. Spiskiej i Weigla. Łata na pierwszym planie, to prawdopodobna pozostałość po linii tramwajowej ze Ślężnej przez Weigla, do Borowskiej...
Pamiątka po cmentarnej przeszłości parku.
1980
-
1991
1980
-
2010
2006
-
2010
2010
-
2014
2010
-
2014
2014
-
2015
2014
-
2015
2015
-
2019
2018
-
2022
2020
-
2022
Ulica Spiska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Bagicz olesnica olesnica Gudenhagen findera szczecin findera szczecin słoneczniki rembertów Bukowiec pałac Bukowiec pałac muszyna sanok sanok sanok sanok Gryfino Gryfino teatr guliwer bugaj czemierniki Zachem bydgoszc bydgoszc Krakow Paulinska Krakow Piasek Krakow Wislna Krakow Paulinska Pilgramsdorf Krakow Dunajewskiego Pilgramsdorf grybów krużlowa plan radomia nowy sącz nowy sącz